Skocz do zawartości

Nowa przyczepa o DMC max 1000 kg.


Mars

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Cathay napisał:

Chyba bez zastanowienia w tej wadze bym brał Eribę Tritona 430.

Albo pięknego  Knausa Travelino 400 QL.

No tylko to już ceny zdecydowanie większe. Za Adrię Aviva 400 PS zapłacisz około 62k zł, a za Knausa Travelino 400 QL około 77k zł, a za Eribę  Triton 430 już zapłacisz ok 100k zł. Różnice w cenie kolosalne, a pewnie to jest główne kryterium wyboru - w końcu mowa była o 70k złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

18 minut temu, Cathay napisał:

@jacek00

Przeczytaj ostatnią linijkę pierwszego posta.

No zakodowałem te 70k o których było napisane powyżej. Jeśli budżet jest większy to oczywiście śmiało rozglądać się za innymi markami, nawet droższymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cathay napisał:

Chyba bez zastanowienia w tej wadze bym brał Eribę Tritona 430.

Albo pięknego  Knausa Travelino 400 QL.

Dzięki za podanie nazw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę szukał  nowej przyczepy o małym DMC, ale powyżej 1000 - maks do 1200..Będę to ciągał ( mam nadzieję, że już w przyszłym roku) CamperVanem T5 140 KM. Nam zależy przede wszystkim na dużej łazience z prysznicem i miejscem do spania dla dwóch osób, bo w T5 mam podnoszony dach i w sumie cztery miejsca do spania ( dwa na górze i dwa na dole - ale tych nie chciałbym wykorzystywać. Oprócz tego jest oczywiście wyposażony w  lodówkę, zlew i kuchenkę, szafki, i zbiornik na czystą i szarą wodę. Niestety peugeocik, choć obwiózł nas po Grecji kilka razy - chyba jest nawet na taką przyczepą słaby.troszkę ( choć może ciągnąć przyczepę DMC 1300 kg...)

Ale wracając do małych przyczepek Dość dużo takich modeli ma Sterckeman a importerem jest firma z Kędzirzyna Koźla  https://kampery.ack.com.pl/sterckema

Małe przyczepki produkuje jeszcze Burstner - Premio i life - importer w Poznaniu i je też warto wziąć pod uwagę - są identyczne konstrukcyjnie jak Weinsberg i Sterckeman.

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z DMC 1200 raczej niemożliwe jest znalezienie nowej przyczepy z osobnym prysznicem.

 

Co do Sterckemana to od dawna dealerem jest Manczak z Poznania. Można u niego wyrwać w sensownych pieniądzach przyczepe po sezonie w wypożyczalni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z DMC 1200 raczej niemożliwe jest znalezienie nowej przyczepy z osobnym prysznicem.
 
Co do Sterckemana to od dawna dealerem jest Manczak z Poznania. Można u niego wyrwać w sensownych pieniądzach przyczepe po sezonie w wypożyczalni.
 
 
A że tak głupio zapytam. Skoro ma być ciągana campervanem i nie potrzeba dublowac lodowki czy kuchenki, to nie lepiej wziąć pustą nową niewadowke i zrobić co potrzeba?

Czy inne firmy oferują też nowe puste stróżówki?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, jacek00 napisał:

Z DMC 1200 raczej niemożliwe jest znalezienie nowej przyczepy z osobnym prysznicem.

 

Co do Sterckemana to od dawna dealerem jest Manczak z Poznania. Można u niego wyrwać w sensownych pieniądzach przyczepe po sezonie w wypożyczalni.

 

 

Zdaję sobie z tego sprawę. W grę wchodzi jeszcze np Knaus Sport 450 FU ( ma umywalkę wyprowadzoną z łazienki i relatywnie dużą łazienkę) Na tym bardzo zależy żonie. Bo ja to kupiłbym, Eribę Touring:):)

Bo I tak pewnie będę musiał zrobić B+E, więc nie ograniczam się do tych magicznych 1200 ale nie chcemy kupować zbyt dużej przyczepy. Często jeździmy więc  byłoby to zbyt niewygodne do ciągania.

