Skocz do zawartości

DMC przyczepy przekroczyło możliwość masy ciągnionej auta


Kanka

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje małej pomocy jak wyszukać przyczepy do 800kg. Mam małe dzieciaczki więc super by było z wc.

 

Proszę bardzo: http://www.przyczepykempingowe.auto.pl/Oferta/sprzedaz/munsterland-1981______3-500zl

Nawet jak zainwestujesz w mały remoncik albo modyfikację podnoszącą standard do XXI wiecznego to cena końcowa wyjdzie całkiem fajna. Masz DMC=800 kg i sprawa załatwiona. Nawet z wc i oczywiście 4-osobowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sorki za odgrzewanie kotleta ;)

 

Panowie, prośba o pomoc: o co kaman z tym F3? Jak to się Ktoś mi podpowie? 

Czy DMC zestawu to masa własna auta i DMC przyczepy? Bo juz różne rzeczy czytałem i jestem skołowany... 

 

Cepa ma DMC 1200.

 

post-8280-0-29893400-1494947116_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Tyle pisania na forum, ale w efekcie trzeba wyjaśniać :) Pomijając współczynnik 1,33, to masz informację w DR taką

F1 - DMC auta 2050

F3 - DMC zestawu 3130.

 

Czyli, jak pojedziesz zestawem, to całość zestawu nie może ważyć więcej niż te 3130, sam samochód nie może ważyć więcej, niż 2050. Konfiguracja spełniająca te wymagania dowolna. Może samochód ważyć 1500, wtedy przyczepę możesz teoretycznie ciągnąć do 1630. Razem mieści się w 3130. Jednak jest jeszcze

O1 - DMC ciągniętej przyczepy 1300

 

Czyli razem możesz do samochodu podpiąć przyczepę o DMC 1300. Jeśli w DR przyczepy będzie większa wartość - ciągnąć nie wolno. Przyczepa nie może ważyć w rzeczywistości więcej niż 1300. Ale jeśli ją załadujesz do takiej maksymalnej masy, to wtedy samochód musi ważyć 3130 (F3) - 1300 (O1) = 1830. Czyli samochód musisz niedociążyć do DMC  220 kg.

 

Czy teraz jest to czytelne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, tak c4 picasso. ;-) nada się do ciagania?

Panowie, dziękuję. Juz kumam :-)

Jacek, tak c4 picasso. ;-) nada się do ciagania?

Panowie, dziękuję. Juz kumam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, tak c4 picasso. ;-) nada się do ciagania?

Panowie, dziękuję. Juz kumam :-)

Jacek, tak c4 picasso. ;-) nada się do ciagania?

Panowie, dziękuję. Juz kumam :-)

Wszystko Ci powyżej wytłumaczono więc już wszystko wiesz :-)

 

Auta mamy takie same, silniki też. Ja przez dwa lata ciągnąłem budę o DMC 1000 i załadowane auto 2+2 i pies plus bagaże. Jeździło to bardzo dobrze. W zasadzie taka buda na aucie nie robiła żadnego wrażenia.

 

Na ten sezon będę mieć budę już 1300 ale realnie będzie ważyć ze wszystkim około 1150. Wg moich wyliczeń auto też powinno sobie dobrze i z taką budą poradzić.

 

Plusem jest że auto jest wysokie więc teoretycznie łatwiej się jeździ bo opory budą stawia mniejsze

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja nie do końca rozumiem, wynikało by z tego że pozycja F.3 to masa rzeczywista zestawu? Ale kto sprawdza masę rzeczywistą, chyba pierwsze co to biorą dowód auta i przyczepy i wychodzi masa zestawu z DMC?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w PL ważą osobówki? Przecież jak kontrola cię spotka to pierwsze co kontrolują dowód, wątpię żeby mieli wagę.

Tylko pytam czy F3 to przepisowo jest zarezerwowane dla masy rzeczywistej, bo jeśli tak to nie ma tematu.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A Ja nie do końca rozumiem, wynikało by z tego że pozycja F.3 to masa rzeczywista zestawu? ?

To DMC zestawu, czyli maks co zestaw MOŻE WAŻYĆ. Ale F3 to nie jest suma O1 i F2. O1 to maks technicznie co auto może ciągnąć.

 

Ale kto sprawdza masę rzeczywistą, chyba pierwsze co to biorą dowód auta i przyczepy i wychodzi masa zestawu z DMC

?

