Skocz do zawartości

TEC Siena Saphir 450


steven

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko, właśnie u mnie pilnują wiatraków. Zamontowałem sobie jeszcze do nich woltomierz z amperomierzem (żeby widzieć napięcie na wejściu i pobór wiatraków z całym układem) oraz regulowany termostat (też taki mały eletroniczny z wyświetlaczem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Steven! Znalazłam Twoje ogłoszenie o sprzedaży okienka dachowego 40x40. Coś Ci poradzę. Masz przyczepę używaną, radzę Ci tak na wszelki wypadek zostawić choćby jedno /dobre/ okienko dla siebie aby mieć w razie problemu zapas. Dość często zdarza się, że w trakcie jazdy, silnego wiatru urywają się same daszki. Problem potem wielki. Kupić możesz całe okno albo sam daszek ale za sporą kasę. To tyle z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marek230482 napisał:

Serio wiatr może urwać okno dachowe? To chyba szybciej by przyczepę przewróciło. Zahaczyć o krzaki otwartym to rozumiem. 

Mój znajomy ze 3 razy wymieniał okno dachowe. Zapominał je zamknąć przed wyjazdem z kempingu. Niestety pod wpływem wiatru okno ustawiało się pod wiatr ... i po rybach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w takim układzie zrozumiałe. W przyczepie właśnie z tego powodu zawsze otwierałem tylko "z wiatrem" w razie bym zapomniał. Teraz wszystkie jakie mam nie dają się otworzyć inaczej. Nie da się ich otworzyć pod wiatr (ktoś pomyślał :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że pod wiatr to aż się prosi aby je porwało. Lecz ja o innej sprawie. Plastiki kruszeją nie tylko ze starości. Słońce, deszcz i zima robią swoje. Nie tylko mnie kiedyś porwało daszek. Pękają mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steven! Znalazłam Twoje ogłoszenie o sprzedaży okienka dachowego 40x40. Coś Ci poradzę. Masz przyczepę używaną, radzę Ci tak na wszelki wypadek zostawić choćby jedno /dobre/ okienko dla siebie aby mieć w razie problemu zapas. Dość często zdarza się, że w trakcie jazdy, silnego wiatru urywają się same daszki. Problem potem wielki. Kupić możesz całe okno albo sam daszek ale za sporą kasę. To tyle z autopsji.
Tylko tego typu okno miałem jedno zamontowane (w łazience). Pozostałe dwa okna to klasyczne MPK, więc na zapas mi się ono nie przyda. Stwierdziłem, że może komuś innemu się przyda, kto ma budkę z takimi oknami i potrzebował by jakieś elementy sobie przełożyć.

Teraz więc się pochwalę Wjechało nowe Mini Heki S nad łóżko. Chciałem nieco więcej światła dziennego bo przez te stare okna z mlecznymi daszkami to za dużo go nie wpada. Z efektu jestem mega zadowolony, w przyczepie zrobiło się jaśniej Padła już decyzja, że drugie okno też zostanie niebawem wymienione. Do łazienki, gdzie było inne okno, jeszcze starszego typu, zamontowałem to wyciągnięte znad łóżka.
3a14aba5be1bed65e09ba23affeac4e1.jpg

Po montażu:
5ea6b298a1152ba3f81acf0927a95e6d.jpg

Przy okazji zamontowałem nowy mieszacz do prysznica:
aeb014ba508095916026497da0ebcf02.jpg
Jest o niebo wygodniejszy w użytkowaniu niż ten co był oryginalnie.

Ostatnio wybrałem się też na wagę aby sprawdzić ile faktycznie waży moja budka. W papierach mam MW 970 kg, DMC 1200kg.
Rzeczywistość pokazała tyle:
0af9813b1aa20ca09b187054a6a0bf51.jpg

Nie opróżniłem jednak budki całkowicie przed ważeniem.
Na pokładzie były:
- pełna butla stalowa 11kg
- koło zapasowe z mocowaniem
- łącznie około 15-20 l wody w zbiornikach
- trochę prowiantu w szafkach (w tym napojów), pewnie z 10 kg łącznie
- naczynia i garnki

Grubsze rzeczy typu krzesła, stół, daszek letni wyciągnąłem przed ważeniem.
Wynik ważenia uważam więc za całkiem przyzwoity. Sumując wagę tego co zostało na pokładzie masa przyczepy podana w papierach jest dość prawdopodobna, ewentualnie zaniżona o jakieś 30-40 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, steven napisał:

Wynik ważenia uważam więc za całkiem przyzwoity. Sumując wagę tego co zostało na pokładzie masa przyczepy podana w papierach jest dość prawdopodobna, ewentualnie zaniżona o jakieś 30-40 kg.

