Skocz do zawartości

Wegry czekaja na nas.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Cathay napisał:

Mirek, w 2009 parkowałem na zakazie w Heviz. Kwitek włożyli za szybę. Po pół roku dostałem mandat do do domu. Nie zapłaciłem. Skarbówka po roku mi wyciągnęła ta kasę. Więc raczej zapłać.

 

No tak, ale jest drobna różnica - co innego mandat (wykroczenie), a co innego opłata za brak winietki (niewłaściwa winietka). Do niedawna właśnie wymiana informacji między państwami dotyczyła wyłącznie kar za wykroczenia - znaczy się procedury karnej (stąd wezwania z mandatu przychodziły i egzekucje prowadzili). Obecnie jak widać - nie wiem jeszcze na jakiej podstawie i muszę to sprawdzić - rozszerzyli to na administracyjne opłaty, jaką jest np. brak opłaty za parkowanie, czy właśnie to. A to nie jest już procedura karna, tylko albo administracyjna, albo cywilna. I tu jest właśnie problem. Gdzieś czytałem na jakiejś stronie o węgierskich autostradach pouczenie, że to jest zobowiązanie cywilnoprawne, a w takim razie powinno być ścigane w trybie cywilnym i przez komornika sądowego. Jeśli jednak ma charakter administracyjny to już wkracza komornik skarbowy (US). Za administracyjnym charakterem przemawia to, że w ogóle ma miejsce wymiana informacyjna - Węgrzy dostali moje dane z CEPIKu, a wątpię, żeby udostępnili im to w cywilnej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do maksymalizacji to raczej tylko w obrębie jednej winietki. Ale pokrętne te zapisy są strasznie.
Rozważam teraz dwa scenariusze - w jednym zajęcie rachunku przez US jest dopiero początkiem batalii.
Jeszcze nie wiem, na co się zdecyduję...
Wątpię aby ktokolwiek zająl Ci rachunek w US. To zagraniczny podmiot i najpierw musi być prawomocny wyrok sądowy aby cokolwiek mogli Ci zajmować.

Na podstawie samego zdjęcia nie mogą tego zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:

Wątpię aby ktokolwiek zająl Ci rachunek w US. To zagraniczny podmiot i najpierw musi być prawomocny wyrok sądowy aby cokolwiek mogli Ci zajmować.

Na podstawie samego zdjęcia nie mogą tego zrobić.

Mogliby, gdyby to było postępowanie mandatowe (karne) i dostarczyliby dowody na doręczenie mandatu i brak reakcji na mandat. Gorzej z opłatami administracyjnymi, a z roszczeniami cywilnymi rzeczywiście już w ogóle inna bajka.

Tak czy siak na szczęście zajęcie rachunku do nie koniec świata. Koledze mało, że zajęli to jeszcze ściągnęli kasę na życzenie Poczty Polskiej (wiadomo, za co) i zarówno Poczta, jak i US musieli oddawać wszystko łącznie z kosztami.:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Mogliby, gdyby to było postępowanie mandatowe (karne) i dostarczyliby dowody na doręczenie mandatu i brak reakcji na mandat.


Ale, żeby przeprowadzić postępowanie mandatowe to musi być znany sprawca. A takowego jeszcze nie ma.

Dokładnie tak to się odbywa u nas w przypadku fotoradarów. GITD nic nie może zrobić bez ustalenia sprawcy. W praktyce wygląda to tak, że wystarczy nie odbierać żadnej korespondencji z GITD i po roku sprawa ulega umorzeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe - w przypadku jednej winietki, zrobili mi niby dwa zdjęcia - jedno jak jechałem w jedną stronę i drugie z powrotem. Zdjęcia są identyczne - i to nie jedno, tylko kilka zdjęć. Wszystkie zrobione dokładnie w tym samym miejscu i identyczne. Tyle, że jechałem wracając dokładnie odwrotnie - nawet jeśli zrobiliby mi zdjęcie w tym samym miejscu, to musiałbym jechać przeciwnym pasem i na wstecznym:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

