Skocz do zawartości

KNAUS Sudwind 580 QS


diversKRK

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrany, trochę to trwało, ale warto było czekać :)

To nasz pierwsza przyczepa. Czytałem, oglądałem, słuchałem, jak się jeździ z przyczepą i wrażenie po pierwszym razie jest pozytywne, choć droga prawie cały czas autostradą, więc pełna ocena dopiero po wyprawie po wąskich i dziurawych dróżkach.  Przyczepa sunie jak po szynach, czuć jak mija się z tirem.

Z dodatkowego wyposażenia mamy na razie tylko markizę i wodę miejską. Elektryka i inne sprawy są rozpracowane na forum to już będzie zrobione we własnym zakresie. 

Przy okazji, Pan Piotr pozdrawia forum ;)

Pozdrawiam,

Marcin

20210514_162231.jpg

20210514_162653.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:)

Markiza Thule Omnistor 6300 - 405/250 montowana do dachu.

DMC 1700, jeszcze nie ważona ale w papierach ma 1400.

foty prześlę po weekendzie.

Na razie pracuje nad listą "must have" przed pierwszym wyjazdem 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwaz dokladnie, bo ja m.in. dlatego zrezygnowalem z Sudwinda na rzecz Sporta. Sam pakiet Silver Selection dobil ponad 100kg do wagi jaka byla w papierach. Zrezygnowalem tez z markizy kasetowej na rzecz workowej. Po mimo podniesienia DMC dobijam do maxa-chociaz komfortowo i bez stresu:) i z klima oraz moverem. 

Ale sama buda rewelacja. Wczesniej mialem Sudwonda 550FSK i ten uklad o niebo lepszy:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądaliśmy wiele, ale niestety takie czasy, że do wzięcia były tylko te które już były zamówione - za późno wybraliśmy się na zakupy. Priorytetem była łazienka z oddzielnym prysznicem. Oglądaliśmy Weisberg, Hobby, Dethleffs i Knaus i ten nam najbardziej podobał.

teraz siedzę i dumam nad zakupami:

- przedłużacz do prądu - z bębnem /bez,

- przedłużacz do wody miejskiej -  z bębnem /bez,

- kliny najazdowe - z pokrowcem / bez,

- pasy burzowe - pojedynczy / dwa,

to pewnie będzie jeździć w bakiście więc nie ma co się bawić z opakowaniami/bębnami ale kg rosną.

- chemia - płyn /tabletki,

- blokada antykradzieżowa,

- grill 400R CAMPIGAZ / CADAC SAFARI CHEF 2

- akumulator,

- mover

i pewnie jeszcze parę rzeczy wyjdzie w praniu :)

Zastanawiam się nad rowerami na "dyszel" z przodu ale chyba zostanę z rowerami na dachu samochodu. Klimy na razie nie rozpatruję. 

Brak tłumaczenia na język polski niektórych instrukcji obsługi to dla mnie porażka. Dostałem m.in. libretto di istruzioni

pozdrawiam,

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, diversKRK napisał:

pewnie jeszcze parę rzeczy wyjdzie w praniu

Gdzie bedziesz jezdzil? Jesli poludnie europy to proponuje kable bez opakowania np 2x15 m. Mniej zabawy a i wentylacja lepsza. Oczywiscie z wtyczkami katowymi, zeby bylo zewnetrzne dojscie do pradu. Do tego mizesz dokupic maly przrdluzacz IP 44, w casto ostatnio byly za 50 pln. Weze do wody rowniez. Ja kupuje co sezon weze dedykowane do wody w castoramie na metry. Pomysl o wezach do podlaczenia odplywu, ja kupuje w Obi na metry:). Widze ze tez KRK wiec jesli chcesz mozemy sie spotkac:), mam rowniez wage...? 

Pomysl o dywanikach. Oryginalne w Knausie ok 200e. Ja kupilem na wymiar w Komforcie za jakies 70 PLN.

Drobiazg, ale wazny, sitka do odplywu w prysznicu, zlewie i umywalce. 

Byc moze bede mial na sprzedaz taki grill, z nowym rusztem. Nie polecam Campingazu. Kupilem i zaraz sprzedalem, jest problem z zewnetrznym podlaczeniem tj.  nie maja gwintu tylko na wcisk. 

