Skocz do zawartości

LUNAR Clubman 520-4 1995r.


DarekSłupsk

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Szczęśliwie wróciliśmy z żoną z pierwszego testowego wyjazdu. Wyszły trzy drobne problemy. 

1.Butla z gazem obraca sie według własnej osi podczas jazdy. Przewód gazowy naciąga się i owija na butli... 

2. Kanapy rozjeżdżają się podczas jazdy, normalne?

3. Pompka spłuczki działała pięknie, strumień lecial wokoło całej muszli. Ale drugiego dnia i do końca pobytu spłukiwała tylko do połowy muszli. ?  To nie wystarcza zeby spłukać muszle dokładnie. 

 

IMG_20210613_210804.jpg

IMG_20210613_210611.jpg

IMG_20210613_211058.jpg

IMG_20210613_211045.jpg

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

IMG_20210613_210611.jpg

chyba brakuje Ci "siodła" na ścianie które dodatkowo stabilizuje i trzyma butlę

10 godzin temu, BIGL napisał:

U siebie mam rzepy przyklejone do ścianek i siedzisk - załatwiają sprawę przesuwania poduszek .

dokładnie

 

12 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

3. Pompka spłuczki działała pięknie, strumień lecial wokoło całej muszli. Ale drugiego dnia i do końca pobytu spłukiwała tylko do połowy muszli. ?  To nie wystarcza zeby spłukać muszle dokładnie. 

może coś przytkało się

P.S. do spłuczki używamy płynów różowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

chyba brakuje Ci "siodła" na ścianie które dodatkowo stabilizuje i trzyma butlę

dokładnie

 

może coś przytkało się

P.S. do spłuczki używamy płynów różowych

Mam te siodła/półksiężyce. Racja ? , zapomniałem o nich ?

Niebieski płyn mam gratis w dowolnej ilości od kolegi który obsługuje ToiToie. Czy on sie nie nadaje ? Ładnie pachnie i  dobrze rozpuszcza fekalia...  

Możliwe ze rozpuścił coś w pompce spłuczki ?

 

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

 A te śruby wystające nad butlą to w jakim celu? Przecież to sobie rękę o to możesz tylko poharatać 

Trzymają uchwyt telewizora. Dziś je obetne od dołu na równi z sufitem ?

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DarekSłupsk napisał:

Dziś je obetne od dołu na równi z sufitem ?

Zakręć gaz ;)

6 minut temu, DarekSłupsk napisał:

Niebieski płyn mam gratis w dowolnej ilości od kolegi który obsługuje ToiToie. Czy on sie nie nadaje ? Ładnie pachnie i  dobrze rozpuszcza fekalia...  

Możliwe ze rozpuścił coś w pompce spłuczki ?

Niebieski lejemy do zbiornika na fekalia.

Nie wiem co leją do ToiToi ale też chyba do zbiornika głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, filipert napisał:

Zakręć gaz ;)

Niebieski lejemy do zbiornika na fekalia.

Nie wiem co leją do ToiToi ale też chyba do zbiornika głównego.

Wyjmę butle całkowicie ?

Dzwoniłem przed chwilą do kolegi od ToiToi. Powiedział ze to żadna chemia ,tylko zapach odświeżający.

A tymczasem działam dziś dalej,  foty przed i po w następnym poście ? 

Tymczasem zagadka , po co zrobiłem tą dziurę w umywalce ? 

 

 

IMG_20210614_171510.jpg

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, filipert napisał:

spaliłeś wcześniej pisząc o tym ;)

Ach  zapomniałem ?

W dniu 13.06.2021 o 01:18, Stu napisał:

Niekoniecznie. Tutaj działa zasada naczyń połączonych... Teraz nie mam możliwości, ale jutro narysuję schemat, z którego wszystko będzie łatwe do odczytania. 

Pzdr

 

Narysowaleś schemat ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2021 o 01:18, Stu napisał:

 

 

23 minuty temu, Stu napisał:

narysowałem :)

 

zbiornik.jpg

Tak podejrzewałem ?

Dzięki , a ja dzis dałem ciała ,  nie potrafię lakierować Raptorem w sprayu ?

Mam nadziej ze to jakoś doszlifuje i pomaluję jeszcze raz. Pomalowałam prY okazji kratki lodówki i wyszły ok , ale umywalka dramat. Za blisko trzymalem puszkę i za dużo nalało. 

Co do wlewu wody , uznałem ze takie rozwiązanie jest bardziej uniwersalne niz wlew na zewnątrz. Ponieważ gdy jest pogoda mogę wlewać przez otwarte okno. A gdy leje deszcz od środka ? No i nie musiałam dziurawić ściany budki. 

Jutro montaż anteny tv i prawdopodobnie frontów nowej zabudowy. A jako ze ja jestem normalny inaczej ? fronty też będą nie normalne ?

 

 

IMG_20210614_102257.jpg

IMG_20210614_203335.jpg

IMG_20210614_213742.jpg

IMG_20210614_204009.jpg

IMG_20210614_130901.jpg

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem napisać ze dziś po tych wszystkich zmianach we wnętrzu zważylem pierwszy raz nacisk na hak. Wyszło 84kg , w holowniku (Suv) max na haku mogę mieć 140kg. Chyba tak będzie ok biorąc pod uwagę że zbiornik na wode 70L z tyłu przyczepy był pusty przy ważeniu.

W dniu 13.06.2021 o 01:18, Stu napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Stu napisał:

narysowałem :)

 

zbiornik.jpg

Tak jak myślałem - to nie pełni w ogóle roli osowietrznika przy nalewaniu tzn. odpowietrza  tylko do momentu przekroczenia poziomu króćca  na   dole . 
Jako wskaźnik poziomu Ok chociaż ja nie jestem zwolennikiem dziurawienia zbiornika w dolnej części . 
Jak tak mas zrobione to wykonaj otwór na górze , zrób przepust i podłącz się do tego wskaźnika .

 Zadaniem ofpdowietrxenia jest usunięcie w tym przypadku 70L powietrza przy napełnianiu zbiornika . Oczywiście możemy nalewać wodę powolutku koneweczką - wtedy nie zamkniemy światła rury wlewowej i odpowietrznik jest zbędny  

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.