Skocz do zawartości

Usunięcie silikonu i butylu


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje pomocy bo poległem . Jakiś debil kleił na co się dało, łącznie z silikonem, czym lub jak to to usunąć aby nie uszkodzić lakieru.

Z góry dziękuję za każda pomoc.

20200423_173456.jpg

20200423_173503.jpg

20200423_173513.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam Rogowski napisał:

Butyl jest na wierzchu ale jest i silikon, tyle ile mogłem to nożykiem ściąłem.

Proponuję założyć nowy wątek albo poprosić administrację o wydzielenie ostatnich postów. Tu będzie czytelniej a w osobnym konkretnym wątku łatwiej o pomoc.

U mnie sylikon był w kilku miejscach ale łatwo się odspoił mechanicznie od blachy, może u Ciebie to jakiś klej. Nie mam pojęcia co chemicznie zadziała na sylikon a nie strawi przyczepy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2020 o 21:57, filipert napisał:

Proponuję założyć nowy wątek albo poprosić administrację o wydzielenie ostatnich postów.

Tak tez uczyniłem poprzez zgłoszenie, ale zero odzewu. Może tu ktoś z Administracji przeczyta i posprząta za co z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dałem radę to usunąć, męki było co niemiara przy użyciu skrobaczki, szpachelki, nożyka no i najważniejsze szczoteczki drucianej coś ala miedź się udało bez większych uszkodzeń a wyszło to o tak jak na fotkach. 

Mam pytanko dla bardziej ogarniętych, czy ten butyl wystający usunąć - przyciąć czy zostawić. Mnie to w niczym nie przeszkadza.

Wkręty poszły nowe + taśma butylowa + SikaLastomer-710 

Najważniejsze że po dzisiejszych opadach całonocnych jest suchutko :yay::yay::yay:....

20200430_133520.jpg

20200430_133524.jpg

20200430_133536.jpg

20200430_133605.jpg

20200430_133610.jpg

20200428_131253.jpg

20200424_162448.jpg

20200424_162342.jpg

20200428_064853.jpg

20200428_111608.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Adam Rogowski napisał:

Mam pytanko dla bardziej ogarniętych, czy ten butyl wystający usunąć - przyciąć czy zostawić. Mnie to w niczym nie przeszkadza.

Wkręty poszły nowe + taśma butylowa + SikaLastomer-710 

W ten sposób nie da rady?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, golob napisał:

W ten sposób nie da rady?

Dzięki za odpowiedź ale z taśmą nie mogłem dać sobie tak rady. Były próby przy innej listwie, po za tym miałem obawy że go powyrywam za dłeboko. To co wystaje to właśnie taśma butylowa.

Edytowane przez Adam Rogowski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nigdy nie robiłem taśmą, robiłem wyłącznie z kartusza butylem.

A co do męki ze starym uszczelniaczem czy co to tam jest to rozumiem. Coś podobnego miałem, męczarnia straszna aby to usunąć, usuwanie butylu zwykłego to czysta przyjemność przy tym czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , u mnie był tam silikon i coś jeszcze innego twarde jak poxipol /ale jakoś poszło. Zostało mi jeszcze tylko parę metrów uszczelniania i będę miał święty spokój, ale na razie pogoda się zepsuła a co za tym idzie przerwa wymuszona:huh:.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adam Rogowski napisał:

Dzięki za odpowiedź ale z taśmą nie mogłem dać sobie tak rady. Były próby przy innej listwie, po za tym miałem obawy że go powyrywam za dłeboko. To co wystaje to właśnie taśma butylowa.

Nadmiar należy "odciąć" plastikowym nożykiem, zrobić kulkę z butylu i "tupać" jak na filmiku. To praca dla cierpliwych estetów, bo nadmiar taśmy na pewno nie szkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.