Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No ok, tylko gdzie wpisywali Ci przeglądy gwarancyjne?
Do systemu, a ja dostawałem potwierdzenie wykonania ze wszystkimi punktami kontrolnymi itp. Mam oczywiście te kwity od nich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@w79 w kwesti prysznica w Knausie Sport to na forum https://wohnwagen-forum.de/ ktoś to tak samodzielnie zrobił:

image.thumb.png.7c2c958792419b671a9e6f497d47eb64.png

image.thumb.png.18143ca9c9cdabec74ce4e430c75e5ae.png

image.thumb.png.6b1cf6c8be0ac88b34b490e3122e8b90.png

image.thumb.png.aa1ec98cc32948ab606681b5e6c26ae4.png

Zdjęcia pochodzą z tego tematu: https://wohnwagen-forum.de/index.php?thread/106321-knaus-sport-500-kd-und-was-wir-da-so-eingebaut-haben/&pageNo=2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacek00 napisał:

@w79 w kwesti prysznica w Knausie Sport to na forum https://wohnwagen-forum.de/ ktoś to tak samodzielnie zrobił:

 

 

 

 

Zdjęcia pochodzą z tego tematu: https://wohnwagen-forum.de/index.php?thread/106321-knaus-sport-500-kd-und-was-wir-da-so-eingebaut-haben/&pageNo=2

 

Nawet spoko to wygląda. Ale na razie zostawiam ceratę. I tak bym nie mógł zamknąć jak kąpię dzieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Jestem bardzo ciekaw jak zakończy się i kiedy ta historia z odbiorem przyczepu z Pro Camp z Wrocławia. Czy podtrzymują termin dostawy? Do do sprzedawców mam świeże doświadczenia z kilkoma i niestety w Pro Camp potraktowano mnie nie elegancko. A przyczepa bardzo ładna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Jestem bardzo ciekaw jak zakończy się i kiedy ta historia z odbiorem przyczepu z Pro Camp z Wrocławia. Czy podtrzymują termin dostawy? Do do sprzedawców mam świeże doświadczenia z kilkoma i niestety w Pro Camp potraktowano mnie nie elegancko. A przyczepa bardzo ładna. 

Zobaczymy. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Moja przyczepa miała być wyprodukowana 11 tygodnia 2021. Nie doczekałem się żadnego info z Procampu i dziś sam zadzwonilem. Przyczepa już wyprodukowana i jest w systemie. Odbiór pewnie w tydzień po świętach.

 

Co masz na myśli pisząc, że Cię nieelegancko potraktowano?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam knausmaniaków :)

Planuję zamontować bagażnik na rowery. Chcę zrobić to na tylnej ścianie ale nie wiem w którym miejscu zamontować uchwyty bazowe :(

Najważniejsze pytanie, czy montować pod czy nad oryginalną listwą aluminiową, która jest fabrycznym miejscem połączenia dachu i ściany.

Pisałem już dwukrotnie do Pro Camp'u, tam gdzie kupiłem parę miesięcy temu Knaus'a ale brak odpowiedzi. Przeszukałem sieć i tak naprawdę nie

znalazłem żadnego zdjęcia z zamontowanym na tylnej ścianie bagażnika dla 500QDK. Wszyscy na zachodzie montują na "dyszlu" , pytanie 

czy jest jakiś techniczny powód takiego stanu rzeczy.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dawfil napisał:

czy jest jakiś techniczny powód takiego stanu rzeczy

Oczywiście że jest, wyważenie przyczepy. Co prawda możesz teoretycznie bardziej obciążyć dziób, jednak klasycznie najpierw montuje się z przodu, ewentualnie później dokłada na tył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dawfil napisał:

Witam knausmaniaków :)

Planuję zamontować bagażnik na rowery. Chcę zrobić to na tylnej ścianie ale nie wiem w którym miejscu zamontować uchwyty bazowe :(

Najważniejsze pytanie, czy montować pod czy nad oryginalną listwą aluminiową, która jest fabrycznym miejscem połączenia dachu i ściany.

Pisałem już dwukrotnie do Pro Camp'u, tam gdzie kupiłem parę miesięcy temu Knaus'a ale brak odpowiedzi. Przeszukałem sieć i tak naprawdę nie

znalazłem żadnego zdjęcia z zamontowanym na tylnej ścianie bagażnika dla 500QDK. Wszyscy na zachodzie montują na "dyszlu" , pytanie 

czy jest jakiś techniczny powód takiego stanu rzeczy.  

 

Na tym filmie jest zamontowany z tyłu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo też rozważałem taką opcję, ale z kilku powodów zrezygniwem, a w poprzednim Knausie miałem z przodu, ale zdemontowałem i woziłem na dachu auta bo:

-nacisk na hak, 

-wzrost wagi,

-problem z otwieraniem bakisty, 

-kwestia dociążenia auta, 

-będąc na miejscu i tak często jeździmy autem z rowerami na dachu.... 

Ale.oczywiscie każdy ma swoje potrzeby, zawsze możesz zrównoważyć przód woda, kołem, butla..tylko czy takie dociążanie na zewnętrznych krańcach przyczepy ma sens...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.