Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, wiem też mam takie wspomnienia. Zapewniam Cię, że młodzi mają przerąbane. Te samobójstwa są z powodu tego, że nie mają lekko w internecie. My te sprawy odgarnialiśmy na podwórku, oni są gnojeni przez kolegów nonstop.

Powiem Ci tak wolę żebyśmy cytowali na forach i facebookach tylko to, że robimy coś dobrze, żeby się mobilizować do cięższej pracy.

Marudzenie nic nie zmieni.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Córka mieszkająca w Dolomitach mówi, że dzisiaj w zakładach pracy dostawali przepustki na przejazd do/z pracy, przyłapani na przemieszczaniu się w innym celu mandat 250Eu, na rogatkach patrole kontrolują wszystkich.


Jednocześnie mogą robić zakupy. Jak oni izolują ludzi w centrach handlowych ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie marudze - Chyba trochę źle mnie zrozumiałeś  - owszem byłem sarkastyczny z tym filmem i tekstem - bo po prostu szlag mnie trafia jak widze co się dzieje i jak człowiek człowiekowi wilkiem sie staje
 

7 minut temu, witus napisał:

Te samobójstwa są z powodu tego, że nie mają lekko w internecie. My te sprawy odgarnialiśmy na podwórku, oni są gnojeni przez kolegów nonstop.

Tym sposobem tez można wszystko tłumaczyć
No nie przesadzaj, w czym problem - jak sie w kompie zaciął wyłącznik to RJtke wyciągasz z gniazdka i nie ma problemu
a to nie rola rodziców czasem aby nauczyć ich wzajemnie się nie gnoić ? 

 

7 minut temu, witus napisał:

Powiem Ci tak wolę żebyśmy cytowali na forach i facebookach tylko to, że robimy coś dobrze, żeby się mobilizować do cięższej pracy.

Też wole, ale jak zauważyłeś  krytykowałem tu nie nas a poczynania nieudolnego aparatu państwa i zachowania ludzi którzy staja sie sobie wrogami zamiast się wspierać - film jest własnie takim sarkazmem

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znajomy znajomego powiedział że szwagierka tego znajomego usłyszała że ..........fajne są takie opowiastki.Ta sytuacja świadczy tylko o maleńkości i słabości człowieka w stosunku do sił przyrody.W 100% żadne państwo nie jest przygotowane na walkę z siłami natury, musimy sobie zdać sprawę z naszej wątłości.A służba zdrowia działa jak działa ale takiego żniwa od czasu hiszpanki 100 lat temu jeszcze nie było.We Włoszech anestezjolodzy będą musieli wybierać kogo odłączyć od respiratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mundek28 napisał:

a znajomy znajomego powiedział że szwagierka tego znajomego

jeśli to do mnie  - to najpierw podałbyś może dowody na moje nieścisłe  czy  zarzucane plotkarskie stwierdzenia
jeśli nie do mnie - nie było sprawy

 

3 minuty temu, mundek28 napisał:

W 100% żadne państwo nie jest przygotowane na walkę z siłami natury, musimy sobie zdać sprawę z naszej wątłości.

owszem zgoda - ale problemem jest jak nawet w 10% nie jest przygotowane i dużo gada a mało robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mundek28 napisał:

We Włoszech anestezjolodzy będą musieli wybierać kogo odłączyć od respiratora.

To i tak lepiej jak u Nas, bo w Naszych szpitalach anestezjolodzy będą rzucać monetą żeby wylosować tego, kogo do jedynego respiratora w szpitalu podłączą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie marudze - Chyba trochę źle mnie zrozumiałeś  - owszem byłem sarkastyczny z tym filmem i tekstem - bo po prostu szlag mnie trafia jak widze co się dzieje i jak człowiek człowiekowi wilkiem sie staje
 
Też wole, ale jak zauważyłeś  krytykowałem tu nie nas a poczynania nieudolnego aparatu państwa i zachowania ludzi którzy staja sie sobie wrogami zamiast się wspierać - film jest własnie takim sarkazmem


Oni mają smartfony są podłączeni 24h na dobę ... rodzice nic w tej sprawie nie mogą. Dzieci już dawno nie ma na Facebooku i instagramie, zniknęły jak pojawili się tam rodzice.

