Skocz do zawartości

Przegląd dyrektywy w sprawie praw jazdy - UE - można zgłosić własną propozycję


Slawka

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, danielpoz napisał:

Brawo! 

 

Ja bym poszedł krok dalej i wszyscy powyżej 3.5t powinni mieć CE?

Dawno dawno temu jakieś 20lat wstecz? jak jezdziłem do DE to Policaj chciało CE jak zestaw przekraczał 3.5t, zrobiłem bo parę razy mnie cofnęli z granicy, potem ucichło.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

45 minut temu, danielpoz napisał:

Może trochę ale czy na pewna w złą stronę. ?

Myślę że jak ktoś zrobi samo B+e to czegoś się na tym kursie nauczy, poświadczy to egzaminem i mu wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bartekzzz napisał:

Myślę że jak ktoś zrobi samo B+e to czegoś się na tym kursie nauczy, poświadczy to egzaminem i mu wystarczy. 

Gdyby na kursie i na egzaminie była obowiązkowo jazda poza terenem zabudowanym  jazda z budą, realnej wagi  +- 1500 kg.( taka bagażówka co ma 4m paki na 1,8 m szer. wys. 2,0 m  )  i powiedzmy prędkość  80 dych, do tego zjazdy podjazdy i wyprzedzanie  !!! - tylko co on miałby wyprzedzać ? zaraz pojawi się słuszne pytanie. Ano podstawiony ciągnik z naczepą ,który leci bagatela 70 dych :) . To może coś by się nauczył taki kursant a tak to w sumie bardziej formalność i opłata. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maras napisał:

To może coś by się nauczył taki kursant a tak to w sumie bardziej formalność i opłata. 

 

Idąc tym tokiem rozumowania nie róbmy dodatkowych kategorii powyżej b, bo i po co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bartekzzz napisał:

Idąc tym tokiem rozumowania nie róbmy dodatkowych kategorii powyżej b, bo i po co. 

Idąc tym tokiem rozumowania to zróbmy dodatkowe uprawnienia na korzystanie z nawigacji bo ludzie wjeżdżają np. do rzeki posługując się nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartekzzz napisał:

Myślę że jak ktoś zrobi samo B+e to czegoś się na tym kursie nauczy, poświadczy to egzaminem i mu wystarczy. 

kurs jest przygotowaniem do zdania egzaminu

nie uczy jazdy, ani nawet właściwych zachowań na drodze , w zasadzie niczego nie uczy :sciana:

niestey to są przemyślenia po trzech kursantach z rodziny :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chris_66 napisał:

kurs jest przygotowaniem do zdania egzaminu

nie uczy jazdy,

Ja powiem że uczy, naprawdę dużo pomaga, był czas że wynajmowałem busa z laweta do szkoły jazdy, trochę się naoglądałem i powiem że jestem jak najbardziej za.

Nie można wszystkiego mierzyć swoją miarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym podniósł B z przyczepą inną niż lekka do 4.250kg (tak jak B96).
Być może ograniczyłoby to tendencje do ciągnięcia przyczep 1300-1500 kg przez auta kompaktowe. Dzisiejsze przepisy do tego zachęcają niestety.
Sam kombinowałem i do Pegota 5008 musiałem szukać przyczepy max DMC1300. Udało się na szczęście trafić fajnego Wilczura.
Co ciekawe, mniejszy C-max może ciągnąć 1460kg...każdy większy podmuch wiatru podnosił ciśnienie i weź to zrozum.

Oczywiście można zrobić B96 albo E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

nie był by to głupi pomysł.

a jeśli nie to skoro na B można jeździć z przyczepą lekką to jednym z elementów egzaminu na B powinna być jazda z przyczepą.

Sam kurs na kat E też nie wszystko daje bo nie ma tam nic odnośnie bezpieczeństwa czy sposobu transportu i zabezpieczenia ładunków.

chyba że się coś zmieniło w ostatnim czasie, jak robiłem E lata temu to był tylko plac i jazda po mieście.

 

No tak ale jednym z elementów zadania podłączenia przyczepy na placu manewrowym  jest sprawdzenie zabezpieczenia  ładunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, peja76 napisał:

Ja powiem że uczy, naprawdę dużo pomaga, był czas że wynajmowałem busa z laweta do szkoły jazdy, trochę się naoglądałem i powiem że jestem jak najbardziej za.

Nie można wszystkiego mierzyć swoją miarą.

daje jako takie  pojęcie o poruszaniu się autem

z tego roku mam trzy osoby zdające na prawko - wszelkie bezsensowne nawyki i zachowania z kursu były tłumaczone -"bo na egzaminie tak wymagają" a potem trzeba się tego oduczyć i nauczyć na nowo

z E , czy 96 jest podobnie - naucz się tak jak dany ośrodek wymaga, a potem pójdź na pokazanie jak powinno się jeździć normalnie

Godzinę temu, ziomek napisał:

No tak ale jednym z elementów zadania podłączenia przyczepy na placu manewrowym  jest sprawdzenie zabezpieczenia  ładunku :)

oczywiście masz to powiedzieć jak to powinno wyglądać, bo na placu masz pustą przyczepę, czy to 96, czy E do B , czy E do C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.