Skocz do zawartości

Zaczynamy Remont przyczepy Clubman


MARKON

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Skwarek napisał:

O kurcze, jaka dewastacja, chyba poszło od dachu. Czasu jest dużo ;) listwy do wymiany?

 

Na szczęście tylko 1 z tym sobie poradzę, ale ....., Żona ma już pomysł na cała przyczepę do czerwca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Te winylowe tapety na sklejce to samo zło, w wiekowej przyczepie przeciek się przydarza i nawet niewielki przeciek powoduje zniszczenia bo wilgoć przez to nie może odparować i gnije na potęgę. Miałem parę takich miejsc i po naprawie unikam na wszelki wypadek takich oklein  ale w części mieszkalnej. Nie wiem co bym zrobił w łazience, coś co pozwoli schnąć ale co? raczej nie plastik , trudna sprawa.?  

Może tapeta z włókna szklanego?

Edytowane przez Skwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Skwarek napisał:

 

Jadę dziś do Castoramy po zakupy, drewno, klej drewno- tworzywo , piankę poliuretanowa, silikony dekarskie, itd, jaki klej polecacie do łaty niestruganej żeby przykleić do tworzywa na ścianie w przyczepie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MARKON napisał:

drewno

Tylko bez sęków i idealnie proste

27 minut temu, MARKON napisał:

klej drewno- tworzywo

Soudal 66A - Poczytaj jak się tym pracuje

27 minut temu, MARKON napisał:

piankę poliuretanowa

Tego chyba nie potrzeba do remontu

27 minut temu, MARKON napisał:

silikony dekarskie,

Tego na pewno nie potrzeba do remontu. 

 

Zabierasz się za środek. A znalazłeś i usunąłeś przyczynę przecieku? 

 

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Tylko bez sęków i idealnie proste

Soudal 66A - Poczytaj jak się tym pracuje

Tego chyba nie potrzeba do remontu

Tego na pewno nie potrzeba do remontu. 

 

Zabierasz się za środek. A znalazłeś i usunąłeś przyczynę przecieku? 

 

Przeciek znalazłem to  próba naprawy poprzedniego właściciela, naprawił listwy na zewnątrz przyczepy wkrętami :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem już zakupy do przyczepy, miałem już jutro wszystko odnawiać, no i stało się pod kibelkiem brak podłogi  ?

20210312_190325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że są te amelinowe ;) profile, bo by się rozpadło zupełnie... No to rozbiórka. Pokaż z bliska jak wygląda połączenie ściany zewnętrznej z podłogą. Tam też chyba niczego już nie ma? Najważniejsze to odbudowanie konstrukcji nośnej, szkieletu.  Do wycinania przydaje się multinarzędzie (multitool). Wycinaj aż do miejsca, gdzie jest zdrowa konstrukcja. 

PS
Serio dasz radę ogarnąć to do czerwca tego roku?  

Edytowane przez jerrylin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszła grubsza robota, trzeba ją zrobić solidnie bo łazienka jest najgorsza w remontach ścian i podłogi bo trzeba dużo sprzętów wymontować a miejsca mało i niewygodnie. Życzę wytrwałości i powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jerrylin napisał:

Dobrze, że są te amelinowe ;) profile, bo by się rozpadło zupełnie... No to rozbiórka. Pokaż z bliska jak wygląda połączenie ściany zewnętrznej z podłogą. Tam też chyba niczego już nie ma? Najważniejsze to odbudowanie konstrukcji nośnej, szkieletu.  Do wycinania przydaje się multinarzędzie (multitool). Wycinaj aż do miejsca, gdzie jest zdrowa konstrukcja. 

PS
Serio dasz radę ogarnąć to do czerwca tego roku?  

Ściany to był problem skręcenia listew od zewnątrz na wkręty a podloga to wina peknietego brodzika,  a że pod brodzikiem gumolit nic się nie działo a  pod kibelkiem nic więc tam wpływały, ogólnie to już wycięcie z zapasem i tragicznie raczej nie wygląda tak myślę, ogarnę to w kilka dni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęły 2 dni pracy i już widać postępy, kupiłem nowy brodzik więc póki nie przyjdzie, pracę przenoszę z łazienki na przyczepę 

20210315_201829.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jacek00 napisał:

Ubytki wypełniłeś pianką?

To poliuretan, ubytki styropianu tak, podłoga płyta/styrodur/płyta, a mikro szczeliny starym sposobem, żywicą wymieszaną z drobnymi trocin, łączenie jest na ramię więc nie ma szans na pęknięcie 

54 minuty temu, jerrylin napisał:

Czy będziesz zabezpieczał ściany czymś wodoszczelnym? 

Dostałem od znajomego jakaś wodę do malowania jachtów, nic więcej, wszyscy odradzają żeby nie zrobił się efekt termosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się, nie ma brodzika ten co jest na necie w allcamp będzie dostępny w maju, mi jest na już potrzebny, są 3 opcje, skleić starego tylko czym, kupić używany tylko od kogo i gdzie bo brak na necie 83x67, lub wyspawac z nierdzewki z blachy 2mm, tylko boję się bo na takiej wielkości może się pofałdować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.