Skocz do zawartości

DMC przyczepy przekroczyło możliwość masy ciągnionej auta


Kanka

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie ma śpij spokojnie ....... matma jest matma chciałbym wiedzieć z czego wynika wynik. /Ładnie proszę/

 

Różnica polega na tym , że niektórzy producenci pojazdów , podają niższą masę DMC zespołu pojazd + przyczepa niż wynik Twojego rozumawania że matma jest matma :ok:

 

Jeśli dodasz DMC pojazdu do DMC przyczepy nie zawsze wychodzi DMC zespołu pojazdów .....

 

Jeśli jednak odejmiesz od DMC zespołu pojazdów przewidzianego przez producenta pojazdu DMC ciągniętej przyczepy - otrzymasz maksymalną dopuszczalną masę pojazdu holującego :bzik:

Nech będzie że ok ......... ale matma w tym równaniu jest na max-a UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 lata później...

Witam, 

 

mam poważniejszy problem , napaliłem się na przyczepę jednak okazuje się że z ciągnikiem coś nie tak.

 

Posiadam Mondeo MK IV 2008 rok Combi ale kupione w Belgii.

 

F1 2255

F2 2255

F3 brak wpisu

G 1524

O1 800 kg

O2 750 kg

 

W certyfikacie homologacji również taki wpis.

 

Pojazdy krajowe O1 mają do 1500kg, co z tą moją furą nie tak ?

 

Jak zmienić O1 ?

 

Pani w Fordzie powiedział ,że nie jest w stanie mi pomóc.

 

Marzenia o karawingu upadły.

 

Proszę o pomoc ww sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może w Belgii był homologowany do innego przeznaczenia.

Kupowałeś od jakiejś instytucji/pośrednika?

 

Nie martw się, są i takie co w 800 się mieszczą i są Niewiadóweczki.

Autko jeździło w Leasingu dla firmy , było lekko przytarte ale przebieg i cena normalne.

Bo u nas jakoś dziwnie wszystkie mają po 170 tyś i są niebite.

A może jakaś modyfikacja wchodzi w grę i wtedy diagnosta może poprawić dane?

 

Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzę, że istnieje jakakolwiek szansa i możliwość podniesienia masy przyczepy w dow. rej. auta. Jeśli masz homologację na 800 kg (z jakiegoś powodu - na pewno nie technicznego) to nic nie pomoże. Nie ma nawet się czego zaczepić przy ew. próbach zmiany. Nawet jeśli podobne auta mają wpisaną przyczepę 1500 kg. To nie będzie miało znaczenia, bo liczy się homologacja.

Obawiam się, że musisz szukać lekkiej przyczepy albo od razu kampera. Istnieją przyczepy o DMC nie przekraczajacym 800 kg, choć są raczej małe. Ale nie jesteś skazany na Niewiadów (choć też ma swoje uroki). Sugeruję szukać raczej w starszych rocznikach, bo jest szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

mam poważniejszy problem , napaliłem się na przyczepę jednak okazuje się że z ciągnikiem coś nie tak.

 

Posiadam Mondeo MK IV 2008 rok Combi ale kupione w Belgii.

 

F1 2255

F2 2255

F3 brak wpisu

G 1524

O1 800 kg

O2 750 kg

 

W certyfikacie homologacji również taki wpis.

 

Pojazdy krajowe O1 mają do 1500kg, co z tą moją furą nie tak ?

 

Jak zmienić O1 ?

 

Pani w Fordzie powiedział ,że nie jest w stanie mi pomóc.

 

Marzenia o karawingu upadły.

 

Proszę o pomoc ww sprawie.

Witam,posiadam Mondeo MK3 2.0 diesel kombi i w pozycji Q1 mam też podaną wartość 1800 kg.

 

Kolego ktoś wpisać musiał mylnie wartości,bo moje MK3 też jest z Belgi i mam wpis 1800 kg jak większość znajomych posiadających ten model auta.W prawych drzwiach jest wklejona naklejka z wartościami dla tego modelu,popatrz czy się zgadzają i czy przypadkiem ktoś gdzieś nie zjadł tej jedynki z przodu.Nie jest to normalne żeby auto w kombi czyli rodzinne miało tak drastycznie ograniczone możliwości.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał na błąd/literówkę i  wybrałbym sie do diagnosty i przedstawił mu sprawę

Dokładnie, kiedyś sprowadziłem z Niemiec Forda Scorpio i podczas pierwszego przeglądu diagnosta również chciał

mi wpisać zaniżone DMC holowanej przyczepy ale zauważyłem to i kazałem mu poprawić, bo później to raczej po

zarejestrowaniu samochodu było by raczej za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udziela się porad typu "raczej". Wcale nie jest za późno. U mnie salon rejestrował i w O1 wpisali mi w urzędzie 1350 kg-Nissan X-trail, T31. Po 3 latach na przeglądzie diagnosta sam wyłapał błąd i powiedział mi iść z czerwoną książeczką do poprawy. Kierownik od ręki poprawił w dowodzie: wpsano "hak 2000 kg" i przyłożono pieczątkę. Pozdrawiam. E.T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.