41 minut temu, beniamin82 napisał:

A że tak głupio zapytam. Skoro ma być ciągana campervanem i nie potrzeba dublowac lodowki czy kuchenki, to nie lepiej wziąć pustą nową niewadowke i zrobić co potrzeba?

niezły pomysł:)

 

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawel1966 napisał:

Zdaję sobie z tego sprawę. W grę wchodzi jeszcze np Knaus Sport 450 FU ( ma umywalkę wyprowadzoną z łazienki i relatywnie dużą łazienkę) Na tym bardzo zależy żonie. Bo ja to kupiłbym, Eribę Touring:):)

Bo I tak pewnie będę musiał zrobić B+E, więc nie ograniczam się do tych magicznych 1200 ale nie chcemy kupować zbyt dużej przyczepy. Często jeździmy więc  byłoby to zbyt niewygodne do ciągania.

To jaki jest sens sztywnego patrzenia się na DMC? Raczej powinieneś patrzeć na MW danej budy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popyt na przyczepy i kampery jest ogromny. Polscy dealerzy Twoje zapytanie o takie maleństwo za tak śmieszną kwotę mają gdzieś. Przepraszam, że piszę tak dosadnie, ale tak jest.
Oni teraz przygotowują wyceny na Fendta 8 metrowego, Dethlefsa Beduina i Frankie Platinum za gruby hajs.
Smutne niestety. Oni przeczytali Twojego maila, ale takich maili to mają 153 sztuki.
Made in Poland.

Edytowane przez CiapekTor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jackas napisał:

A skąd wiesz że nie mają większej marzy na jego ? Pieprzenie made  in Poland.

Na Frankii?

To nie jest pieprzenie. Zobacz np. ilu jest oficjalnych dealerów Adrii w Polsce? Ile? 1.

Jestem przekonany że składając takie zapytania rok temu lub dwa wyglądałoby to inaczej. Fakt jest też taki że całą sytuacją zaskoczeni są także sprzedawcy a co za tym idzie częściowo nieprzygotowani. 

Z drugiej strony jak mają dziennie po kilkanaście maili to nie dziwie się że nie odpisują albo odpisują na to co chcą na to na czym największą przebitka. 

I to jest właśnie made in Poland że szanuje się klienta tylko wybiórczo. 

Oby przybywało dealerów i zdrowa konkurencja rosła w siłę. 

 

Edytowane przez CiapekTor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CiapekTor napisał:

jak mają dziennie po kilkanaście maili to nie dziwie się że nie odpisują albo odpisują na to co chcą na to na czym największą przebitka. 

I to jest właśnie made in Poland że szanuje się klienta tylko wybiórczo. 

Jakie made in Poland? 

Przecież to czysty kapitalizm. Tak jest na całym świecie w biznesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, CiapekTor napisał:

Na Frankii?

To nie jest pieprzenie. Zobacz np. ilu jest oficjalnych dealerów Adrii w Polsce? Ile? 1.

Jestem przekonany że składając takie zapytania rok temu lub dwa wyglądałoby to inaczej. Fakt jest też taki że całą sytuacją zaskoczeni są także sprzedawcy a co za tym idzie częściowo nieprzygotowani. 

(...)

 

i tu się mylisz ..

Rok temu kupowałem kampera. Po sezonie , auta stały na placach.

Wiedziałem czego szukam i konkretnie co chcę  i tak nie było łatwo.

Na kilku dilerów z którymi rozmawiałem dwóch było konkretnych, wiedzieli co sprzedają i widać że zależało im na rzeczy

ale niestety większość miała potencjalnego klienta w  ... :pupa:

niektórzy oferty nie wysłali do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.