Gratuluję! Bywa różnie a Ty masz spokojną głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Bywa różnie a Ty masz spokojną głowę.
Z początku jak zobaczyłem wynik to nieco się rozczarowałem, ale po chwili jak zacząłem na szybko kalkulować jakie klamoty pozostały w przyczepie, to entuzjazm powrócił Te 200 kg ładowności jednak jest. Ale tak czy inaczej, świadomość jak szybko się zbierają kilogramy i z czego się biorą jest dość cenna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę podziałalem. Wjechała nowa butla gazowa w ramach redukcji kilogramów Pełna waży ok 15 kg
e973423f127d6fe3a40d393b8e1650f8.jpg

Następnie zamontowałem wcześniej wyciągnięty energoblok. Ostatecznie się poddałem w walce z rosnącym napięciem i zamontowałem osobny zasilacz 12V, który daje napięcie na ładowarki USB oraz docelowo zasili też dodatkowe oświetlenie LED.
bcb2e2e976d5e5414be5196fc2428fa6.jpg

Zabrałem się też za wymianę naklejek z logo producenta przyczepy. Oryginalne wyglądały już dosyć kiepsko:
07915be12f41b037b575fa688081cbc7.jpg
Wjechały więc nowe:
77e06391bdc0ddb59a409dd97fc11c69.jpg
W planie na niedzielę montaż oświetlenia do bakisty oraz bagażnika pod łóżkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, dlatego drugie okno też wymienię przy okazji
Butlę kupowałem w CDG na Makuszyńskiego w Krakowie. Jest to butla Green Gas Light: http://cdg.net.pl/2019/01/15/kompozytowe-butle-green-gas-light/
Butle są napełnianie propanem, wchodzi 10 kg gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio trochę rzeczy udało się porobić i przybyło parę nowości w przyczepie, więc czas zdać relację
Wreszcie pojawiła się upragniona markiza. Największe co udało mi się zmieścić, Fiamma model Caravanstore XL 310. Raz rozłożyłem na próbę póki co, ale niestety zapomniałem zrobić zdjęcie.
ef95e6bbc55da69d09c094debfa8a18a.jpg

W ten weekend było trochę czasu więc trochę pomajstrowałem. Kupiłem drugie okno Dometic, bo po montażu pierwszego stwierdziliśmy z żoną, że te stare MPK to porażka... Tak więc mam już dwa nowe okna. To drugie udało mi się kupić nówkę, ale z demontażu, więc było trochę taniej MPK zostało jeszcze tylko w łazience, ale tam już nie będę wymieniał.
Poniżej fotki z wymiany:

Tu jeszcze stare okno
e4c6ffe299042d3b6385eeb9e2af438e.jpg

Po wyrwaniu chwasta
270c7bff3cf59d9b174e5bbce16a13ff.jpg

Wyczyszczony stary uszczelniacz
410f19ff427b45b567533474ffc347e7.jpg

Nowa sztuka obsadzona

b191dc55fc30c489c940b993a21b6134.jpg

Widok od wewnątrz
40b1b0c6edf6ed8402112dd6425b74eb.jpg

Różnica w stosunku do starych okien pod kątem ilości światła we wnętrzu jest spora. Sądzę, że i wentylacja będzie dużo lepsza. Próba generalna odbędzie się w kolejny weekend bo planujemy wypad na kemping

Oprócz tego udało mi się jeszcze zrobić oświetlenie do bakisty i schowka pod łóżkiem francuskim. Fotek niestety brak bo nie miałem okazji sprawdzić efektu po zmroku a za dnia to niewiele widać. Ale jak będzie okazja to pstryknę
Wyczyściłem wreszcie tylne podpory, teraz chodzą leciutko i cicho. Przy okazji demontażu podpór zrobiłem konserwację narożników podłogi pod nimi przy użyciu Dekaphonu 9735, który został mi z poprzednich prac. Na pozostałą część podłogi przyjdzie jeszcze czas, bo to już grubsza robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła kolejny zakup, mianowicie komplet pasów do markizy Fiamma
a47fecab350c906083367fddf2480ace.jpg
W najbliższy weekend planuję wypad na kemping, więc będzie okazja przetestować markizę, pasy się zatem przydadzą. Szukałem tych dedykowanych do Caravanstore, ale co ciekawe mało jest ofert z tymi pasami. Zdecydowana większość modeli w sklepach to wersje do markiz kasetowych oraz te uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Steven! Oczywiście wszystkich także. Czy mogę Ci coś zasugerować: na zdjęciu nie widzę ramy do rowerów. Dlatego coś Ci podpowiem. Na dyszlu mąż zamontował z blachy półkę. Jest bardzo przydatna kiedy coś wyjmujesz z bakisty i masz gdzie to odstawić. Przydaje się do wielu rzeczy. Śmiało można ją zrobić dość sporą, tyle na ile pozwala miejsce. Blacha /tak chyba się nazywa/ reflowana jest nawet ozdobna. Ale pomalować zawsze można. A co z podłogą w bakiście? Chyba czeka Cię drobna wymiana?.

Zapomniałam dodać, przyczepa na pewno będzie wyglądać bardzo ładnie. Gratuluję Ci cierpliwości w pracy. Tu nie można nic robić na chybcika. Jeszcze raz GRATULUJĘ efektu.

Oj popełniłam małą gafę! Cofnęłam się do 1-szego wpisu i okazało się, że masz bagażnik na rowery. Moja propozycja nadaje się do śmietnika. Sorry!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.