Co ciekawe - w przypadku jednej winietki, zrobili mi niby dwa zdjęcia - jedno jak jechałem w jedną stronę i drugie z powrotem. Zdjęcia są identyczne - i to nie jedno, tylko kilka zdjęć. Wszystkie zrobione dokładnie w tym samym miejscu i identyczne. Tyle, że jechałem wracając dokładnie odwrotnie - nawet jeśli zrobiliby mi zdjęcie w tym samym miejscu, to musiałbym jechać przeciwnym pasem i na wstecznym:D

Czyli chcą de facto Cię ukarać kilka razy za to samo wykroczenie. IMO trochę przegięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dudek_t napisał:

Moich pieniędzy prędko nie zobaczą. Bez basenów i ich win sobie poradzę. Niech braci od putlera goszczą.

??✌️
Ale nie wiesz, że wina nie są ich? Przecież każdy wie, że wina są Tuska…?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2,5 tyg. wybory - trzeba trzymać kciuki, żeby Węgrzy się obudzili.

Chociaż nie wygląda to dobrze - w ostatnim czasie dzięki wojnie ta łajza oczywiście zyskuje (zresztą podobnie jak u nas).

Niestety wojna sprzyja autoktorom i dyktakratom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.02.2022 o 09:48, Zulos napisał:

Koniecznie daj znać.

A nie wiesz może - lub też ktoś ma informacje - jak wygląda obecnie i jaka jest szansa na zmianę w tym roku na odcinku Ruzomberok-Martin-Zilina?

z obowiązku kronikarza opiszę :

preszów - koszyce remonty skończone

sama granica SK-H - budują po bokach miejsca celne/ kontrolne - lekkie zwężenie i ograniczenie do 60/h

z granicy do miszkolca - autostrada skończona i otwarta

po drodze cztery miejsca MOP na siku i odpoczynek (pierwsze dwa tylko WC i woda)

na trzecim od granicy będzie kiedyś stacja ale to raczej daleka przyszłość (zaraz za MOPem można zjechać na stację JacekII)

potem można zjechać na ANGEL station (ta przy fabryce HELL)

potem mamy ostatni MOP przed Miszkolcem (i tu jest waga, na razie dla >7,5T)

potem wpadamy ma starą autostradę na wysokości Auchan

10 km przed zjazdem na Hajduszoboszlo budują nowy wiadukt i zjazdy w związku z budową fabryki BMW - drobne ograniczenie do 60-80/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o odcinku Ruzomberok-Martin-Zilina nic ptaszki nie ćwierkają?

Z Żyliny do preszova latałem zimą trzy razy i nic nie robili.

 

 

Wysłane z telefonu

Dobrze, że J-23 znowu nadaje

 

b5d04f8e54afc991c3b1c95364f09c47.jpg&key=ada9c571c27adb0a8b3042a92eb6e45adfbebfe4395e41e693470d4ed06f6141

25d4767cd29515ea9f555dc0d5e55784.jpg&key=fc20114d81e6c7da863b2bfd7c9ffab42cc382961f205bd526ec5e49b708d4b3

e71a295db016f4beb61bcbf9bb5d4f6a.jpg&key=775043a2612a8d905bd17eff182c318edf0de03c8b3de11b01a2ca10ee972f88

889ec887aa2b5994b53a1fb41d737e99.jpg&key=da010d68ef62e27d4c0b87d8445bc24581ef59a8295c138cf5fc71b9a1d33a2d

320d631325dc7c98f4a23024dc6c3945.jpg&key=28bcbf72140e110cf336d3ae300d6fe058e3fb095f2682ca5585d5b166393bcd

 

Nawet wątroby nie ma gdzie zmęczyć

Wszystko śpi

Przed basenami budują ...uj wie co.

Na kempingu dwie załogi kamperowe i jedna buda

 

Mają dziś obywatele leniwą niedzielę

 

Idę d00pę moczyć bo jutro Romania czeka

 

 

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof ponoć na Węgrzech jest najtańsze paliwo w całej Unii. :banan:

Ciekawi mnie cena ON  ponieważ zbliża się kwietniowy wyjazd na baseny termalne i może główne tankowanie będzie na Węgrzech a nie w Słowacji.:banan:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.