Podloga, a must:) 

Nie martw sie ze to drogie, w koncu.... To Twoje Hobby.. ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dywaniki, na jakiejś starej liście były a lista zaginęła w bojach - dzięki za przypomnienie :),

"na wymiar"? ja myślałem o wycięciu z wzorów z jakiegoś kartonu a potem przeniesienie tego na dywan/wykładzinę choć gdzieś czytałem/oglądałem pomysł by wzór zrobić na jakiejś taniej wykładzinie i przenieść na docelową.

podłoga została jeszcze z namiotu, decatlonowa 

a co do grilla to skłaniam się do cadaca na gaz

podoba mi się to Hobby ;)

 

pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, diversKRK napisał:

oglądaliśmy wiele, ale niestety takie czasy, że do wzięcia były tylko te które już były zamówione - za późno wybraliśmy się na zakupy. Priorytetem była łazienka z oddzielnym prysznicem. Oglądaliśmy Weisberg, Hobby, Dethleffs i Knaus i ten nam najbardziej podobał.

teraz siedzę i dumam nad zakupami:

- przedłużacz do prądu - z bębnem /bez

 

Bez. 2 x 20m

3 godziny temu, diversKRK napisał:

 

- przedłużacz do wody miejskiej -  z bębnem /bez,

Z bębnem do spozywki Brunner

3 godziny temu, diversKRK napisał:

 

- kliny najazdowe - z pokrowcem / bez,

Bez. 1 klin fiamma level up z chockiem

3 godziny temu, diversKRK napisał:

- pasy burzowe - pojedynczy / dwa,

2 dedykowane do twojej markizy

3 godziny temu, diversKRK napisał:

to pewnie będzie jeździć w bakiście więc nie ma co się bawić z opakowaniami/bębnami ale kg rosną.

- chemia - płyn /tabletki,

Płyn Thetforda Niebieski

3 godziny temu, diversKRK napisał:

- blokada antykradzieżowa,

Dedykowana do twojego AKS

3 godziny temu, diversKRK napisał:

- grill 400R CAMPIGAZ / CADAC SAFARI CHEF 

- akumulator,

Jak cię stać to LifePo4, jak nie to AGM

3 godziny temu, diversKRK napisał:

- mover

Enduro Titanium 400 mi styka

3 godziny temu, diversKRK napisał:

i pewnie jeszcze parę rzeczy wyjdzie w praniu :)

Zastanawiam się nad rowerami na "dyszel" z przodu ale chyba zostanę z rowerami na dachu samochodu.

I tego się trzymaj. Ja tak jeżdżę i jest git.

3 godziny temu, diversKRK napisał:

 

Klimy na razie nie rozpatruję. 

Brak tłumaczenia na język polski niektórych instrukcji obsługi to dla mnie porażka. Dostałem m.in. libretto di istruzioni

ProCamp ci wyślę wszystkie instrukcje po Polsku lub Angielsku

3 godziny temu, diversKRK napisał:

 

 

pozdrawiam,

Marcin

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę zdjęć z wewnątrz i dach.

Co do akumulatora to jeszcze nie wiem, czy LifePo4 to w głównej mierze tylko zysk na wadze?

Kable do zasilania "skręcę" sam.

Na tych belkach na dachu jak przyjdzie czas to zainstaluje  solary.

Nie wiem gdzie lać wodę i chemię do spłuczki w toalecie, ale znajdę.

 

pozdrawiam,

Marcin

20210516_170243.jpg

20210516_170321.jpg

20210516_170420.jpg

20210516_170838.jpg

20210516_185806.jpg

20210516_190010.jpg

20210516_190022.jpg

20210516_190035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, diversKRK napisał:

Nie wiem gdzie lać wodę i chemię do spłuczki w toalecie, ale znajdę.

Nigdzie, woda idzie z głównego zbiornika. Chemia do spłuczki nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulację super przyczepa, w środku bym powiedział że pomniejszony klon Tabberta.

Te belki od markizy faktycznie pomagają, z tego co mi ktoś gdzieś mówił to odciążają ścianę, czy to prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmach widziałem, że ludzie leją różowy płyn do spłuczki a tu taka technika, że nie potrzeba :) ale z drugiej strony jest miernik poziomu wody koło toalety....

Musiałem, założyć dachową markizę bo szerokość budy 250, a co do odciążania to się nie wypowiem bo nie wiem

 

do maarec: dzięki za pomoc w ubezp. 

 

pozdrawiam,

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.