Kiedyś trochę udzielałem się społecznie ... w trójce klasowej, zapewniam Cię, że każdy wie jak zrobiłby coś lepiej, niestety chętnych do roboty nie ma.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znajomy znajomego powiedział że szwagierka tego znajomego usłyszała że ..........fajne są takie opowiastki.Ta sytuacja świadczy tylko o maleńkości i słabości człowieka w stosunku do sił przyrody.W 100% żadne państwo nie jest przygotowane na walkę z siłami natury, musimy sobie zdać sprawę z naszej wątłości.A służba zdrowia działa jak działa ale takiego żniwa od czasu hiszpanki 100 lat temu jeszcze nie było.We Włoszech anestezjolodzy będą musieli wybierać kogo odłączyć od respiratora.
Skąd wiesz, jesteś lekarzem w Włoszech? O którym szpitalu mówisz, Sycylia okolice Rzymu czy Trentino ? A może w każdym szpitalu będą rzucać moneta?

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, witus napisał:

Oni mają smartfony są podłączeni 24h na dobę ... rodzice nic w tej sprawie nie mogą.

no chyba żartujesz
a jak wódkę zaczną pic i marychę palić to rodzice też nic nie mogą ?  czy tylko rodzice i nauczyciele tak sie usprawiedliwiają w imie bezstresowego wychowania ?
wychowałem 2-ke dzieci - sorry mam 100% odmienne zdanie 

sorry za OT - temat niewątpliwie b. ważny i ciekawy ale w tym wątku już o wychowaniu nie gadam - w innym no problem :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bolek830 napisał:

Skąd wiesz, jesteś lekarzem w Włoszech? O którym szpitalu mówisz, Sycylia okolice Rzymu czy Trentino ? A może w każdym szpitalu będą rzucać moneta?

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Na onecie pisali ? prawda objawiona

7 minut temu, witus napisał:

Oni mają smartfony są podłączeni 24h na dobę ... rodzice nic w tej sprawie nie mogą.

Podobnie jak @smok_wawelski chyba żartujesz 

 

jak rodzice mają w d... to faktycznie, moje jakoś nie robią wszystkiego na co mają ochotę

8 minut temu, mundek28 napisał:

Wczoraj dyrektor szpitala w Zielonej Górze powiedział że do tej pory za maseczkę płacił 11 groszy a teraz cena wynosi 5 zł.Mechanizmy zadziałały-szybka reakcja .

Maseczki to pikuś... ktoś na tej akcji robi naprawdę duże hajsy. Pewnie nie dowiemy się kto, ale jestem przekonany że to jest sztucznie rozdmuchane aż do takich rozmiarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba żartujesz
a jak wódkę zaczną pic i marychę palić to rodzice też nic nie mogą ?  czy tylko rodzice i nauczyciele tak sie usprawiedliwiają w imie bezstresowego wychowania ?
wychowałem 2-ke dzieci - sorry mam 100% odmienne zdanie 
sorry za OT - temat niewątpliwie b. ważny i ciekawy ale w tym wątku już o wychowaniu nie gadam - w innym no problem  


Każde mądre dziecko ma okres buntu :) fajnie, że Twoje przeszły bezbolesnie przez dorastanie. Statystyki są nieubłagane, niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, witus napisał:

Każde mądre dziecko ma okres buntu :) fajnie, że Twoje przeszły bezbolesnie przez dorastanie. Statystyki są nieubłagane, niestety.

Owszem ma :) i  moje też miały dość mocne okresy buntów i głupot, nie przeszły tych okresów bezboleśnie ani psychicznie ani fizycznie i żona i ja również
Czasem tez mnie serce bolało a ich tyłki :) 
Tak statystyki są - mówią o zbyt małej stanowczości i zbyt bezstresowym wychowaniu i zbyt dużej ilości ułudy netu i świata ze srajfona.

Sorry ponieważ wypowiedź dotyczyła moich dzieci pozwoliłem sobie  jeszcze raz na OT  i tym definitywnie kończę dyskusje w tym wychowawczym  temacie.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, chris_66 napisał:

czy można poprosić  władzę o wyczyszczenie wątku z postów niezwiązanych z koronawirusem

trzymajmy sie tematu

Krzysiek najzwyczajniej nie chcę walczyć z wiatrakami. W tym tasiemcu porządku już nie będzie. 

Mimo że nie sprzątam proszę o trzymanie się tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.