Skocz do zawartości

Przegląd dyrektywy w sprawie praw jazdy - UE - można zgłosić własną propozycję


Slawka

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ziomek napisał:

Prawda też jest taka, że Ci, którzy robią E do B, zazwyczaj zdają za pierwszym razem.

No nie do końca. Z grupy 10 osób z którymi zdawałem, tylko ja i brat - bo razem robiliśmy E, wyjechaliśmy na miasto. No i obaj zdaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No nie do końca. Z grupy 10 osób z którymi zdawałem, tylko ja i brat - bo razem robiliśmy E, wyjechaliśmy na miasto. No i obaj zdaliśmy.
W mojej grupie zdali wszyscy, czyli ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ziomek napisał:

Rozmawiałem z instruktorem na temat zdawalności egzaminu. Wytłumaczył mi na czym polega zdawanie egzaminu 25 lat temu i w roku 2021

25 lat temu na grupę 30 osób (kat.B) nie zdawały 2 osoby. W 2021 roku na grupę 30 osób zdają 2 osoby.

 

9 godzin temu, ziomek napisał:

Prawda też jest taka, że Ci, którzy robią E do B, zazwyczaj zdają za pierwszym razem

I tak się rodzą legendy

A wystarczy spojrzeć do źródła danych

Poznań

image.thumb.png.1f0ecd20d4d437517d5e2c2e24ba5145.png

źródło Statystyki zdawalności - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu (word.poznan.pl)

dane pokrywają się z innym ośrodkiem

9 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

zdawalność egzaminów praktycznych w Bielsku Białej  za 2020r  wynosi ponad 36% a teoretycznych ponad 63%.

A co do innych legend i stereotypów

9 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

tylko ze jakoś wszyscy których znam co sobie radzą za kołkiem zdali z pierwszym podejściem bez względu jaką kategorię zdawali a ci co sobie nie radzili od początku to zdawali po kilka razy i lamentowali jak to ciężko jest zdać ;)

A co powiesz o mnie, B zdałem chyba za 7 razem a E za pierwszym. Nigdy nie lamentowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało tylko  c+e za pierwszym. A to co się nie udało zdać to albo z faktycznych moich błędów, albo było mocno naciągane niemniej jednak jakaś podstawa była. I powrócę jeszcze do kwestii szkoleń. Jest coś w tym, że uczą tylko zdać egzamin, aczkolwiek coś trzeba umieć. Chyba lepiej żeby oswoić się z prowadzeniem innego pojazdu jak osobowy pod okiem instruktora niż na żywca próbować samemu na drodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

co powiesz o mnie, B zdałem chyba za 7 razem a E za pierwszym. Nigdy nie lamentowałem ;)

To jak ja, z tą różnicą że praktykę zdałem za 8 razem :D Teorię zawsze za 1 razem. Co najśmieszniejsze to 7 moje podejście do egzaminu było kluczowe - trafiłem na egzaminatora, który uwaga - nauczył mnie jeździć. Tłumaczył mi wszystko co i jak źle robię i co powinienem zrobić. Był mega cierpliwy i wyrozumiały, ale w końcu sam powiedział że już więcej nie może przymykać oka ;) Następny egzamin był zdany już bezbłędnie :D E też za pierwszym razem. 

Nigdy nie lamentowałem, nigdy żaden egzaminator się na mnie nie uwziął, nigdy żaden z egzaminatorów nie był jakoś specjalnie wymagający. Też przez te wszystkie egzaminy nigdy nie zauważyłem aby egzaminatorzy do innych osób mieli jakieś specjalne wymagania, a naprawdę napatrzyłem się sporo i widziałem sporo, włącznie z przejechaniem łuku po wszystkich słupkach :D

Ja po prostu nie umiałem jeździć. Inna sprawa to straszne nerwy, pierwsze 3 podejścia to taki stres, że szkoda gadać, noga mi latała jak nienormalna i nie szło nad nią zapanować.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, filipert napisał:

A co powiesz o mnie, B zdałem chyba za 7 razem a E za pierwszym. Nigdy nie lamentowałem 

 

5 godzin temu, jacek00 napisał:

To jak ja, z tą różnicą że praktykę zdałem za 8 razem :D

to tylko świadczy o tym  że nie trafiliście na odpowiedniego instruktora nauki jazdy.

Dobry instruktor powinien Wam zakomunikować że nie jesteście gotowi do egzaminu i zasugerować "kolego dokup sobie jeszcze z 10 godzin bo nie ma sensu iść na egzamin"

Nie każdy rodzi się " z kierownicą w ręku" każdy ma też inne predyspozycje,  fajnie widać to po dzieciakach na torze kartingowym :-]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Suzu4x4 napisał:

to tylko świadczy o tym  że nie trafiliście na odpowiedniego instruktora nauki jazdy.

Potwierdzam. 

39 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Dobry instruktor powinien Wam zakomunikować że nie jesteście gotowi do egzaminu i zasugerować "kolego dokup sobie jeszcze z 10 godzin bo nie ma sensu iść na egzamin"

Tak zrobiłem sam z sioebie. Dokupiłem kilka h żeby się nauczuć ruszać i jeździć ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał:

Potwierdzam. 

Tak zrobiłem sam z sioebie. Dokupiłem kilka h żeby się nauczuć ruszać i jeździć ;) 

 

Też potwierdzam ?

Z tym, że ja zmieniłem instruktora i wtedy okazało się, że poprzedni miał mnie w d... 

Brał nas 3 na plac i zostawiał na kilka godzin. Z nudów robiliśmy już plac z na czas i prawie z zamkniętymi oczami. Plac wyćwiczony perfekcyjnie ale bezmyślnie a na dodatek to był rok 99 i wtedy, tuż przed moim egzaminem, zmienili kąt łuku i :pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też potwierdzam
Z tym, że ja zmieniłem instruktora i wtedy okazało się, że poprzedni miał mnie w d... 
Brał nas 3 na plac i zostawiał na kilka godzin. Z nudów robiliśmy już plac z na czas i prawie z zamkniętymi oczami. Plac wyćwiczony perfekcyjnie ale bezmyślnie a na dodatek to był rok 99 i wtedy, tuż przed moim egzaminem, zmienili kąt łuku i :pupa:
Jakbym czytał o sobie. Ja jeździłem ze swoim instruktorem pod jego dom, robiłem za taksi - potem powrót i na placu mogłem sobie robić co chciałem. A on sobie kawkę w biurze popijał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.