Skocz do zawartości

Nowa przyczepa o DMC max 1000 kg.


Mars

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Jesteśmy na etapie szukania fabrycznie nowej przyczepy o DMC max 1000 kg. Na tę chwilę czekam na info od dealera CarGo! z Poznania, czy Adria jest w stanie wyprodukować dla mnie model Aviva 400 PS o takiej obniżonej DMC (w standardzie ma 1100 kg).

Tu pojawia się pytanie: jacy są jeszcze w Polsce dealerzy innych marek takich małych przyczep kempingowych? Rozumiem, że Adria jest pewnie jedną z najtańszych firm, a chętnie przymierzę się do firm droższych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siema.

Jesteśmy na etapie szukania fabrycznie nowej przyczepy o DMC max 1000 kg. Na tę chwilę czekam na info od dealera CarGo! z Poznania, czy Adria jest w stanie wyprodukować dla mnie model Aviva 400 PS o takiej obniżonej DMC (w standardzie ma 1100 kg).

Tu pojawia się pytanie: jacy są jeszcze w Polsce dealerzy innych marek takich małych przyczep kempingowych? Rozumiem, że Adria jest pewnie jedną z najtańszych firm, a chętnie przymierzę się do firm droższych. 

 

Adria nie musi produkować takiej przyczepy, wystarczy że Ci wystawia kwit z homologacja na 1000 kg. Jest to możliwe. Dziwne, że CarGo tego nie wie, może spytaj w Elcampie

 

A innych producentów to zobacz Sterckemana czy Weinsberga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mandrol napisał:

oglądałem ja ostatnio świetna jest  69 tys brutto ale środeczek super  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mandrol napisał:

Dzięki, ale po co mi z żonką łóżko piętrowe? Popatrzę na tego producenta, thx. 

17 godzin temu, jacek00 napisał:

... Dziwne, że CarGo tego nie wie, może spytaj w Elcampie. A innych producentów to zobacz Sterckemana czy Weinsberga

 

Napisali mi, że na 90 % da się zmniejszyć DMC do 1000 kg. Problem w tym, że ja muszę wiedzieć na 100 %, a nie na 90 %. Dzięki za nazwy producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mars napisał:

Dzięki, ale po co mi z żonką łóżko piętrowe? Popatrzę na tego producenta, thx. 

Napisali mi, że na 90 % da się zmniejszyć DMC do 1000 kg. Problem w tym, że ja muszę wiedzieć na 100 %, a nie na 90 %. Dzięki za nazwy producentów.

Ja Ci mówię, że się da na 100% ;) Pewnie jest możliwe nawet mniejsze DMC. Tylko Adria musi wysłać nową tabliczkę i wystawić nową homologację - tak to się odbywa. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mandrol napisał:

/przyczepa-kempingowa-fabrycznie-nowa-weinsberg-caraone-400-lk-najnowszy-model-2020-x-3-sztuki

Co oni maja z tą ładownością. Wszystkie cepy Weinsberg 110 kg. :excl::puk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szwedki napisał:

Proponuje wpisać Caravans.nl , dodać odpowiednie dane i będziesz miał kompletny przegląd z cenami włącznie.

Dzięki, ale jak to się ma do mojej prośby o nazwy dealerów w Polsce? 

4 godziny temu, jacek00 napisał:

Ja Ci mówię, że się da na 100% ;) Pewnie jest możliwe nawet mniejsze DMC. Tylko Adria musi wysłać nową tabliczkę i wystawić nową homologację - tak to się odbywa. 

Nie ma takiej przyczepy na stanie, więc muszę zamówić do produkcji. DMC przyczepy chcę mieć równo 1000 kg, więc tych mniejszych też nie chcę. Widzę, że na razie tylko Adria ogarnia taką przyczepkę, w dodatku ma wtedy ładowność przeszło 200 kg, a u innych zostaje ok. 100 kg, czyli lipa.

P.S.

Info z Poznania miałem mieć w poprzedni piątek. Dzisiaj jest wtorek i nawet nie dostałem odpowiedzi na sms'a, że np. jeszcze muszą to potwierdzić. Po prostu cisza. To taki standard wśród dealerów przyczep? 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Info z Poznania miałem mieć w poprzedni piątek. Dzisiaj jest wtorek i nawet nie dostałem odpowiedzi na sms'a, że np. jeszcze muszą to potwierdzić. Po prostu cisza. To taki standard wśród dealerów przyczep? 


Niestety. Obsługa klienta u nas to dramat. W Elcampie będzie niewiele lepiej.

Ja na szczęście wiem, bo sam w swojej przyczepie zmniejszałem DMC z 1350 na 1300 kg. U mnie chyba nawet sam dealer wystawiał kwity z nowymi danymi, a tabliczkę dosyłali mi ze Słowenii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielpoz napisał:

Odnoszę wrażenie że jesteś dość pretensjonalny. Udanych zakupów życzę?

Szkoda, że ktokolwiek odnosi takie wrażenie.

Wydając 70 kzł warto oczekiwać profesjonalizmu od sprzedawcy. Jeśli mu nie zależy na kliencie, to mi nie zależy na takim dealerze. 

Godzinę temu, jacek00 napisał:


 

 


Niestety. Obsługa klienta u nas to dramat. W Elcampie będzie niewiele lepiej.

Ja na szczęście wiem, bo sam w swojej przyczepie zmniejszałem DMC z 1350 na 1300 kg. U mnie chyba nawet sam dealer wystawiał kwity z nowymi danymi, a tabliczkę dosyłali mi ze Słowenii

 

Zadzwonię do Mańczaka w Poznaniu. W zeszłym roku miał u siebie Sterckeman Starlett 420, ale z podwyższoną DMC. I jakoś nic nie wspomniał, że może załatwić inne dokumenty do niej. Ewentualnie zamówię do produkcji, ale w różnych miejscach podają różne MW tej cepki gotowej do jazdy. I się okaże, że ładowność tylko 100 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.