Skocz do zawartości

A kamperwan? Czym się różni od campingu?


rucik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej możemy porozmawiać o różnicach między kamperwanem, a przyczepą kempingową? Poza wizualnymi oczywiście, bo van to sam w sobie jest przyczepą i go ciągnąć nie trzeba, to już sami ogarnęliśmy ;) . Ale czy na coś jeszcze się przekłada taka wymiana? zastanawiamy się nad tym.

Edytowane przez rucik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

3 godziny temu, rucik napisał:

Hej możemy porozmawiać o różnicach między kamperwanem, a przyczepą kempingową? Poza wizualnymi oczywiście, bo van to sam w sobie jest przyczepą i go ciągnąć nie trzeba, to już sami ogarnęliśmy ;) . Ale czy na coś jeszcze się przekłada taka wymiana? zastanawiamy się nad tym.

Próbowałem przetłumaczyć ten wpis translatorem, lecz poległem.

2 godziny temu, rucik napisał:

 bo van to sam w sobie jest przyczepą i go ciągnąć nie trzeba, to już sami ogarnęliśmy ;) 

Ta część zdania szczególnie mnie ujęła, nic dodać nic ująć ,genialne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rucik napisał:

porozmawiać o różnicach między kamperwanem, a przyczepą kempingową? Poza wizualnymi oczywiście,

Nie bardzo wiem o co chodzi autorowi, ale podstawowa różnica to taka że przyczepa nie ma silnika i kierownicy ani miejsca na kierowcę.  Nie wiem czy o ten kierunek autorowi chodziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rucik napisał:

Hej możemy porozmawiać o różnicach między kamperwanem, a przyczepą kempingową? Poza wizualnymi oczywiście, bo van to sam w sobie jest przyczepą i go ciągnąć nie trzeba, to już sami ogarnęliśmy ;) . Ale czy na coś jeszcze się przekłada taka wymiana? zastanawiamy się nad tym.

Dajcie mu spokój.... Musiał się przejęzyczyć pisząc na tak zacnym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jaki hejt mnie spotkał, nie myślałem nawet. Może źle określiłem to, co chciałem powiedzieć, chodziło mi o różnice w kwestii spalania względem takiego kampervana, a samochodu, który ciągnie przyczepę. Czy to się przekłada na jakieś pozytywy? 

8 godzin temu, Maras napisał:

Wszystkiemu winne są upały  ?

A żebyś wiedział. 

19 godzin temu, w79 napisał:

Najprostsza różnica, oprócz wielkości, to możliwości odczepienia na miejscu przyczepy i jazdy samochodem np.w celu zwiedzania. Przyczepa jest bardziej komfortowa, a kamper van kompaktowy :))) 

O, i to jest jakiś konkret, dzięki wielkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania to zależy- generalnie to ile wlejesz tyle spali ;) Ciężko jest to określić bo zależy jak się jedzie i czym i co ciągnie. Dla przykładu Roomster 1.9 105km przyczepa DMC 1000 2.05szeroka 2.4 wysoka. Spalanie w trasie przy prędkości 100km/h pod wiatr 11.9l/100. Ten sam zestaw ale bez wiatru lub wiatr bok lub w plecy, prędkość  do 80km/h spalanie 8.6l/100. Samo auto bez przyczepy prędkość do 100km/h spalanie 5.1l/100.

Jazda busem Transit custom L2 H1 2800 RMC prędkość do 110 km/h spalanie 7.9/100.

Teraz wszystko zależy jaki kamperwan (wysokość) i jaka prędkość oraz silnik. 

Sama wygoda, jeśli chodzi o jazdę to chyba fajniej kamperwanem jechać niż z ogonem, ale trudno porównywać te dwa zestawy, to trochę porównywanie apartamentu w centrum miasta w wieżowcu do domku pod miastem, w obu fajnie się mieszka ale zupełnie inaczej. 

Ps. Zawsze warto precyzyjnie zadawać pytania bo inaczej dostaje się mało precyzyjne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PolariS napisał:

 

Sama wygoda, jeśli chodzi o jazdę to chyba fajniej kamperwanem jechać niż z ogonem, ale trudno porównywać te dwa zestawy, to trochę porównywanie apartamentu w centrum miasta w wieżowcu do domku pod miastem, w obu fajnie się mieszka ale zupełnie inaczej. 

Ps. Zawsze warto precyzyjnie zadawać pytania bo inaczej dostaje się mało precyzyjne odpowiedzi.

Dzięki. Muszę popracować nad konstruowaniem pytań. Nie ogarniam do końca. ;) . w sumie to chcieliśmy wynająć kampervana vw grand california 600 w motorhome, ładowność max ma 400 kg. Myślę, że u nas byłoby to do połowy. Nie moge się doszukać średniego spalania na trasie. 

Właśnie pod kątem wydajności chciałem porównać. Zawsze można się przesiąść z domku w wieżowiec i odwrotnie, stąd moje pytanie ;d .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.