Skocz do zawartości

A kamperwan? Czym się różni od campingu?


rucik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

6 minut temu, w79 napisał:

Mówi o wynajmie.... 

to już w ogóle słabo

przyczepę wynajmie za 100-150zł, campervan za 2x tyle

więc nie wiem czy na spalanie starczy ?

zresztą, mowa jest o różnicy rzędu 10zł/100km, niech zrobi 4000km to daje 400zł na wyjazd 

jaki to % całego budżetu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@w79

Jak chczesz wynajmować GC za 500 zł za dobę, czyli za 14 dni 7000 zł, to przejeżdzając nawet 5000 km, spalając 10 litrów, paliwo Cie wyjdzie (w polskich cenach) 2200. Jak będzie palił 13 to Cię wyjdzie 2860.  Dolicz campingi i żarcie dla familii, wyjdzie z 15 koła. 600 zł różnicy na paliwie, to nic nie znaczy. 

 

z kolei jak kupisz za min  250 000 zł, to rocznie dwa tysiące mniej czy więcej na paliwo nie znaczy nic  

 

inna rzecz że kolega pytający, póki co jest pewnie po dwóch artykułach na onecie, więc absolutnie nie wie czego pragnie  

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Cathay napisał:

 

 

inna rzecz że kolega pytający, póki co jest pewnie po dwóch artykułach na onecie, więc absolutnie nie wie czego pragnie  

 


 

może nie na onecie, ale fakt nie wiem za dużo o tym

dzięki za odzew. problem do wynajmu dzieci miały sie dołożyć częściowo, ale nie spodziewałem się aż tak dużych kosztów. w sumie nie rozejrzałem się w cenniku w tej wypożyczalni, ani innej. dzięki za uświadomienie. z drugiej strony to jednak wygoda, bedziemy jeszcze się orientować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rucik napisał:

do wynajmu dzieci miały sie dołożyć częściowo,

Rucik, jeśli dzieci miały się dołożyć, to mniemam że są zarabiające, a więc dorosłe bądź prawie dorosłe. W takiej sytuacji, nawet jeśli dzieci są drobnymi kobietkami, to i tak będzie Wam ciasno, źle i kijowo! Każdy kampervan jest 2, bądź 2+1 lub 2+2. Cztery dorosłe osoby mogą nim spać "tylko na papierze". Zmieścić sie zmieszczą, ale wybrałbym namiot.

To tak jak cinquecento jest 5 osobowe, a cztery się nie mieszczą.

W zwykłej Californii, nawet tej za 400 000 też tylko dwie osoby mogą mieć średnio wygodnie, a 2+1 lub 2+2 to koszmar, lecz mimo to producent mówi że to kamper dla 4 dorosłych.

Pooglądaj te sprzęty na bardzo spokojnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Cathay napisał:

Jeśli myślisz o Grand Californi i liczysz spalanie to znaczy Cię nie stać. 

 

28 minut temu, Cathay napisał:

Rucik, jeśli dzieci miały się dołożyć, to mniemam że są zarabiające, a więc dorosłe bądź prawie dorosłe. W takiej sytuacji, nawet jeśli dzieci są drobnymi kobietkami, to i tak będzie Wam ciasno, źle i kijowo! Każdy kampervan jest 2, bądź 2+1 lub 2+2. Cztery dorosłe osoby mogą nim spać "tylko na papierze". Zmieścić sie zmieszczą, ale wybrałbym namiot.

Kurczę, @Cathay albo potrafisz prześwietlać ludzi albo za szybko wyciągasz wnioski.

Ja o @rucik niewiele mogę powiedzieć, bo nie znam a po kilku wpisach niewiele ocenię. Nawet nie wiem czy kobieta, czy facet?

Czy Rucik napisał, że pojedzie z rodziną tym kamperem?

20 godzin temu, rucik napisał:

chcieliśmy wynająć kampervana vw grand california 600 w motorhome, ładowność max ma 400 kg. Myślę, że u nas byłoby to do połowy.

co to znaczy "do połowy"?

Chcesz się załadować na wakacje obciążając auto 200kg?

Gdzie w ogóle planujesz wakacje?

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rucik napisał:

Myślę, że u nas byłoby to do połowy.

Trzeba wziąć pod uwagę że wszystko dodatkowe to bagaż i wlicza się w np 100 kg wody, 20 kg butli z gazem 20 kg jedzenia, naczynia na pokładzie ubrania stolik rower etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnice w kwestii spalania względem takiego kampervana, a samochodu, który ciągnie przyczepę.

Bez sensu pytanie. Kampervan na fiacie potrafił spalić 25 l benzyny. Opel Vectra z budą wychodziło czasem 8 l ropy. Tyle że fiat przy 170km /h a opel przy 80


Wysłane z telefonu
Jeśli myślisz o Grand Californi i liczysz spalanie to znaczy Cię nie stać. 
 


Ulubiona odpowiedź znajomego posiadacza subaru WRC. Podobnie jak koszty olejów i serwisów


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chris_66 napisał:

Ulubiona odpowiedź znajomego posiadacza subaru WRC. Podobnie jak koszty olejów i serwisów

Tia, jest więcej marek które da się podciągnąć pod to :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DarkWater napisał:

tak myślę jak czytam ze to jeden z tych  allinkluziwow który nie  pojechał w tym roku a naczytał się w oneie  lub naoglądał w tvn  ze caravaning jest  na topie :D:D  czy  powiedział mu ktoś ze trzeba  "kota"wyprowadzać ? 

Moi znajomi  jeden wyjazd wytrzymali, przyczepa już sprzedana, mówi z szambem nie będzie chodził:jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, DarkWater napisał:

tak myślę jak czytam ze to jeden z tych  allinkluziwow który nie  pojechał w tym roku

Weź pod uwagę, że autor wątku czyta/przegląda wątek i pisanie o nim w 3 osobie jest co najmniej niegrzeczne.

Zbierz się w sobie i napisz ten komentarz jeszcze raz, kierując go bezpośrednio do autora. Chyba, że ci cywilnej odwagi brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, qbek napisał:

Weź pod uwagę, że autor wątku czyta/przegląda wątek i pisanie o nim w 3 osobie jest co najmniej niegrzeczne.

Zbierz się w sobie i napisz ten komentarz jeszcze raz, kierując go bezpośrednio do autora. Chyba, że ci cywilnej odwagi brakuje...

Poza tym autor wątku zarejestrował się w Lutym (przez ogłoszeniem pandemii) co świadczy że jest zainteresowany karawaningiem tylko przyswajanie samego słownika przychodzi mu ciężko (bo tyle tego jest). Dajmy mi szansę na poprawne formułowanie pytań.

@rucik @motorhomepl to wypożyczalnia prowadzona przez doświadczonych karawaningowców, więc jeśli skontaktujesz się z nimi to uzyskasz naprawdę ogrom informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.