Skocz do zawartości

A kamperwan? Czym się różni od campingu?


rucik

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie polskie morze. No znów głupio napisałem, do połowy... chodzi mi oczywiście o to, że nie będziemy mieli nawet połowy obciążenia, w sensie nasze walizki plus my nie będą aż tyle ważyć ;) . 

W zasadzie to na tym forum jest więcej jadu, hejtu, niż mi to przyszło do głowy. Nie będę sie wypowiadał, bo człowiek zielony być nie może, zaraz docinki. Dzięki wszystkim, którzy sie zaangażowali. A czy to forum jest na topie, czy nie nie wiem. Myślałem, że tu dostanę rzetelne informacje tylko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@rucik nie przejmuj się i olej porady z góry. to norma. internet jest jaki jest...A wracając do Twojego zapytania to:

Wynajęcie  kampera, w sezonie i koszty jego użytkowania oraz  kaucja są dość wysokie. najlepiej pojedź do wypożyczalni i poproś o przedstawienie realnych cen, warunków umowy, a nie zwracaj uwagi na opinie z internetu - tu każdy pisze co chce, i obrzuca wszystko błotem  w zależności od tego po ilu jest drinkach.

Wynajęcie przyczepy jest dużo tańsze ale ma też swoje minusy.

Ale jesli  już się zdecydujesz to odbieraj kampera ze szczególną uwagą i dokładnymi oględzinami. To nieczym się nie różni od  czarterowania jachtu- przejmujesz szybko bo chcesz już wypłynąć i nie zwracasz uwagi na rózne usterki, braki, uszkodzenia - ale gdy po okresie wynajmu chcesz go zwrócić...wytkną Ci wszystkie najmniejsze nawet braki. uważaj na to i nie poddawaj emocjom:)

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2020 o 19:02, rucik napisał:

w sumie to chcieliśmy wynająć kampervana vw grand california 600 w motorhome

To widzie, że widzieliśmy to samo ogłoszenie. Pewnie chodzi Ci o tego https://www.motorhome.pl/oferta/volkswagen-grand-california/. Powiem tak, część mieszkalna z tego co piszą to nawet spoko wyposażona. Jak nie przepadasz za hotelami w trasie to taka furka na jakiś wypad to spoko sprawa. Nie wiem jak ze spalaniem, z tego co kojarzę to chyba kampervany jakieś mniejsze mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tego typu autach spalanie bardzo zależy od prędkości. Mam podobne auto, o ile w mieście czy na krajówkach, gdzie się nie przekracza stówki, nie chłepta więcej niż szóstkę, to na autostradzie, jak się przyciśnie 140 to i dyszkę łyknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2020 o 10:18, Malinki napisał:

Poza tym autor wątku zarejestrował się w Lutym (przez ogłoszeniem pandemii) co świadczy że jest zainteresowany karawaningiem tylko przyswajanie samego słownika przychodzi mu ciężko (bo tyle tego jest). Dajmy mi szansę na poprawne formułowanie pytań.

@rucik @motorhomepl to wypożyczalnia prowadzona przez doświadczonych karawaningowców, więc jeśli skontaktujesz się z nimi to uzyskasz naprawdę ogrom informacji.

 
 

Dziękujemy za miłe słowa. Za ekspertów się nie uważamy, a w szczególności nie podejmujemy się rozmawiać o różnicach między kamperem a przyczepą, bo z przyczepą nigdy nie podróżowaliśmy. Chętnie natomiast dzielimy się naszym doświadczeniem z camper vanami. Zapraszamy do kontaktu, telefonicznie lub mailowo. Jeśli tylko będziemy potrafili odpowiedzieć na pytania, odpowiemy. Zapraszamy też do lektury naszych artykułów na stornie.

W dniu 1.09.2020 o 15:11, Danny33 napisał:

To widzie, że widzieliśmy to samo ogłoszenie. Pewnie chodzi Ci o tego https://www.motorhome.pl/oferta/volkswagen-grand-california/. Powiem tak, część mieszkalna z tego co piszą to nawet spoko wyposażona. Jak nie przepadasz za hotelami w trasie to taka furka na jakiś wypad to spoko sprawa. Nie wiem jak ze spalaniem, z tego co kojarzę to chyba kampervany jakieś mniejsze mają.

 
 
 
 

Największą zaletą Grand Californii w stosunku do pozostałych kamperów, którymi mieliśmy okazję podróżować, są jej właściwości jezdne i to co oferuje kierowcy. Część mieszkalna jest wyraźnie mniejsza i ciaśniejsza w porównaniu do kamperów na bazie Ducato / Boxera i to nie tylko dlatego, że te ostatnie są dostępne również w wersji o długości 636 cm. Nawet w porównaniu do sześciometrowego Globe-Travellera (XS), miejsca w Grand Cali jest wyraźnie mniej. Ale za to ergonomia i wyposażenie są na najwyższym poziomie. Jakość zastosowanych materiałów mogłaby być wyższa, ale ogólnie, dla rodzin 2+2, niewiele jest lepszych camper vanów na rynku.

Średnie spalanie w Grand Californii jest nieco wyższe niż w Boxerze, ale różnice są naszym zdaniem pomijalne (w granicach do 1 l/100 km).

Edytowane przez motorhomepl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dla mnie różnica jest naprawdę spora, ale przede wszystkim kampervan jest mniejszy, szybszy i wjedziesz nim w dużo więcej miejsc i miast niż kamperem. Jednak wydaje mi się, że dla większej grupy osób może nie być wygodny. Tak dla 2-3 osób spokojnie, ale oczywiście jest to tylko i wyłącznie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.