Skocz do zawartości

Południe Europy zimą


swiderswider

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Proszę o podzielenie się doświadczeniami na temat karawaningu zimą na południu Europy (Włochy, Hiszpania, Portugalia).
1. Jak najłatwiej szukać kampingów otwartych zimą? Może ktoś chciałby podzielić się jakąś listą - gotowcem?
2. Czy kampingowanie zimą jest bardzo uciążliwe z uwagi na temperatury?
3. Czy warto na coś zwrócić szczególną uwagę z uwagi na porę roku?
Będąc na przełomie grudnia i stycznia we Włoszech zauważyłem bardzo dużą ilość podróżujących camperami, co zachęciło mnie do zaczerpnięcia języka i przymiarki do mniej typowych ferii zimowych :)
Będę wdzięczny za Państwa opinie.

Pozdrawiam
Łukasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie największym problemem byłby krótki dzień i co za tym idzie konieczność spędzenia większości czasu na niewielkiej powierzchni w przyczepie. Aktualnie w czasach przeróżnych ograniczeń może to mieć szczególne znaczenie. Jak już zimowanie to na południu Europy w Algarve czy Andaluzji. Przykładowa lista kempingów, niezbyt pewna https://www.eurocampings.pl/campsite/search/regionID/85/ . Trzeba sprawdzić - napisać, zadzwonić.

Może jednak nie powinnam się wypowiadać, bo w zimie nie praktykowałam karawaningu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei interesowałaby na południu Europy Grecja,Turcja kamperem na dziko. Mam tylko wątpliwość czy będzie na tyle słońca żeby wystarczyło prądu z solara 330W na podstawowe rzeczy i webasto ogrzewanie kabiny i wody.

Które regiony są najlepsze o tej porze?

Może ktoś ma własne doświadczenia z pobytu o tej porze roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bozka napisał:

Mnie z kolei interesowałaby na południu Europy Grecja,Turcja kamperem na dziko. Mam tylko wątpliwość czy będzie na tyle słońca żeby wystarczyło prądu z solara 330W na podstawowe rzeczy i webasto ogrzewanie kabiny i wody.

Które regiony są najlepsze o tej porze?

Może ktoś ma własne doświadczenia z pobytu o tej porze roku.

KamperManiak spędzili ostatnią zimę w Turcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wystarczy wpisać adres gov.pl/kraj np. gov.pl/chorwacja, gov.pl/austria, gov.pl/hiszpania, gov.pl/slowacja itd. i będą tam wszystkie potrzebne informacje odnośnie możliwości podróży i ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z https://reopen.europa.eu/pl/ Są tam linki, które prowadzą dalej, do stron rządowych danego państwa. Opóźnienie czasem 1-2 dni.

On 12/1/2020 at 4:59 PM, danielpoz said:

Hiszpania chyba 72h nawet na wyspach?

Póki co wymóg dotyczy przybywających samolotami i statkami. Na kołach można wjechać bez testu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.