Skocz do zawartości

Atak na zachodnią flankę Krakowa


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

CD zdjęć, szkoda czasu na pisanie ?

20200824_183829.thumb.jpg.baaf609007fbd32ce1de77ae0c5f974e.jpg

20200824_185531.thumb.jpg.9519e43e58e17990b1ae29fb978c4c18.jpg

20200824_185753.thumb.jpg.39eca88383ac1ab8ad64af52b9a0b4ee.jpg

20200824_190306.thumb.jpg.31e96943e12daade8d9435f9814bf238.jpg

20200824_190833.thumb.jpg.2c35dcbd20b7b3e3a29cade87d9b1b5b.jpg

Zostało jeszcze 8 km, ale już teraz mogę powiedzieć, że to najpiękniejsza trasa rowerowa, jaką jechałem ?

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Byliśmy na campingu Łęg  chyba w czerwcu i też zaliczyliśmy tę trasę - jest fantastyczna. BTW Z campingu można się też wybrać w drugą stronę czyli na przełom rzeki Białki - bardzo lekka trasa, nawet dla dzieci.

Super fotki! !!! już mam ochotę się tam wyrwać ale chyba najpierw po tej Chorwacji to pojadę na Roztocze: a góry zostawimy sobie na późniejszy wrzesień i październik. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2020 o 16:19, lbuster napisał:

Widać Kraków odpiera atak, ale jutro już ma być lampa ?

Korzystając z drugiego dnia niepogody, przemieściliśmy się na nowe pole:

20200819_154952.thumb.jpg.911f73512648b73f5524f62c24b6f201.jpg

Z racji prób detoxu od telefonu (no poza robieniem zdjęć i odbieraniem rozmów) na wyjazdach i zajmowaniu się familią, będąc na etapie zmiany samochodu, widząc wjeżdżające V40 z dużą przyczepą na pole pomyślałem, że to musi być dobre auto do ciągnięcia, skoro i na forum jest V40 i teraz tutaj też ktoś przyjeżdża :D nie zderzyły mi się kompletnie komórki ? a dzieliły nas tylko, z tego co widzę, rzucające mięsem ponad miarę nastolatki z kampera :D Myśmy się w piątek zwinęli, żeby odpocząć po urlopie jeszcze ;) często jesteśmy na rodzinnym, mamy stosunkowo blisko, brakuje tam faktycznie i nam (pomimo pociech 5+7, ale jeżdżące) tras rowerowych, wydawałoby się miejsce idealne, ale tutaj z tego co wiem wchodzi głównie niechęć władz do zrobienia czegoś dobrego, a szkoda bo potencjał tamtych regionów jest niesamowity. To nabrzeże co zrobili to ponoć ma iść do zapory do zapory i to by była świetna wiadomość, choć trochę lokalnie podmyło i naniosło błoto to mam nadzieję, że o to będą dbać. Pole Rodzinne dla nas ukochane bo nasze pierwsze wyjazdy były tutaj, powoli do przodu idą ulepszenia, a dzięki właścicielom uwielbiamy tu przyjeżdżać :) 

Szkoda, że się nie udało zgadać, serio.

Właśnie myślę nad wyjazdem na weekend sam z dziećmi i głównie pod kątem rowerów - rozważałem dokładnie dwa kempy na których byłeś - albo Nasza Dolina albo Łęg. Ta trasa wokół jeziora Czorsztyńskiego fajna? Plan, żeby dojechać do miejsca przeprawy statkiem i zamknąć kółko na kemping jest dobry?

Pozdrawiam.

 

DSC_0861a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goorek szkoda, że się nie zgadaliśmy ☹ Ja chyba nawet Wam mówiłem Dzień dobry ?

Przechodząc polem szukałem naklejek k.pl ale nie znalazłem. Szkoda, że prawie wszyscy mają naklejki z tyłu budy, gdzie zazwyczaj parkuje się tyłem.

Już od jakiegoś czasu myślę nad stworzeniem tematu, gdzie chętni będą pisać, gdzie jadą by móc się spotkać z innymi forumowiczami. Wiadomo, że czasami jedziemy większą ekipą i wtedy nie chcemy się integrować ale są też wyjazdy, gdzie jedziemy sami i fajnie by było się spotkać z innymi.

