Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej się obawiam o gospodarkę niż o ludzi. Zaczynają mnie dochodzić słuchy, że fabryki motoryzacyjne zaczynają mieć problemy z dostawami z Włoch oraz Chin. Nie przypłynie jakiś statek, nie przyjedzie kilka tirów z jedną czy dwoma częściami, a całe fabryki staną. Ktoś komuś czegoś nie dostarczy, co spowoduje że produkt nie powstanie i następny ktoś czegooś nie dostanie. Ktoś komuś więc nie zapłaci ruszy lawina i zacznie się globalny kryzys gospodarczy. 

To jest chyba większe zagrożenie niż śmierć kilku procent ludności

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Tajlandii do Warszawy, z Warszawy do łodzi... Ładnie ładnie, z 500 osób zarażonych już pewnie jest ...


Narazie to „dziennik łódzki” robi sobie promocję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze,  że  Ministerstwo Zdrowia dementuje. Paranoja
 


Nawet nie chciało mi się zaglądać do dziennika łódzkiego, wolałem sprawdzić Twiter ministerstwa zdrowia.

c5543afe0d5c63dda4877dd837af0297.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, witus napisał:

Nawet nie chciało mi się zaglądać do dziennika łódzkiego, wolałem sprawdzić Twiter ministerstwa zdrowia.

c5543afe0d5c63dda4877dd837af0297.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

MZ ponoć czeka na zbadanie drugiej próbki badań. Pierwsza była pozytywna. Ile w tym prawdy? Dowiemy się za kilka dni. Al

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shenzhen podobno w dużej części stoi. A oni wytwarzają pewnie więcej PKB niż poważne kraje świata. No to i za parę  miesięcy ajfonów zabraknie ☺

Druga rzecz jest taka, że o ile  krajom zachodu można wierzyć w ilość zachorowań, sposoby walki itp (bo są tam media zróżnicowane i dociekliwe) to w chińskie dane nie wierzę w najmniejszym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zastanowić się nad potrzebami na następne kilka miesięcy, jeśli coś ewidentnie zależy od dostaw z Chin lub jest tam produkowane i jest na bieżąco potrzebne, jeśli się da, kupić zawczasu mały zapasik do "zadołowania" na czarną godzinę. Za chwilę może się okazać, że - jak z maseczkami - deficyt obejmie nawet spinacze biurowe, zszywki, pinezki i wykałaczki - od lat nie widziałem żeby były produkowane gdzie indziej niż w PRC. Kto wie, może u nas nawet chyba już maszyn nie ma, żeby szybko uruchomić produkcję nawet takich duperli. Jak tam wstrzymają się z produkcję na miesiąc czy dwa, to po miesiącu u nas skończą się zapasy, zanim produkcja ruszy, i ciąg dostaw (nawet po kolejowym "jedwabnym szlaku") plus formalnoci celne/graniczne/podatkowe, logistyka magazynowa, najbliższe dostawy to będzie z miesiąc po ponownym uruchomieniu produkcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Bardziej się obawiam o gospodarkę niż o ludzi. Zaczynają mnie dochodzić słuchy, że fabryki motoryzacyjne zaczynają mieć problemy z dostawami z Włoch oraz Chin. Nie przypłynie jakiś statek, nie przyjedzie kilka tirów z jedną czy dwoma częściami, a całe fabryki staną. Ktoś komuś czegoś nie dostarczy, co spowoduje że produkt nie powstanie i następny ktoś czegooś nie dostanie. Ktoś komuś więc nie zapłaci ruszy lawina i zacznie się globalny kryzys gospodarczy. 

To jest chyba większe zagrożenie niż śmierć kilku procent ludności

??????? Ty czasami czytasz to co piszesz ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2020 o 13:11, Cezarr napisał:

Dean Koontz  "Oczy ciemności" Książa wydana w 1981r.

 

IMG_20200226_130416.jpg

Niby tak, ale zechciej zauważyć/przeczytać następną, tj. 367 str. tej książki, i tam wyraźnie autor napisał, że wirus rozwija się ok. 4 godz. i atakuje MÓZG, dokonujac jego destrukcji, co skutkuje niechybną, szybką śmiercią.

Koronowirus, o którym media bębnią atakuje płuca, powodując m.in. ich stan zapalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylądowałem we FRA. Nikt nas nie sprawdził w Korei przed wylotem i w DE po wylądowaniu! Cały samolot może zarażać! Pier#olenie naokoło a każdy ma to w cewce.

Ciekawy jestem jak będzie w KTW ale już jestem spokojniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandrol, nie znam Cię ale się o Ciebie martwię ?  często dezynfekuj ręce, unikaj kontaktu, zwłaszcza z ludźmi podejrzanymi o chorobę i czym prędzej do izolatki, że gdyby co (odpukać), żebyś nie zarażał innych. Zdrowia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zmienił(a) tytuł na Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.