Skocz do zawartości

Czy kupić De reu 4000 przyczepa kempingowa


Maciejb80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chcę zakupić przyczepę De Reu 4000  82 rok stan idealny ,od pierwszego właściciela. Moje pytanie na co zwrócić uwagę i czy jest się czego obawiać w późniejszej eksploatacji , mianowicie jakieś części na wymianę itp?

Mało popularna marka przyczepy  , przepiękne retro w środku koszt 3000euro.

Proszę o pomoc czy warto?

IMG_20210313_160329.jpg

IMG-20210313-WA0003.jpg

IMG-20210313-WA0004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 godzin temu, Maciejb80 napisał:

... stan idealny ,... Moje pytanie na co zwrócić uwagę... 

IMG-20210313-WA0004.jpg

Skoro "stan idealny", to nic, tylko brać ?

Właścicielowi nie chciało się wysunąć wszystkich podpór, czy jest jakiś problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciejb80 napisał:

Proszę o pomoc czy warto?

Witam.

Zwróć uwagę na szczegóły, bo te listwy to chyba nie są oryginalne?

IMG-20210313-WA0003_.png.ef933a3099bf2f3499065f4694019f7a.png

IMG_20210313_160329_.png.10116533ac9e07a7cddfebc90854acf2.png

 

To czasem nie ta:

https://www.2dehands.be/a/caravans-en-kamperen/caravans/m1644922191-oldtimer-de-reu-400-bj-82-in-nieuw-staat-met-groot-hefdak.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tofel napisał:

Witam.

Zwróć uwagę na szczegóły, bo te listwy to chyba nie są oryginalne?

IMG-20210313-WA0003_.png.ef933a3099bf2f3499065f4694019f7a.png

IMG_20210313_160329_.png.10116533ac9e07a7cddfebc90854acf2.png

 

To czasem nie ta:

https://www.2dehands.be/a/caravans-en-kamperen/caravans/m1644922191-oldtimer-de-reu-400-bj-82-in-nieuw-staat-met-groot-hefdak.html

Pozdrawiam

Rejestracja ta sama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smolik napisał:

Rejestracja ta sama :)

Tak to ta sama ,byłem oglądnąć jeszcze raz te listwy nad drzwiami ,nic szczególnego tam nie zauważyłem żeby miały coś zakryć jakieś pęknięcia czy inne uszkodzenia poszycia.

Może ten typ tak ma, ??

Jak oglądałem inne dzisiaj przyczepy z tamtych lat to były w opłakanym stanie ,w porównaniu do tej.

Do wtorku mam czas ,żeby się zastanowić.

Dziękuję za pomoc i spostrzeżenia.

Pozdrawiam ?

5 godzin temu, chris_66 napisał:

 


Klienci napaleni na takie perełki o mało nie rozerwali jej na kawałki emoji33.pngemoji12.png trzeba było wzmocnić przed kolejną falą kupujących emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png


Wysłane z telefonu emoji12.png

 

Tak tym bardziej, że to już trzecia fala nadciąga ??

16 godzin temu, Commander napisał:

Cześć.

Bardzo ładna. Sprawdź narożniki łącznie z podłogą i wszystko wokół okien. 

Jeśli kupisz to wymiana uszczelnień na dzień dobry oraz przegląd mechaniki. Istotny też jest wiek opon.

Sprawdzone ,dziwne bo uszczelki ani nie sparciałe ani pokruszone,są bardzo elastyczne ,chyba że ktoś je powymieniał.

12 godzin temu, Mars napisał:

Skoro "stan idealny", to nic, tylko brać ?

Właścicielowi nie chciało się wysunąć wszystkich podpór, czy jest jakiś problem? 

Nie zwróciłem uwagi ,ale myślę że wszystko ok.