@Łza Włóczynutka, @goorek, trasa naokoło jeziora Czortyńskiego jest na prawdę cudowna pod każdym względem i prawie każdy ją przejedzie. Wczoraj na liczniku nabiłem 30 km, jest jedna duża górka, gdzie większość ludzi wpycha rowery, jest też parę mniejszych górek. Ścieżka rowerowa to w 95% asfaltowa nawierznia tylko dla rowerów o szerokości jakichś 2 metrów - idealna. Pojedyńcze, krótkie odcinki dróg samochodowych z małym natężeniem ruchu. Pod koniec jest jakieś pół kilometra główną drogą z dużym natężeniem ruchu i tutaj trzeba uważać (aktualnie jest tu ruch wahadłowy). Tutaj kończy się droga rowerowa i trzeba wjechać na 969.

Screenshot_20200825-143931_OsmAnd.thumb.jpg.408ffff968bd2e26f3833ccfe6c6bd8c.jpg

Po przejechaniu wiaduktu zjeżdżamy w prawo pod drogę i dalej lecimy ścieżką rowerową Velo Dunajec

Screenshot_20200825-144157_OsmAnd.thumb.jpg.d703fc3ca3f3b2122c34de3e4d0f5aca.jpg

Polecam tą trasę wszystkim, nawet z dzieciakami, tylko trzeba ją rozłożyć na cały dzień. Statek to dodatkowa atrakcja za symbolicze pieniądze (chyba 10 od rowerzysty).

Po przepłynięciu statkiem można zjeść obiadek - jedliśmy nugetsy i gofry i były całkiem OK.

Trasa rowerowa z pola Nasza Dolina była zdecydowanie bardziej wymagająca i nie wiem, czy ją dacie radę zrobić z dzieciakami 5 i 7 lat. Oczywiście można ją skrócić i będzie OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lbuster napisał:

@goorek szkoda, że się nie zgadaliśmy ☹ Ja chyba nawet Wam mówiłem Dzień dobry ?

Przechodząc polem szukałem naklejek k.pl ale nie znalazłem. Szkoda, że prawie wszyscy mają naklejki z tyłu budy, gdzie zazwyczaj parkuje się tyłem.

Już od jakiegoś czasu myślę nad stworzeniem tematu, gdzie chętni będą pisać, gdzie jadą by móc się spotkać z innymi forumowiczami. Wiadomo, że czasami jedziemy większą ekipą i wtedy nie chcemy się integrować ale są też wyjazdy, gdzie jedziemy sami i fajnie by było się spotkać z innymi.

@Łza Włóczynutka, @goorek, trasa naokoło jeziora Czortyńskiego jest na prawdę cudowna pod każdym względem i prawie każdy ją przejedzie. Wczoraj na liczniku nabiłem 30 km, jest jedna duża górka, gdzie większość ludzi wpycha rowery, jest też parę mniejszych górek. Ścieżka rowerowa to w 95% asfaltowa nawierznia tylko dla rowerów o szerokości jakichś 2 metrów - idealna. Pojedyńcze, krótkie odcinki dróg samochodowych z małym natężeniem ruchu. Pod koniec jest jakieś pół kilometra główną drogą z dużym natężeniem ruchu i tutaj trzeba uważać (aktualnie jest tu ruch wachadłowy). Tutaj kończy się droga rowerowa i trzeba wjechać na 969.

Screenshot_20200825-143931_OsmAnd.thumb.jpg.408ffff968bd2e26f3833ccfe6c6bd8c.jpg

Po przejechaniu wiaduktu zjeżdżamy w prawo pod drogę i dalej lecimy ścieżką rowerową Velo Dunajec

Screenshot_20200825-144157_OsmAnd.thumb.jpg.d703fc3ca3f3b2122c34de3e4d0f5aca.jpg

Polecam tą trasę wszystkim, nawet z dzieciakami, tylko trzeba ją rozłożyć na cały dzień. Statek to dodatkowa atrakcja za symbolicze pieniądze (chyba 10 od rowerzysty).

