Skocz do zawartości
Aśka

Usztywnienie tylnego zawieszenia w holowniku

Rekomendowane odpowiedzi

byry007

Pewnie jest to tak jak w busach zrobione na cpn kompresor i pompujesz jak koło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
przemonia619

Dokładnie tak to wygląda , kompresor i można podnieść auto,tutaj parę fotek

post-32373-0-69987200-1514676097_thumb.jpg

post-32373-0-84133800-1514676121_thumb.jpg

post-32373-0-19276400-1514676136_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Ja mam wersję bieda edition i do pompowania jest wentyl taki jak przy kołach ale w opcji mozna dokupić kompresor ze sterowaniem na pilota tylko cena zestawu się podwaja .Postaram się porobić fotki jak to wygląda po roku uzytkowania

Kup kompresor, manometr i zawory do sterowania ręcznego, można fajnie ręcznie sterować, pilot to zbytek luksusu.

Wysłane z mojego Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Kup kompresor, manometr i zawory do sterowania ręcznego, można fajnie ręcznie sterować,

tak :]   :]   :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

tak :]:] :

Jak masz Parkinsona to może to tak wyglądać.

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Magneto61

Sorry, ale ja z uporem maniaka się podłączę. Nie chcę usztywniać ani podnosić holownika ale dużo bym dał za regulację zawieszenia w "ogonku". Próbowałem już wzbudzić temat tu: http://forum.karawaning.pl/topic/18996-pneumatyczne-zawieszenie/page-2. Niestety odzewu wielkiego nie było. Tutaj temat pokrewny, a każde doświadczenie jest bezcenne. Wybaczcie :blagac: ewentualne zawracanie d... przepraszam pleców gdzie tracą swoją szlachetną nazwę  :] .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Sorry, ale ja z uporem maniaka się podłączę. Nie chcę usztywniać ani podnosić holownika ale dużo bym dał za regulację zawieszenia w "ogonku". Próbowałem już wzbudzić temat tu: http://forum.karawaning.pl/topic/18996-pneumatyczne-zawieszenie/page-2. Niestety odzewu wielkiego nie było. Tutaj temat pokrewny, a każde doświadczenie jest bezcenne. Wybaczcie :blagac: ewentualne zawracanie d... przepraszam pleców gdzie tracą swoją szlachetną nazwę  :] .

jedyne co mi przychodzi do głowy to wahacze wleczone , przerobienie ramy byś musiał wymyślić, i regulacja w zasadzie dowolna , z amortyzatorami, poduszkami czy czym tam chcesz  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
inhalt

W kwestii usztywniania i regulacji zawieszenia w przyczepie z osią pracujacą na wałkach gumowych to mam tylko jedną propozycję.

Wywalasz amortyzatory i w to miejsce montujesz kompletne amortyzatory wraz ze sprężynami od motocykla. tylko musisz wybrać taki model, żeby miał po dwóch stronach wahacza (układ tradycyjny), a nie centralną sprężynę. Jak dobrze poszukasz to możesz znaleźć wersję z regulacją napięcia sprężyn (miałem taka w Virago lata temu).

post-7869-0-32310000-1514843456_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
swrx
Napisano (edytowane)

Jest jeszcze możliwy montaż dodatkowych sprężyn(montaż sprężyny w sprężynę)  . Sam to rozwiązanie rozważam . Są to sprężyny holenderskiej firmy MAD . Przedstawiciel na Polskę :

http://esjot.home.pl/oferta/sprezyny-progresywne-mad

opis:

http://esjot.home.pl/pdf/pl/GB_POWERSPINGS_LOS.pdf

katalog:

http://esjot.home.pl/pdf/pl/MAD%20katalog.pdf

i jeszcze filmik poglądowy :

w inter-cars'ie też są w ofercie.

Edytowane przez swrx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Heh, fajny filmik tylko ktoś przesadził z samochodem. Nacisk na hak rzędu 120kg i pełen bagażnik nie robi na nim wrażenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KlAn

W kwestii usztywniania i regulacji zawieszenia w przyczepie z osią pracujacą na wałkach gumowych to mam tylko jedną propozycję.

Wywalasz amortyzatory i w to miejsce montujesz kompletne amortyzatory wraz ze sprężynami od motocykla. tylko musisz wybrać taki model, żeby miał po dwóch stronach wahacza (układ tradycyjny), a nie centralną sprężynę. Jak dobrze poszukasz to możesz znaleźć wersję z regulacją napięcia sprężyn (miałem taka w Virago lata temu).

attachicon.gifvirago6.jpg

Wszystko by było fajnie, też tak myslałem ale amory w cepie na wałkach pracują w drógą stronę, na rozciąganie a nie na sciskanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary11

Albo na odwrót :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adaml61
Napisano (edytowane)

Z amorami z motoru zrobiliśmy parę sportowych autek ,trochę zabawy i chodzi na ściskanie . tu masz fotkę 1524999_577697555632031_1433636277_n.jpg

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KlAn

Albo na odwrót :)

Moze i tak :blagac: , w kazdym bądż razie odwrotnie jak w motocyklu, przynajmniej moja delta tak ma i myslę,ze inne osie alko też.

Generalnie sporo rzeżby, aby coś zmieścić w zawiasie cepki. Dużo nad tym myślałem boteż mnie to interesuje i jedyne co mi przyszło do głowy to siłowniki hydropneumatyczne z tylnego zawieszenia citroena i jakaś ręczna pompa hydrauliczna np z lewarka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Andrzej ma racje...amorki w przyczepie pracują na rozciąganie. Nie pozwalają budce podskakiwać i chronią koło przed urwaniem w dziursku.

Natomiast wałki działają na ściskanie/skręcenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi