Skocz do zawartości

Zaczynamy Remont przyczepy Clubman


MARKON

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jerrylin napisał:

Ja bym nie zrywał okleiny, jedynie ją przeszlifuj papierem ściernym. Użył bym do tego szlifierki, bo przypadkiem mam taką, jakiej używają lakiernicy, a do zakamarków użył bym przystawki tzw "żelazka" od multi narzędzia. Listewki, krągłości itp ręcznie. Jeżeli już chcesz zrywać okleinę, to najpierw spróbuj ją podgrzać ostrożnie opalarką. 
Po zdjęciu okleiny i tak należy powierzchnie przeszlifować. 

Oglądam kanał Kiki i lubię, jednak przestrzegał bym przed bezkrytycznym dawaniu wiary jego radom, zwłaszcza w zakresie techniki dotyczącym karawaningu (nie chcę wchodzić głębiej w temat, ale radzę się w tym względzie na nim nie wzorować). 

Właśnie ja używam opalarki i nic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak siedzi nie zrywać - zarobisz się przy szpachlowaniu i wyrównywaniu powierzchni szlifowaniem , jak nie wyrównasz na tip top lakier powiększy Ci każdą nierówność i będzie strupiasta ochyda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2021 o 19:53, filipert napisał:

Też bym niczego nie zrywał ale ja bym malował emalią akrylową.

Takie coś masz na opakowaniu

image.png.060e143428bc3e171451c1f305b453d3.png

A emalia akrylowa nie będzie odchodzić zimą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MARKON napisał:

A emalia akrylowa nie będzie odchodzić zimą??

A dlaczego akurat zimą? a latem jak wyschnie na wiór to też. Jak będzie odtłuszczone, matowe i nośne podłoże to nic nie będzie odchodzić, w przeciwnym razie każda farba odejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc rozumiem, że nie metal ani drewno ale do plastiku jakim jest okleina. Kwestia jaki to  plastik, czy winylowy typ PVC lub papiero-podobne to będzie OK pod warunkiem zmatowienia ( tą okleinę zmatowiłbym najłatwiej na mokro) i odtłuszczenia. Jeśli to okleina podobna do polietylenu to kicha, ale takie trudno spotkać.

Edytowane przez Skwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siema spowrotem

Ja tez jeszcze rozegrzbany ciągle ale bede miał od 2go czerwca 2tyg wolnego to pociągnę temat szybciej ?

Okazało sie ze mam przeciek gdzieś od drzwi. Myślałem ze uszczelka bo była porozrywana w wielu miejscach. Kupiłem nieoryginalne dwa rodzaje w sklepie motoryzacyjnym. Żadna nie pasowała tak jak bym chcial. Drzwi mi nie dolegały w każdym miejscu. Drzwi wyregulawałem nawierając nowe otwory mocujące otwory i musiałam wyjechać na 2 tyg. Żona sprawdzała po ulewie i cieknie gdzieś dalej ? zapchała mi sie też spłuczka ? A co do środka to wrzuciłem w moim temacie ? Działaj działaj kibicuje ? 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.05.2021 o 17:07, DarekSłupsk napisał:

Siema spowrotem

Ja tez jeszcze rozegrzbany ciągle ale bede miał od 2go czerwca 2tyg wolnego to pociągnę temat szybciej ?

Okazało sie ze mam przeciek gdzieś od drzwi. Myślałem ze uszczelka bo była porozrywana w wielu miejscach. Kupiłem nieoryginalne dwa rodzaje w sklepie motoryzacyjnym. Żadna nie pasowała tak jak bym chcial. Drzwi mi nie dolegały w każdym miejscu. Drzwi wyregulawałem nawierając nowe otwory mocujące otwory i musiałam wyjechać na 2 tyg. Żona sprawdzała po ulewie i cieknie gdzieś dalej ? zapchała mi sie też spłuczka ? A co do środka to wrzuciłem w moim temacie ? Działaj działaj kibicuje ? 

A wrzucę coś, tym razem film ? proszę się nie śmiać nie jestem kiki ani kapitan przyczepa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reżyserka , dobra to masz ? 

0 3:00 w nocy skonczylem walkę z wodą żeby dziś pojechać na próbny weekendu. Wssystko  popodlaczane a nagle zonk , zagubiony korek spustowy wody z  bojlera ? Pompka na początku cykala zanim się wyłączała bo byl lekki przeciek i spadek ciśnienia. Po poprawkach ładnie załącza i wyłącza się. ?

Wnętrze nie skończone , brak frontów zabudowy kuchennej. Ale jest na czym spać, jest ogrzewanie , ciepła woda , lodówka i kuchenka ,radio i tv z anteną narazie przez szyberdach ? To nasz pierwszy wypad z tą przyczpą , a kupiłem ja w styczniu. 

 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zaczynam renowacje Urządzenia Najazdowego oraz wymianę zaczepu oryginalnego KF13 KNOTT  na ALKO AKS 1300 zestabilizatorem, jak wyjdzie zobaczymy 

20210705_175424.jpg

20210713_181409.jpg

20210705_175429.jpg

20210713_181429.jpg

20210713_181441.jpg

20210713_181506.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.