Skocz do zawartości

Spanie w samochodzie


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Te promienniki grzeją jak sama nazwa mówi- promieniują, jak jesteś w zasięgu jego światła to jest gorąco, a jak będziesz z drugiej strony to zimno. To co grzeje konwekcyjnie w tej kondiguracji ucieka oknem dachowym. Mam taki z lidla, i tak to działa. Używam sporadycznie na propanie w garażu.  Denerwujący jest też hałas emitowany przez niego oraz otwarta komora mieszania gaz/powietrze. To urzadzenie ma więcej wad niż zalet. Jedna z niewielu to cena i masa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Samochód dostawczy , ale niski, nie sądzę aby mieli okno dachowe oraz

No widzisz Janek właśnie nie był to samochód dostawczy a kamper  choć dziwny bo w H1-  zrobiony na potrzeby ADAC gonił jako serwisówka a potem kumpel go łyknał  i posiadał uchylone okna dachowe oraz kratki nawiewne

Zgoda powodem bólu głowy mógłby również CO2 a ściślej niedotlenienie które może dawać takie same objawy jak lekkie zatrucie CO nie prowadziłem analiz nie robiłem pomiarów stężenia gazów nie przeprowadziłem badani krwi znajomych - nie mogę więc stwierdzić autorytatywnie przyczyny. 

Spoko ja też zmierzam też ciągnąć dyskusji - swoje obawy i ostrzeżenie napisałem oraz odesłałem też do wątków gdzie wypowiadają się fachowcy bo uważałem to za sluszne  a co Ty z tym zrobisz Twoja decyzja to Twoje życie Twoje ryzyko i Twoje ew. konsekwencje.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisane wyżej sytuacje bardzo niebezpieczne , głupota to nie jest , głupotą byłoby , gdybyście używali  wspomnianych urzdzeń  ze świadomością niebezpieczeństwa. Brakuje ogólnej wiedzy w tym temacie.

Jak walczycie z tzw. "cichym zabójcą" jakim jest czad?

Bierzecie miecz do ręki a może strzelacie do niego z pistoletu? Może pałą do bejsbola go w łeb...? Cichy zabójca usypia naszą czujność a potem nas usypia...

Jedyne co można zrobić to uświadomić sobie że z czadem nie wygramy , za to zamiast "miecza" możemy przeczytać instrukcję urządzenia i używać przedmiotu zgodnie z nią. Zamiast "pistoletu" dbajmy o prawidłową wentylację , "bejsbola" zamienmy na czujnik CO i tyle. Z gazem pracuje zawodowo.

Edytowane przez Dioblik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację[mention=36686]Dioblik[/mention] Ktoryś zaprzyjaźniony gaziarz z którym dawałem od czasu do czasu "dawałem w gaz" kiedyś mi powiedział "gazu nie trzeba się bać ale gaz trzeba znać" :)

Do tego co napisałeś dodałbym jeszcze że wentylacja grawitacyjna to nawiew i wywiew o odpowiednich dla stawianych wentylacji zadań przekrojach i że działa na zasadzie różnicy temperatur

Jeśli któregoś elementu nie ma lub ktoryś parametr jest za mały wentylacja działa słabo lub nie działa wcale.

A świadomość i wiedza - też masz rację.

Zobrazuje to przykładem od znajomego kominiarza.

Wykonując kontrolę okresową stwierdził zbyt mały ciąg kominowy w łazience i wydał zakaz użytkowania urządzeń emitujących spaliny (ściślej zakaz używania przewodu wentylacyjnego)

Wychodząc z tego mieszkania usłyszał z głębi mieszkania rozmowę "idę się kąpać" "idź idź tylko ostrożnie".

Komentarz jest chyba zbędny ........

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.