Skocz do zawartości

Wegry czekaja na nas.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

Kemping i basen ponownie otwarte?
czwartek, 24 czerwca 2021

Od poniedziałku 28 czerwca 2021 r. camping termalny Papa oraz łaźnie lecznicze i termalne będą ponownie otwarte.

Regulamin wycieczek turystycznych do Ungern może ulegać ciągłym zmianom.
Dowiedz się o aktualnym statusie w swoim Federalnym Ministerstwie Spraw Zagranicznych 
i na stronie internetowej EU Re-open EU.

Zgodnie z zapowiedzią węgierskiego rządu obywatele UE 
i innych krajów mogą bez żadnych warunków korzystać ze wszystkich usług turystycznych na Węgrzech, 
jeśli liczba pierwszych szczepień na Węgrzech osiągnęła 5,5 mln. Powinno to nastąpić najpóźniej do poniedziałku 
28 czerwca 2021 roku.
Zalecamy jednak, abyś (jeśli taki posiadasz) miał przy sobie na smartfonie lub w formie papierowej niebieski 
lub zielony 
paszport UE z informacją o szczepieniu, rekonwalescencji lub badaniu PCR, ponieważ przepisy mogą ulec zmianie. 
Przed wjazdem na Węgry prosimy o zapoznanie się z ogłoszeniami na stronie głównej niemieckiego MSZ i Węgierskiego MSZ.

Życzymy miłej podróży i miłych wakacji na Węgrzech!

Taką informację znalazłem na stronie kempingu w Papie

Edytowane przez mac
zmiana (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mac napisał:

Kemping i basen ponownie otwarte?
czwartek, 24 czerwca 2021

Od poniedziałku 28 czerwca 2021 r. camping termalny Papa oraz łaźnie lecznicze i termalne będą ponownie otwarte.

Regulamin wycieczek turystycznych do Ungern może ulegać ciągłym zmianom.
Dowiedz się o aktualnym statusie w swoim Federalnym Ministerstwie Spraw Zagranicznych 
i na stronie internetowej EU Re-open EU.

Zgodnie z zapowiedzią węgierskiego rządu obywatele UE 
i innych krajów mogą bez żadnych warunków korzystać ze wszystkich usług turystycznych na Węgrzech, 
jeśli liczba pierwszych szczepień na Węgrzech osiągnęła 5,5 mln. Powinno to nastąpić najpóźniej do poniedziałku 
28 czerwca 2021 roku.
Zalecamy jednak, abyś (jeśli taki posiadasz) miał przy sobie na smartfonie lub w formie papierowej niebieski 
lub zielony 
paszport UE z informacją o szczepieniu, rekonwalescencji lub badaniu PCR, ponieważ przepisy mogą ulec zmianie. 
Przed wjazdem na Węgry prosimy o zapoznanie się z ogłoszeniami na stronie głównej niemieckiego MSZ i Węgierskiego MSZ.

Życzymy miłej podróży i miłych wakacji na Węgrzech!

Taką informację znalazłem na stronie kempingu w Papie

Już o tym pisałem kilka dni temu. Aktualnie Węgrzy mają 5,493,609 zaszczepionych dwoma dawkami. Tak więc zaraz powinni wszystko otworzyć. 

Tu oficjalny komunikat w tej sprawie: https://koronavirus.gov.hu/cikkek/55-millio-beoltott-utan-megszunik-kotelezo-maszkviseles-es-ujabb-korlatozasok-kerulnek

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką odpowiedź otrzymałem z kempingu w Papie:

Szanowny Panie, 
Potrzebujesz unijnej karty szczepień na smartfonie lub na piśmie. Dzieci nie potrzebują dowodu
MfG G. Hofmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze, wyruszyłem wczoraj na wariata w kierunku Węgier, żeby przetrzeć szlaki. Żona czytała po drodze coraz bardziej niepokojące wiadomości i co chwilę namawiała mnie żebym zawrócił. PODSUMOWUJĄC... Nie poddaję się tak łatwo... jestem na kempingu w Berekfurdo, wróciliśmy własnie z kąpieli...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piterek napisał:

Szanowni forumowicze, wyruszyłem wczoraj na wariata w kierunku Węgier, żeby przetrzeć szlaki. Żona czytała po drodze coraz bardziej niepokojące wiadomości i co chwilę namawiała mnie żebym zawrócił. PODSUMOWUJĄC... Nie poddaję się tak łatwo... jestem na kempingu w Berekfurdo, wróciliśmy własnie z kąpieli...:)

Paszport covidowy był wymagany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem, nie pytałem ;)

1 godzinę temu, Lucek26 napisał:

Gratuluje decyzji i życzę wspaniałych kąpieli. :ok:

Do zobaczenia wkrótce.:banan:

Lucek, wiedziałem, że tematu Berek nie ominiesz:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem to napiszę
Większość atrakcji otwarta dla coronapass. Co ciekawe dokładnie sprawdzają czyli czy na kartce jest jakieś nazwisko . Żadnego sprawdzania kodu QR, przynajmniej na razie.
Dwa muzea zaliczone i basen w Budapeszcie. Znajomi raportują to samo na kempingach i termalach.
Obłożenie kempingów 10-20% .

Pozdro z Hajduszoboszlo jest bosko bez rodaków, sami tubylcy, Słowacy i Rumuni


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chris_66 napisał:

Obiecałem to napiszę emoji56.png
Większość atrakcji otwarta dla coronapass. Co ciekawe dokładnie sprawdzają emoji1787.png czyli czy na kartce jest jakieś nazwisko emoji1787.png. Żadnego sprawdzania kodu QR, przynajmniej na razie.
Dwa muzea zaliczone i basen w Budapeszcie. Znajomi raportują to samo na kempingach i termalach.
Obłożenie kempingów 10-20% emoji33.png.

Pozdro z Hajduszoboszlo emoji41.png jest bosko bez rodaków, sami tubylcy, Słowacy i Rumuni emoji106.png


Wysłane z telefonu emoji12.png

Krzysiek jedną rzecz mi tylko napisz. Czy ze względu na "śladowe" ilości turystów nie ma problemu z tym że te mniejsze biznesy (kawiarnie, lodziarnie, langosze itp.) są zwyczajnie zamknięte? Bo fajnie wejść do pustego basenu i wjechać na pusty camping, ale żeby po wszystkim jeszcze się czegoś napić lub zjeść to dopiero jest pełnia szczęścia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek jedną rzecz mi tylko napisz. Czy ze względu na "śladowe" ilości turystów nie ma problemu z tym że te mniejsze biznesy (kawiarnie, lodziarnie, langosze itp.) są zwyczajnie zamknięte? Bo fajnie wejść do pustego basenu i wjechać na pusty camping, ale żeby po wszystkim jeszcze się czegoś napić lub zjeść to dopiero jest pełnia szczęścia.  

Sporo jest pozamykane ale raczej na stałe od lat. Reszta działa w ilości wystarczającej do zaspokojenia głodu i pragnienia


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, piterek napisał:

Szanowni forumowicze, wyruszyłem wczoraj na wariata w kierunku Węgier, żeby przetrzeć szlaki. Żona czytała po drodze coraz bardziej niepokojące wiadomości i co chwilę namawiała mnie żebym zawrócił. PODSUMOWUJĄC... Nie poddaję się tak łatwo... jestem na kempingu w Berekfurdo, wróciliśmy własnie z kąpieli...:)

Cześć. Zapodaj trochę więcej informacji. Jesteście szczepieni, jak było na granicy, i co wymagają jak się meldujesz na  recepcji kempingu.

pozdrawiam i zazdroszczę kąpieli :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.