Skocz do zawartości

Nośność ścian


Rekomendowane odpowiedzi

No fajnie to Knaus zrobił - de facto niesie ściana pionowa przy blaciku i tył - podoba mi się - pozwoliłem sobie przekleic na prawach cytatu z podaniem autorstwa tu Twoja  fote  i zrobic link klikalny do Twojego wątku
P1170141.JPGfot autor @kit zapozyczone z https://forum.karawaning.pl/topic/5531-kolejny-knaus-kitków/page/3/

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W hobby też było łóżko rozkładane montowane "tylko" do ściany na 4nitach

Nośność 75kg z tego co pamiętam.

Ale faktycznie sam bym się obawiał mocować tylko do ściany i najlepiej oprzeć na podłodze i dodatkowo do ściany

Jest kilka przykładów na forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tak - na jednej ścianie w przyczepie to niemożliwe wytrzymałościowo bez dodatkowych podpór w busie no problem ale to zupełnie inne konstrukcje jeśli chodzi o blaszaka i przyczepe, natomiast alkowę i przyczepę można porównywać prawie wprost bo przecież to przyczepa tylko jej  oske dodano i mover zwiększono dajac go  pod machę :) 
W przyczepach zwykle jest podpierane na 3 dlatego tego nie uwypuklałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za włączenie się w temat. Będę musiał wziąść flaszkę, usiąść w przyczepie i podumać co wykombinować. Najprawdopodobniej zrobię tak że przeniosę większość ciężaru na podłodze. Chociaż szczerze myślałem że jak wywiercę otowry na zewnatrz, powpuszczam śruby i się będzie trzymać. Nic... trzeba będzie zrobić innaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bartekzzz napisał:

jak wywiercę otowry na zewnatrz, powpuszczam śruby i się będzie trzymać.

Bartku drogi czy Ty już aby nie siedzisz z tą flaszką ?   przez ścianę na wierzch poszycia zewnetrznego ?   odpuść ten pomysł zdecydowanie
Spokojnie lecisz po ścianie  nogi do podłogi stężyć poprzeczkami i przykotwic do listew ścian lub mebli  i cieszyć sie wyrkiem :)
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem skąd jesteś profil nieuzupełniony. 

Naprawdę przejedź się obejżyj sobie kilka przyczep w których są piętrusy i zobaczysz jak wygląda konstrukcja. 

Smok Wawelski dobrze radzi. 

Cztery nogi podparte na podłodze rama dolnego łóżka rama górnego łóżka r stelażem pod materac  na zagłowiu i w nogach szersze listwy płyty "ja bym to zrobił z sklejki." na dórnym łóżku wzdłózna listwa by nie wypaść trochę powyżej materaca,i krótsza by wejścje z drabinki było  można od ściany bocznej dać też parę listew wzdłużnych, nie zaszkodzi ustabilizuje pzykręcić nogi do ściany działowej i po sprawie drabinka materace i cieszyć się widokiem szczęśliwych dzieci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szafko-łóżko miałem w Knausie i ograniczenie było do chyba 70kg default_hmm.gif Gdzie opisywałem to na forum ale to lata temu było i teraz do odkopania złota łopata by była potrzebna default_zlosnik.gif

 

 

Tylko tam była konstrukcja wzmocniona z fabryki i przewidziane to do pięterka. Podobnie w Adriach chyba.

 

A robiąc samemu to listwa na podłogę do rozłożenia nacisku, od niej słupki przy ścianach i na słupkach konstrukcja właściwa wyrka. Ściany tylko jako element stabilizujący a nie nośny.

I bez problemu wyśpi się na tym chłop 120kilo żywej wagi

 

Bartek, poszukaj tematów. Było ich sporo i dużo wiedzy tam siedzi.

 

W moim przedostatnim knausie było łóżko z szafki, na 70kg, takie jak u kita i zrobiłem z tego pełnowymiarowe spanie, sam je testowałem

Ale knaus miał w ścianach wzmocnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i wyrozumiałość. Dopiero w zeszłym roku zacząłem przygodę z caravaningiem i się wszystkiego uczę. Posłucham rad i oprę większość ciężaru na podłodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę - to co piszesz to naturalna kolej rzeczy, nauczysz się to będziesz pomagał innym tak jak my to tu robimy :) a zapewniam choroba karawaningiem zwana się rozwija :) 
Powodzenia w budowie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak Fendt ma w ścianach zrobioną konstrukcje  - tego tu nie widać - zapewne tak jak w innych opisywanych budkach ma listwy gęściej
Jeśli tak robić  - sugerowałbym 2 nogi na skrajach albo prawie skrajach łózka - mechanicznie pracowałoby to lepiej, mocniej  i stabilniej niż jedna na środku
W takim układzie jednej nogi przy wchodzeniu na łóżko - noga pracuje w dużej mierze na zginanie a nie na ściskanie, no niepodparta część łóżka działa jak dżwignia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko OT, ale prawie w temacie... Przeglądałem kiedyś opisy Niewiadówek - ale za Chiny Ludowe nie pamiętam w której - była chyba opcja zwiększenia miejsc komarowania poprzez rozpięcie hamaka :o - kojarzycie, gdzieś, cuś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Pytanie jak Fendt ma w ścianach zrobioną konstrukcje  - tego tu nie widać - zapewne tak jak w innych opisywanych budkach ma listwy gęściej
Jeśli tak robić  - sugerowałbym 2 nogi na skrajach albo prawie skrajach łózka - mechanicznie pracowałoby to lepiej, mocniej  i stabilniej niż jedna na środku
W takim układzie jednej nogi przy wchodzeniu na łóżko - noga pracuje w dużej mierze na zginanie a nie na ściskanie, no niepodparta część łóżka działa jak dżwignia 

Przy wejściu na łóżko jest podparcie przez drabinkę(pierwsze zdjęcie). Podparcia są na szerokiej sklejce ,ponadto jest to oryginalna konstrukcja .To tylko wzmocnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.