Skocz do zawartości

DMC przyczepy przekroczyło możliwość masy ciągnionej auta


Kanka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W tym roku wybieram się z rodziną do Polski na wakacje. Niestety tak się dziwnie składa że o ile mogę bez problemu jeździć po całej europie to w PL jest mały problem. 

Mieszkam w GB i w moim dowodzie rejestracyjnym (V5) nie ma masy DMC samochodu a przyczepa nie podlega rejestracji i dlatego nie ma dowodu rejestracyjnego. Jest traktowana jak np. bagażnik na dach lub rowery na haku. Poprostu zakładam na przyczepę tablicę swojego auta i jadę na wakacje...ale tylko do wschodniej granicy niemiec. Auto na tabliczce znamionowej ma 2780kg a przyczepa nawet nie ma tabliczki.

Dzwoniłem dzisiaj do ViaToll i do ITD i tam się dowiedziałem takich kwiatków że zaczynam się zastanawiać czy karawaning w PL ma sens ??

W przypadku ViaToll dowiedziałem się że czy przekraczam 3,5 t czy też nie muszę mieć box a jeśli nie będę go posiadać to mandacik od ITD ale najpierw warzenie i mierzenie bo za długość zestawu i jego masę ponad normy polskie to zapłacę mandat jak za ciężarowy zestaw.

ITD - Warzenie , mierzenie i mandacik  :dzieki:  :dzieki: i pytanie gdzie robiłem prawo jazdy  :boks: ??? 

Zgłupiałem !!! Jak bym nie próbował wjechać do PL na wakacje to z każdej strony służby witają mnie tradycyjnym powitaniem "MANDACIK" !!

A o Konwencji Wiedeńskiej nie chcą słyszeć. 

Czy ktoś jak chłop krowie na rowie mi to wytłumaczy ?? Bo opłaty drogowe jeszcze rozumiem jak w wielu krajach europy ale przepisy ??? WTF !!

Proszę Pomocy ! Bo żona straszy mnie  :biwak: i będzie kaszanka z wakacji bo spędzę je na rozkładaniu łamigłówki zwanej namiotem...

Polecam lekturę http://forum.karawaning.pl/topic/10947-co-z-tym-viatol-em/page-36?do=findComment&comment=310975w szczególności post 529. Widzę że pomimo uplywu kilku lat niewiele się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A po co co numery z przyczepy, viatoll jest na auto a przyczepę holujesz jaką chcesz. DMC auta też nie jest potrzebne

tylko rocznik bo z tego biorą normę spalin do opłat. A viatoll potrzebny tylko i wyłącznie jeżeli zestaw przekracza 3,5t

Czyli .... Norma spalin dla 4-ro letniego Volvo i mogę kupić ViaToll. A jaką masę ma mój zestaw ?? Warzyć gotowy do wakacji zestaw ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo ma jakąś masę czyli DMC  tak samo przyczepa, wszystko jest do sprawdzenia, jeżeli przekraczasz 3,5t wykupujesz Viatoll i jeździsz.

A dla czteroletniego Volvo to norma spalin będzie chyba euro6.


Jak nie w dowodzie rejestracyjnym to są tabliczki znamionowe w komorze sinika lub gdzieś na drzwiach, nie wiem jak jest w Volvo

natomiast przyczepa tez musi posiadać taką tabliczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jak najbardziej, ale przyczepa nie ma nawet numeru vin nie wspominając o tabliczce. W tym jest problem. Tak jak mi doradzono to czy przekroczę 3,5t czy nie to warto mieć Viatoll ale co z udowodnieniem tzw. funkcjonariuszowi ITD lub Policji wagi DMC zestawu ? Dodam że nawet w Rumunii, Albanii i Macedonii nie było takich problemów, nikt się nie czepiał o brak dowodu rejestracyjnego, masy itp. Poprostu Brytyjskie auto+brytyjska przyczepa i każdy urzędnik to rozumiał. No niestety tak jak na moim GPS w aucie... Europa kończy się na wschodniej granicy niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Poprostu Brytyjskie auto+brytyjska przyczepa ...

Według mnie za dużo kombinujesz. Jakim prawem krokodyl ma od ciebie żądać DR lub tabliczki z przyczepy skoro już wspomniałeś że angielskie takowych nie mają? Jedynie co może to cię zważyć.Odnośnie Viatola to zważ cały zestaw - jak przekroczy 3.5 t  to kup a jak nie to szerokiej drogi i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup tego Viatolla nie zbiedniejesz a pojedziesz pewnie i bez kombinacji, Dr nikt od Ciebie nie będzie żądał bo jesteś z GB

ale zważyć Cię mogę w każdej chwili.

 

P.S

 

Skoro Twoja przyczepa nie ma żadnej wagi ( w co nie wieże) to ja już wiem dlaczego wszystkie przyczepy Z GB

mają wagę grubo zaniżoną. :hmm:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro Twoja przyczepa nie ma żadnej wagi ( w co nie wieże) to ja już wiem dlaczego wszystkie przyczepy Z GB

mają wagę grubo zaniżoną. :hmm:

No właśnie w tym jest problem. Nowe przyczepy posiadają wszystko co trzeba, Vin, tabliczkę itp. Ale większość przyczep wyprodukowana przed 2010 rokiem nie ma nawet nalepki o tabliczce nie wspomnę. Pamiętam jak kilka lat temu przywiozłem przyczepę siostrze i pamiętam że diagnosta nabijał numer na ramę-dyszel a wagę określił po  zważeniu przyczepy + 100kg. I tu szanowny TOM3653 mamy odpowiedź czemu wszystkie przyczepy z GB mają taką niską wagę. 

A w takim razie czy moja małżonka z kat. prawa jazdy B może jechać zestawem w Polsce??

Edytowane przez Ajek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejkę możesz kupić na allegro, z dowolnymi danymi.. Tu jest dziki wschód. Robisz co chcesz. Nawet możesz sobie VIN nadać u Janusza w garażu ;P

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mialam kontrole w niemczech gdzie tez panowie policjanci byli w ciezkim szoku ze przyczepka uk nie posiada zadnych dokumentow, zacytuje "DOKUMENTEN!!". Jednak po sprawdzeniu w bazie  ze nie klamiemy puscili nas.Rowniez nie mogli ustalic dmc przyczepy, policjant poswiecil mundur i nawet wczolgal sie pod przyczepe aby szukac tabliczki na ramie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś bardzo zabytkowa ta przyczepa, że tabliczki nie ma, albo chociaż danych ogólnie dostępnych w internecie. Brak dowodu to żaden problem w ustalaniu mas czy rocznika.

 

Jesteś pewien, że na brytyjskim prawku B (lewku?) można ciągnąć powyżej 3.5t zestaw? Na irlandzkim nie można, a to często podobne przepisy...

 

Radek Wrodarczyk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.