Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, jacek00 napisał:

Dzwoniłeś? Mogłeś spytać o Wawę :D

Dzwoniłem i pytałem konkretnie o CC Kutno. Nawet Cię obgadywaliśmy ? Chyba kojarzy, że Pan Jacek pytał o inny serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1 minutę temu, Marcin T napisał:

Dzwoniłem i pytałem konkretnie o CC Kutno. Nawet Cię obgadywaliśmy ? Chyba kojarzy, że Pan Jacek pytał o inny serwis.

Ale odpisać nie raczył ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jacek00 napisał:

Markizę kupiłem w Elcampie, z przesyłką wyszło 1544,50 zł dlatego grzechem było nie wziąć. Niestety obecna cena to 1820 zł + 100 zł przesyłka. 

Zestaw Simarine kupowałem u polskiego przedstawiciela na allegro, wziąłem też od niego czujnik poziomowania:

https://allegro.pl/oferta/simarine-monitor-baterii-cieczy-do-kampera-jachtu-9697355756

Kupiłem panel montowany w otworze a nie ten "natynkowy"

Dzwoniłeś? Mogłeś spytać o Wawę :D

Ja jestem ciekawy tej Warszawy, strzelam, że to dealer Weinsberga w Tomicach. Tak czy inaczej super nius!

Jak nikt nie reaguje to dzwonię, a na koniec i tak proszę o przesłanie odpowiedzi mailem. Lubię mieć wszystko czarno na białym, czasem się przydaje. 

Powinna wejść. Ja w swojej Avivie obecnie mam 360 cm a buda jednak krótsza. 

To samo usłyszałem jak chciałem aby zamontowali mi mój mover - nie chcieli.
Klimę natomiast chciałem fabryczną albo przeniósłbym swoją. W Sporcie i Sudwindzie 500 potrzeba też do tego nowego otworu. Klima była w BDB cenie bo za 4200 brutto za freshjeta 2200. Wolę aby mi to fabryka jednak zamontowała, bo dach będzie fabrycznie przystosowany do montażu klimy (odpowiednio wzmocniony). Pierwotnie planowałem przenieśc klimę z obecnej przyczepy, mam Dometica Freshjeta 1700, ale przy takiej cenie jaką mi zaproponowali to nie było się nad czym zastanawiać. 

To naprawde dobra cena za klime. Ja za sinclaira zapłaciłem 4600 brutto. Z tego co się dowiadywałem to z montażem nie ma problemu  i knaus nie zabiera gwarancji na przyczepe jak nie bedziesz montował u nich;) a gdzie polecacie zamontować klime mover solar? Dobre opinie slyszałem o klaji w bieruniu?

Edytowane przez Dejv (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dejv napisał:

To naprawde dobra cena za klime. Ja za sinclaira zapłaciłem 4600 brutto.

Ja za swojego Freshjeta 1700 płaciłem 5900 zł w 2019 roku. Klimy poszły mocno do góry, obecnie Freshjet 1700 kosztuje około 7500, a 2200 od 8500...paranoja

Cytat

Z tego co się dowiadywałem to z montażem nie ma problemu  i knaus nie zabiera gwarancji na przyczepe jak nie bedziesz montował u nich;) a gdzie polecacie zamontować klime mover solar? Dobre opinie slyszałem o klaji w bieruniu?

W Adrii to samo. Nic ich nie interesuje co, gdzie i jak. Zwyczajnie nie masz gwarancji na ten element - czyli zamontowałeś gdzieś mover, to na dziurę w podłodze gwarancji rzecz jasna nie ma ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, denvero napisał:

No to lipa. Swoją drogą ciekawe bo informację o Kutnie dostałem od sprzedawcy z Pro Camp jak zapytałem czy oprócz Wrocławia będę mógł gdzieś taki przegląd wykonać.

Wadowscy w Krakowie. Przegląd 580 ok. 800 PLN. Robię u nich też antenę i zewnętrzne podejście wody, żeby nie mieć problemów z gwarancją na budę. Resztę rzeczy zlecam Klaji. Znają te budy bo są oficjalnym dealerem Tabberta i Weinsberga, ale akredytacji od Knausa nie maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał:

Zestaw Simarine kupowałem u polskiego przedstawiciela na allegro, wziąłem też od niego czujnik poziomowania:

Do zestawu dokupiłeś czujnik poziomu wody, bo nie ma w zestawie? Jaki jest czujnik poziomowania, bo nie mogę znalesc.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zestawu dokupiłeś czujnik poziomu wody, bo nie ma w zestawie? Jaki jest czujnik poziomowania, bo nie mogę znalesc.. 
Tak. Simarine to baza z wieloma możliwościami. Do tego podpinasz co chcesz, czujniki rezystancyjne itd. Czujnika wody nie było z musisz dokupic jaki ci odpowiada - np. odpowiedniej długości do zbiornika na wodę.

Czujnik poziomowania czyli inklinometr kupiłem od Simarine aby łatwo było go podłączyć. Taki: https://simarine.net/product/inclinometer/

Czujnik też brałem u polskiego dystrybutora, wyszło taniej niż na słoweńskiej stronie.

Wszystko już podłączałem i się bawiłem. Działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gizbern napisał:

Tyle Knausów że niedługo będzie można jakiś zlot "500" zrobić...:-)

No czemu nie;) mogłbys sprawdzić u siebie czy markiza 410 wchodzi bo swojej jeszcze nie odebrałem. I teraz pytanie thule czy fiamma? Rozkładałem obie ale nie wiem co wybrać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czemu nie;) mogłbys sprawdzić u siebie czy markiza 410 wchodzi bo swojej jeszcze nie odebrałem. I teraz pytanie thule czy fiamma? Rozkładałem obie ale nie wiem co wybrać;)
@Gizbern już dla mnie pomiary robił, bo sam ma 360. Dlatego wyszło mi że 410 wejdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no to spoko to chyba kupie thule 4 m. Wydaje mi sie że łatwiej rozłożyć samemu i ten mechanizm napinający markize jest dobrze rozwiązany.
Fiamma ma przewagę dostępności części zamiennych za grosze. Ja dlatego zostaje przy Fiammie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dejv napisał:

No czemu nie;) mogłbys sprawdzić u siebie czy markiza 410 wchodzi bo swojej jeszcze nie odebrałem. I teraz pytanie thule czy fiamma? Rozkładałem obie ale nie wiem co wybrać;)

Ja mam 580qs i markizę 4.15.co prawda to omnistor 1200,ale jest zapas na 4.30.Myslenwiec że u Ciebie 410 powinna wejść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek00 napisał:
7 godzin temu, Dejv napisał:
Aha no to spoko to chyba kupie thule 4 m. Wydaje mi sie że łatwiej rozłożyć samemu i ten mechanizm napinający markize jest dobrze rozwiązany.

Fiamma ma przewagę dostępności części zamiennych za grosze. Ja dlatego zostaje przy Fiammie

No z tym się zgodze bo widziałem że czesci są mega tanie. A jak z napięciem materiału? W thule jest ta pompka i mozna go naciągnąć. Fiamma blokuje sie na zasadzie zapadki w okreslonym miejscu. W thule trzymając markize na środku wyciągne obie nogi a w fiammie są wysuwane z boku przez co trudniej to zrobić samemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.