A to już problem kontrolującego. Jeśli ma wątpliwości to niech waży auto. Dokładnie jak z innymi sytuacjiami. Jeśli krokodyle uważają że np ciężarówka jest przeładowana to muszą ją oficjalnie zważyć. Nic na oko

 

 

Tylko pytam czy F3 to przepisowo jest zarezerwowane dla masy rzeczywistej, bo jeśli tak to nie ma tematu.

Zarezerwowane jest dla DMC, czyli to maksymalna waga zestawu. Zgodnie z przepisami dopuszczalna masa całkowita to największa określona właściwymi warunkami technicznymi masa pojazdu obciążonego

osobami i ładunkiem, dopuszczonego do poruszania się po drodze.

 

Czyli jak jedziesz autem na pusto to nie możesz przekroczyć F2. Jak jedziesz z przyczepą to zestaw nie może przekroczyć F3, a przyczepa nie może mieć większego DMC niż w polu O1.

 

 

A w PL ważą osobówki? Przecież jak kontrola cię spotka to pierwsze co kontrolują dowód, wątpię żeby mieli wagę.

.

No to jak nie mają wagi to nie mają jak zważyć. Tak samo jak kiedy nie mają miarki i nie mogą zmierzyć czy pojazd jest np zaparkowany w prawidłowej odległości od skrzyżowania. Proste :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli jak jedziesz autem na pusto to nie możesz przekroczyć F2. Jak jedziesz z przyczepą to zestaw nie może przekroczyć F3, a przyczepa nie może mieć większego DMC niż w polu O1.

 

No i po temacie dziękuje za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

W tym roku wybieram się z rodziną do Polski na wakacje. Niestety tak się dziwnie składa że o ile mogę bez problemu jeździć po całej europie to w PL jest mały problem. 

Mieszkam w GB i w moim dowodzie rejestracyjnym (V5) nie ma masy DMC samochodu a przyczepa nie podlega rejestracji i dlatego nie ma dowodu rejestracyjnego. Jest traktowana jak np. bagażnik na dach lub rowery na haku. Poprostu zakładam na przyczepę tablicę swojego auta i jadę na wakacje...ale tylko do wschodniej granicy niemiec. Auto na tabliczce znamionowej ma 2780kg a przyczepa nawet nie ma tabliczki.

Dzwoniłem dzisiaj do ViaToll i do ITD i tam się dowiedziałem takich kwiatków że zaczynam się zastanawiać czy karawaning w PL ma sens ??

W przypadku ViaToll dowiedziałem się że czy przekraczam 3,5 t czy też nie muszę mieć box a jeśli nie będę go posiadać to mandacik od ITD ale najpierw warzenie i mierzenie bo za długość zestawu i jego masę ponad normy polskie to zapłacę mandat jak za ciężarowy zestaw.

ITD - Warzenie , mierzenie i mandacik  :dzieki:  :dzieki: i pytanie gdzie robiłem prawo jazdy  :boks: ??? 

Zgłupiałem !!! Jak bym nie próbował wjechać do PL na wakacje to z każdej strony służby witają mnie tradycyjnym powitaniem "MANDACIK" !!

A o Konwencji Wiedeńskiej nie chcą słyszeć. 

Czy ktoś jak chłop krowie na rowie mi to wytłumaczy ?? Bo opłaty drogowe jeszcze rozumiem jak w wielu krajach europy ale przepisy ??? WTF !!

Proszę Pomocy ! Bo żona straszy mnie  :biwak: i będzie kaszanka z wakacji bo spędzę je na rozkładaniu łamigłówki zwanej namiotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co co numery z przyczepy, viatoll jest na auto a przyczepę holujesz jaką chcesz. DMC auta też nie jest potrzebne

tylko rocznik bo z tego biorą normę spalin do opłat. A viatoll potrzebny tylko i wyłącznie jeżeli zestaw przekracza 3,5t

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma DMC w papiórach, to DMC jest nieznana, stąd całe komplikacje - nie wiadomo, czy zestaw ma DMC poniżej czy powyżej 3500KG. Skoro nie wiadomo, to dla świętego spokoju bym wziął via-tollowego boxa i po problemie.

 

 

ITD - Warzenie , mierzenie i mandacik   :dzieki:   :dzieki: i pytanie gdzie robiłem prawo jazdy   :boks: ??? 

 

Co ITD warzy? piwo?

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.