Sprawdzę przy następnej wizycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w przyczepce  nie o retro wygląd chodzi. Za takie pieniądze kupisz cos większego z prysznicem itd. Teraz Ci sie podoba , później będziesz chyba żałował że  nie kupiłeś większej. Chyba że nigdy nie będziesz chciał/potrzebował czegoś większego... Ale mimo to , 3tys euro za 30 letnią przyczepkę , chyba lekka przesada. 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DarekSłupsk napisał:

Ale mimo to , 3tys euro za 30 letnią przyczepkę , chyba lekka przesada

Cóż rynek zwariował ceny poszły w górę a z drugiej strony patrząc jeśli jest sucha, zadbana i nie zmęczona życiem to czemu nie ? Skoro kolega pisze że uszczelki nie sypią się i nie są sparciałe do tego nie pachnie grzybem może ktoś o to dbał i pilnował a teraz dostanie za to więcej kasy :) Powodzenia życzę pochwal się jak kupisz i do zobaczenia na trasie lub kempingu ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DarekSłupsk napisał:

Moim zdaniem w przyczepce  nie o retro wygląd chodzi. Za takie pieniądze kupisz cos większego z prysznicem itd. Teraz Ci sie podoba , później będziesz chyba żałował że  nie kupiłeś większej. Chyba że nigdy nie będziesz chciał/potrzebował czegoś większego... Ale mimo to , 3tys euro za 30 letnią przyczepkę , chyba lekka przesada. 

Tak masz rację,że za 3tys euro jest większy wybór i nowocześniejszy ,toalety i prysznica na razie nie potrzebuję. 

Jak oglądałem te nowsze przyczepy nie miały tego czegoś ,poza tym lubię retro rzeczy. Chętnie bym kupił przyczepę Eriba nova z 2008 roku a,ale kosztuje bardzo duże pieniądze. Nowa ale zrobiona na retro i właśnie o to w tym chodzi ,że płacisz za retro i design i wykonanie.

 

To ma być zamiast namiotu ,gdyż pakowanie,wyciąganie i rozkładanie namiotu powoduje ,że wyjazd na weekend jest dla mnie zbyt krótki i szkoda czasu tracić go na rozbijanie biwaku.

 

9 minut temu, Smolik napisał:

Cóż rynek zwariował ceny poszły w górę a z drugiej strony patrząc jeśli jest sucha, zadbana i nie zmęczona życiem to czemu nie ? Skoro kolega pisze że uszczelki nie sypią się i nie są sparciałe do tego nie pachnie grzybem może ktoś o to dbał i pilnował a teraz dostanie za to więcej kasy :) Powodzenia życzę pochwal się jak kupisz i do zobaczenia na trasie lub kempingu ???

 

Pewnie że.chcialbym nową Eribę zrobioną na styl retro są przepiękne,ale szkoda kasy jak moim zdaniem na pierwszą przyczepę i to z małymi dziećmi ?.

To prawda, ceny karawaningu,a w szczególności rzeczy vintage poszybowały mocno w górę.

Pozdrawiam i do zobaczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maciejb80 napisał:

............ te listwy nad drzwiami ,nic szczególnego tam nie zauważyłem żeby miały coś zakryć jakieś pęknięcia czy inne uszkodzenia poszycia.

Może ten typ tak ma, ??

 

te listwy nie wzięły się znikąd, a napewno nie z fabryki

świadczą o rozchwianej konstrukcji budy i naprężeniach na ścianach

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chris_66 napisał:

te listwy nie wzięły się znikąd, a napewno nie z fabryki

świadczą o rozchwianej konstrukcji budy i naprężeniach na ścianach

Po czym wnosisz ? Nie widziałeś przyczepy a stawiasz grubą teorie jestem ciekawy czy z doświadczenia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Smolik napisał:

Po czym wnosisz ? Nie widziałeś przyczepy a stawiasz grubą teorie jestem ciekawy czy z doświadczenia ? 

widziałem kilkadziesiąt przyczep z różnymi wadami , w żadnej nie ma ani nie było fabrycznych listew idących fantazyjnie po skosie , jeśli cokowliek takiego wychodziło z fabryki to obowiązywała symetria

a domorośli fachowcy nie raz próbowali ukryć wady budy pod nakładkami, naklejkami czy listwami

pęknięcie konstrukcji na rogach drzwi to niestety typowa usterka , jak drzwi są z przodu to jest to wynikiem ogólnego osłabienia sztywności budy, przeciążenia czy niewłaściwego załadunku , czasem w wyniku np zniszczenia przez wilgoć progu i okolic , przy drzwiach z tyłu w zasadzie jedyną przyczyną są rowery na plecach, oczywiście po latach używania i rozklekotaniu sie budy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.