Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych statystyk wynika, że np. w Niemczech (czyli jak by nie było najbliżej nas) jest 18 przypadków z czego 14 już wyzdrowiało i póki co nikt nie umarł...

A we Włoszech na razie wyzdrowiała jedna, a zmarło już 10 (chyba statystyki nieaktualne). Czyli proste statystyki - tylko 1 na 10 zdrowieje;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

trzeba brać poprawkę na sezon "grypowy". Wg mnie tutaj będzie podobnie, w końcu wirus przestanie się rozprzestrzeniać

I to jest najbardziej optymistycznie zdanie w tym temacie. Poprzednie koronawirusy także były sezonowe, więc jest szansa na normalne wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Zulos napisał:

No ale Chiny już się czyszczą

Wiesz, ja bym do tego tak nie podchodził. Przy tej skali zachorowań Chiny na pewno nie mają tego pod kontrolą no i zobacz, ilu tam jest mieszkańców - wirus ma się jeszcze gdzie rozprzestrzeniać. Dodatkowo są to oficjalne dane a jaka jest rzeczywistość?

image.thumb.png.f4f365da121fabd1b6320f9d4331172e.png

 

image.thumb.png.af3589474f17b5089dd10a4ed243b9c9.png

Wykresy ze strony Madrola/Łzy na razie na nic dobrego nie wskazują:

image.thumb.png.8181b1b3370d46c38faf802d7603863e.png

Należy pamiętać, że wirus ma potężny wpływ na gospodarkę, więc wszystkim krajom zależy na wyciszaniu sprawy :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie panikuję (jeszcze :)), ale sytuacja z dnia na dzień robi się coraz mniej ciekawa. Najbardziej obawiam się opieszałości w rzetelnej informacji na naszym gruncie.

Nie wiem, jak to wygląda w tej chwili w innych miastach, ale wczoraj przeżyłem "szok" wchodząc po południu do jednego z dużych marketów. Ludzi zawsze były tłumy, a teraz było pusto, jak 5 minut przed Sylwestrem. Na zazwyczaj pełnym parkingu, teraz prawie pustki. Na półkach spożywki, jakby mniej podstawowych produktów, a niektóre miejsca zionęły pustkami - nie wiem, po czym. Generalnie widać było jedynie obsługę sklepu i nudzące się ekspedientki za ladą w różnych działach. Nie pamiętam od wielu lat, abym w normalny dzień handlowy spotkał taki widok :look: Na ulicach, też jakby mniej ludzi, niż zwykle. Czyżby pierwsze objawy jakiejś paniki :hmm: Ponoć u nas jeszcze nic się nie dzieje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na lot do Frankfurtu. Lotnisko w Seulu puste, kolejek zero i ok. 120 pasażerów w samolocie mogącym pomieścić 370 osób. Wcześniejszy lot do Monachium- tylko 130 osób z 350 dostępnych...

Cieszę się, że uciekam- poniższa informacja z Daegu o sprawdzeniu 210 000 ludzi nie napawa optymizmem...

Screenshot_2020-02-27-14-03-17.thumb.png.1a624e377f4f7a42394a8d68165b3374.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kristofer napisał:

Osobiście nie panikuję (jeszcze :)), ale sytuacja z dnia na dzień robi się coraz mniej ciekawa. Najbardziej obawiam się opieszałości w rzetelnej informacji na naszym gruncie.

Nie wiem, jak to wygląda w tej chwili w innych miastach, ale wczoraj przeżyłem "szok" wchodząc po południu do jednego z dużych marketów. Ludzi zawsze były tłumy, a teraz było pusto, jak 5 minut przed Sylwestrem. Na zazwyczaj pełnym parkingu, teraz prawie pustki. Na półkach spożywki, jakby mniej podstawowych produktów, a niektóre miejsca zionęły pustkami - nie wiem, po czym. Generalnie widać było jedynie obsługę sklepu i nudzące się ekspedientki za ladą w różnych działach. Nie pamiętam od wielu lat, abym w normalny dzień handlowy spotkał taki widok :look: Na ulicach, też jakby mniej ludzi, niż zwykle. Czyżby pierwsze objawy jakiejś paniki :hmm: Ponoć u nas jeszcze nic się nie dzieje...

 

Krzysiek. Ty nie byłeś w likwidowanym Tesco? W dniu wczorajszym musiałem odwiedzić galerię handlową a konkretnie salon operatora sieci komórkowej. Nie zauważyłem aby było mało ludzi - jak na środę. 

 

Godzinę temu, Mandrol napisał:

Czekam na lot do Frankfurtu. Lotnisko w Seulu puste, kolejek zero i ok. 120 pasażerów w samolocie mogącym pomieścić 370 osób. Wcześniejszy lot do Monachium- tylko 130 osób z 350 dostępnych...

Cieszę się, że uciekam- poniższa informacja z Daegu o sprawdzeniu 210 000 ludzi nie napawa optymizmem...

Screenshot_2020-02-27-14-03-17.thumb.png.1a624e377f4f7a42394a8d68165b3374.png

 

Trzymam kciuki za bezpieczny powrót, udaną kwarantannę i do zobaczenia w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maarec napisał:

Krzysiek. Ty nie byłeś w likwidowanym Tesco? W dniu wczorajszym musiałem odwiedzić galerię handlową a konkretnie salon operatora sieci komórkowej. Nie zauważyłem aby było mało ludzi - jak na środę.

No, właśnie nie, to był Leclerc. Do Tesco już od dawna nie jeżdżę, bo 2/3 powierzchni sklepu nie istnieje (odgrodzili, zamaskowali, zamknęli, a wybór towarów żaden). Może w Częstochowie jest inna "świadomość" tego, o czym piszemy, ale opisałem to, co sam widziałem na "swoim" terenie. Zobaczę, jak będzie jeszcze dzisiaj :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie nie, to był Leclerc. Do Tesco już od dawna nie jeżdżę, bo 2/3 powierzchni sklepu nie istnieje (odgrodzili, zamaskowali, zamknęli, a wybór towarów żaden). Może w Częstochowie jest inna "świadomość" tego, o czym piszemy, ale opisałem to, co sam widziałem na "swoim" terenie. Zobaczę, jak będzie jeszcze dzisiaj :niewiem:


W Katowicach też nic się nie zmieniło ... może mniejsze korki w drodze do pracy? Zaparkować nadal trudno.

Nie oglądam TV, wczoraj włączyłem z ciekawości wiadomości. Bardzo nie podoba mi się forma przekazywania informacji. Informacje „nie ma powodów do paniki” ilustruje walka o makaron we Włoszech. Zupełnie jakbym portal Onet.pl uruchomił czy Facebooka. Dramat.

Gdybym oglądał częściej chyba bym nie spał za dobrze.

Generalnie wiadomości uspokoiły żonę na tyle, że idzie zrobić większe zakupy.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Uff media odetchną :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zmienił(a) tytuł na Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.