Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepa, prośba o opinie


rufinka

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, KrzysztofCC napisał:

Potwierdzam. Zamek tez od Niewiadowki, w nowej mam taki sam :D

Też mam taki i te kluczyki jak PF ale z czarnym chwytem ,że tak wyjaśnię o co chodzi.

My tu gadu gadu o Niewiadówce  a Rufinka - nie wiem czy to kobieta czy facet :hmm: ,bo nic nie zagadał/a na dzień dobry pewnie czeka na opinię RD2 :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maras napisał:

My tu gadu gadu o Niewiadówce  a Rufinka - nie wiem czy to kobieta czy facet :hmm: ,bo nic nie zagadał/a na dzień dobry pewnie czeka na opinię RD2 :) 

....racja ☺️

Witam Koleżanki i Koledzy

Planuję wraz z mężem zakup naszej pierwszej przyczepy. Powiedźcie ile może kosztować taka naprawa? Mąż lubi majsterkować, więc co nieco naprawi sam. Budżet mamy skromny,  więc luksusu nie oczekujemy. Przyczepka głównie będzie służyła na wypady weekendowe. Raz w roku może Chorwacja lub Włochy. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maras napisał:

Też mam taki i te kluczyki jak PF ale z czarnym chwytem ,że tak wyjaśnię o co chodzi.

My tu gadu gadu o Niewiadówce  a Rufinka - nie wiem czy to kobieta czy facet :hmm: ,bo nic nie zagadał/a na dzień dobry pewnie czeka na opinię RD2 :)  

Ja na klucze zamówiłem gumowe nakładki żeby nie wyglądały jak od malucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał:

Zatrzaski akurat standardowe. U siebie w Adrii mam taki sam emoji6.png

Diler uwalił i kupił Polskie :lol:

Ale w Knausie  będziesz miał inne ,porządne na lata :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maras napisał:

Ale w Knausie  będziesz miał inne ,porządne na lata :) 

Dokładnie :ok:

PS

Tylko co z tego, że będą lepsze zamki i klucze, jak oknem wejdą :D

22 minuty temu, rufinka napisał:

Planuję wraz z mężem zakup naszej pierwszej przyczepy. Powiedźcie ile może kosztować taka naprawa? Mąż lubi majsterkować, więc co nieco naprawi sam. Budżet mamy skromny,  więc luksusu nie oczekujemy. Przyczepka głównie będzie służyła na wypady weekendowe. Raz w roku może Chorwacja lub Włochy. ?

Widzisz, to jest tak: dopóki nie zaczniesz rozbierać przyczepy, dopóty nie zdajesz sobie sprawy z rozmiaru zniszczeń. Jak już poznasz rozmiar, to mimo zdolności męża, koszty mogą Was przerosnąć. Generalnie, każdy drobiazg kosztuje duże pieniądze, zwłaszcza teraz. Nie znając stanu, nikt tego nie oszacuje, ale kupno starej przyczepy, to wielkie wyzwanie, a patrząc na obecny stan rynku, prawdopodobieństwo straty Waszych pieniędzy oceniłbym na 85 - 90% Poczytaj dział remontów, tam wszystko jest. Chciałbym napisać Ci lepsze wiadomości, ale rzeczywistość tak nie wygląda.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy Ci odradzają i mają więcej  - w tym przypadku - niż 100% racji. Ale jeżeli chcesz się o tym przekonać to napiszę przewrotnie kup i będziesz potem biadolić nad stratą kasy i przyczepy.

Te naprawy nazywam po prostu zwykłym druciarstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ed napisał:

Wszyscy Ci odradzają i mają więcej  - w tym przypadku - niż 100% racji. Ale jeżeli chcesz się o tym przekonać to napiszę przewrotnie kup i będziesz potem biadolić nad stratą kasy i przyczepy.

Te naprawy nazywam po prostu zwykłym druciarstwem.

Myśle ze lepiej nie dało się tego ująć. Szukaj dalej:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet byłaby naprawdę "naprawiona" nikt nie dawałby w taki sposób na tylnej ścianie płaskowników czy kawałów blach z surowego alu nijak nie zabezpieczonego (płaskownik alu, "golizna", jak już płaskowniki, to chociaż anoda) - tym bardziej że ma to być na zewnątrz. Jak dla mnie jest to ostateczny dowód na druciarstwo przy tej cepce (materiały dosłownie - z marketu budowlanego, chociaz nie jest to precyzyjne, bo alu anodowane też tam mają :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie ile kosztuje remont i jak tył jest zbudowany:

Dethleffs RT Nomad 1989 - remont po zacieku - Ściany, okna i zabudowa meblowa - Karawaning.pl

Ty musisz doliczyć minimum nowe blachy na tylną ścianę bo jest sito zrobione pod tą prowizorkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.