Skocz do zawartości

Uchwyt? pod kratką lodówki


Marcin T

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Marcin T napisał:

Lodówka Dometic RMS 8550.

 

I fabrycznie ramka kratki jest zrobiona na nity i w taki sposób zaglucona że cały butyl jest tak poszarpany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oryginalnie na nitach. To jest nowy Knaus, więc butyl zaczyna się pokazywać wszędzie gdzie widzi słońce ;).

Te poszarpane strzępy to wynik jego wypłynięcia i delikatnego przylgnięcia do ramki kratki. Nic wielkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest uchwyt do wężyka odprowadzającego nadmiar skroplin. Prawdopodobnie masz to inaczej zrobione - pod podłogę, stąd uchwyt niewykorzystany.obraz.thumb.png.6f125e7500badb20d87cc83baf548684.png

Dziwne, że masz to zamontowane w górnej kratce - wygląda jakby ktoś zamienił je miejscami. Nitów w tym miejscu nigdy nie widziałem, musiałby ktoś zajrzeć do podobnego modelu knausa, stan butylu faktycznie dziwny

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maarec napisał:

to jest uchwyt do wężyka odprowadzającego nadmiar skroplin. Prawdopodobnie masz to inaczej zrobione - pod podłogę, stąd uchwyt niewykorzystany.

Wszystko jasne.

Dzięki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

I fabrycznie ramka kratki jest zrobiona na nity i w taki sposób zaglucona że cały butyl jest tak poszarpany? 

 

2 godziny temu, Marcin T napisał:

Tak, oryginalnie na nitach. To jest nowy Knaus, więc butyl zaczyna się pokazywać wszędzie gdzie widzi słońce ;).

Czyli Jacek w swoim nowym Knausie też możesz sie takich glutów spodziewać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, golob napisał:

Czyli Jacek w swoim nowym Knausie też możesz sie takich glutów spodziewać ?

Gluty glutami, ale te nity? :blink: Czyli jakbyśmy chcieli zdjąć ramkę z jakiegoś powodu, bo np cieknie to trzeba wszystko rozwiercać? Paranoja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przez 10-15 lat to nie powinno być z tym problemów że coś cieknie i jest potrzeba to ściągać, rozwiercić 4 nity to prawie taka sama czynność jak odkręcić 4 wkręty, więc w sumie nie jest to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacek00 napisał:

Gluty glutami, ale te nity? :blink: Czyli jakbyśmy chcieli zdjąć ramkę z jakiegoś powodu, bo np cieknie to trzeba wszystko rozwiercać? Paranoja. 

Takie czasy. Widocznie na etapie montażu nitowanie jest korzystniejsze czasowo niż przykręcanie śrub ? Z drugiej strony patrząc, jeśli ktoś zamierza utrzymać 10 lat gwarancji na szczelność to może być mu to obojętne jak z tym sobie poradzi serwis w razie przecieku.

Te gluty, które bardziej zwróciły uwagę nie są problemem. Nawet wizualnym, bo taki obraz jest tylko po zdjęciu kratki, kiedy tak się to ciągnie. Nadmiar zawsze można delikatnie usunąć. Narazie nie ruszam.

Więcej pracy wewnątrz było, zanim buda nadawała się do prawdziwej eksploatacji.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ! gdzie ty byłeś tyle czasu ?. Już myślałem ,że na śląsku ludzie krócej ,żyją bo smog z każdej strony albo Cię ryby wciągnęły :lol:  a tu proszę cały i zdrowy . Toż to z dekadę Ciebie nie było , witaj w klubie :) A wracając do nitów to u mnie jeszcze się załapałem na wkręty. Z nierdzewki nawet są :yay:

  wiat1.jpg 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Maras napisał:

Marcin ! gdzie ty byłeś tyle czasu ?. Już myślałem ,że na śląsku ludzie krócej ,żyją bo smog z każdej strony albo Cię ryby wciągnęły :lol:  a tu proszę cały i zdrowy . Toż to z dekadę Ciebie nie było , witaj w klubie :) A wracając do nitów to u mnie jeszcze się załapałem na wkręty. Z nierdzewki nawet są :yay:
 

Witaj Maras! :)
Bywało się tu i tam, ciągało przyczepę na lewo i prawo. Fakt, minęło z...,o kurde, 13 lat  ?. Wróciłem tu zerknąć czy dobrze jest, bo jakoś na tych FB grupach ta wiedza nie do uporządkowania i znalezienia czegokolwiek, a tu jednak, pedant Tomii, trzyma wszystko poukładane  na osobnych półkach.
W tzw. międzyczasie wszedłem w Knausa i tak jakoś...witam w klubie ?
U Ciebie widzę, że ten dinks na wężyk też bezużyteczny, ale za to jakie dwie turbiny ? 

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.