Po przepłynięciu statkiem można zjeść obiadek - jedliśmy nugetsy i gofry i były całkiem OK.

Trasa rowerowa z pola Nasza Dolina była zdecydowanie bardziej wymagająca i nie wiem, czy ją dacie radę zrobić z dzieciakami 5 i 7 lat. Oczywiście można ją skrócić i będzie OK.

 

Na bank było dzień dobry, bo my ogólnie wszystkim mówimy :)

Dzięki, to chyba uderzę do Łęgu, najchętniej bym to zrobil w piatek o normalnej przedpołudniowej godzinie, żeby korki na zakopiance olać... no i powrót w niedziele do Krakowa też bedzie lekkim wyzwaniem ;)

 

PS. co to za apka z ta mapą, z której screeny wrzucasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj niestety, zaliczyłem glebę na tej pięknej trasie. Było tak pięknie, że jechałem z kamerą w prawej ręce a lewa była na kierownicy i obsługiwała przedni hamulec. Goniłem chłopaków, zakręt na początku był łagodny ale zaczął się zacieśniać i już widziałem, jak wylatuję z drogi do wody. Zblokowałem przedni hamulec i gleba ?

20200824_205011.thumb.jpg.e79e7c0ea9222340083123ea62236c1c.jpg

Głowa także zryta ? Wczoraj się znieczulałem a dzisiaj dzień na lizanie ran. Jutro planuję zrobić delikatną traskę na przełom rzeki Białka zaproponowaną przez @pawel1966 Wielkie dzięki Paweł, idealnie się wstrzeliłeś z tą trasą na moje rozruszanie się ?

A pojutrze traska zaproponowana przez @Łza Włóczynutka odcinkiem trasy wokół Tatr.

Plan jest, zobaczymy, co z tego wyjdzie ?

 

12 minut temu, goorek napisał:

Na bank było dzień dobry, bo my ogólnie wszystkim mówimy :)

Dzięki, to chyba uderzę do Łęgu, najchętniej bym to zrobil w piatek o normalnej przedpołudniowej godzinie, żeby korki na zakopiance olać... no i powrót w niedziele do Krakowa też bedzie lekkim wyzwaniem ;)

 

PS. co to za apka z ta mapą, z której screeny wrzucasz?

My możliwe że w piątek będziemy się przenosić dalej, ale nigdy nic nie wiadomo i może się spotkamy po raz drugi ?

Apka to OsmAnd i zainstalowałem ją na tym wyjeździe. Nie jest idealna, ale zacząłem ją używać i jak nie masz innej, to lepsze to niż nic. Do tej pory jeździłem na google maps, ale tam nie ma wielu scieżek rowerowych czy pieszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo no to współczuję z tym wypadkiem!

Ta trasa na przełom białki nie jest oznaczoną ścieżką ale wjeżdżasz na nią naprzeciw wjazdu na trasę rowerową wokół jeziora. Wyjedź z campingu w lewo i potem jest znak na łowisko, przejedziesz przez taki kamieniołom, łowiska ( jest tam też smażalnia) i dalej już trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lbuster dobrze ustawiłeś początek trasy ( 1,2) ale potem musisz pojechać przez wieś Krempachy, przejechać przez most do Nowej Białej i jechać jeszcze kawałek dalej w kierunku Białki Tatrzańskiej. Tam jest "Rezerwat Przełom Białej pod Krempachami" i tam jest najładniejszy widok na przełom.

Trasa, któa zaplanowałeś jest OK ale przełomu nie zaliczysz a warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna traska Kajman ?

Ale to się nie nadaje na rodzinne wypady rowerowe. Tutaj muszę robić lekkie pętelki. Jakby to był męski, kilkudniowy wyjazd, to co innego ?

Fajnie, że masz kobietę, która lubi wyjazdy rowerowe - wydaje mi się, że to rzadkość ☹

My niedługo uderzamy na trasę Pawła - zobaczymy, czy uda mi się wsiąść na rower ?

Opuchlizna z głowy przeszła na oko - mam limo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.