Skocz do zawartości

Nośność ścian


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam cepkę swift i zastanawiam się na budową łóżka piętrowego gdyż w mojej znajduje się tylko jedno łóżko, a że od niedawna jest nas trójka to z czasem by się dodatkowe miejsce do spania przydało. Podpowiedzcie mi proszę czy ściany w takiej przyczepie są na tyle wytrzymałe, że mogę w nich wiercić dziury i oprzeć na nich większość ciężaru konstrukcji. Może ma ktoś z was inne rozwiązania do zamocowania takiego łóżka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja osobiście do ścian bym nie montował piętrusa jeśli przyczepa nie była do tego fabrycznie przystosowana Niewiem czy znasz budowe takich ścian?

 

Możesz wykonać konstrukcje piętrusa opierającą się nogami (przy ścianach) o podłoge  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepy są tak zbudowane że meble stanowią wzmocnienie konstrukcji ale muszą być odpowiednio montowane.Takie łóżko powinno wspierać się na podłodze a do ścian być mocowane w miejscach przebiegu szkieletu konstrukcyjnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukając przyczepy o odpowiednim układzie typu UK nie mogłem znałeźć satysfakcjonującej mnie. Lecz znalazłem w układzie UE i też chciałem przerobić na UK czyli piętrusa na przodzie przyczepy były dwa pojedyńcze łóżka, myślałem by je zdemontować ztobić na jednej stronie piętrowo 80cm a na dole obok dolnego piętrusa dać łóżko 140cn  dla mnie i małżonki. 

Do tego celu chciałem wykorzystać sklejkę 10mm jako konstrukcja nośna opierającą się na podłodze lesz stalilizująca  przy pomocy ściany bocznej i działowej. Dobrze by było jak byś przed pracą odwiedził jakieś przyczepy z piętrusami i zobaczył jak są skonstruowane. Naprawdę to prosta konstrukcja nie trzeba być inżynierem by zbudować piętrusy. 

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mundek28 napisał:

Przyczepy są tak zbudowane że meble stanowią wzmocnienie konstrukcji ale muszą być odpowiednio montowane.Takie łóżko powinno wspierać się na podłodze a do ścian być mocowane w miejscach przebiegu szkieletu konstrukcyjnego. 

Dokładnie tak jest
Zamocowanie do samych ścian wykluczone
Wyjatkiem np. są Deftlessy   górne wyro jako niby szafka ale tam jest dane mocniej w ścianach a wyro górne raczej dla dziecka

Jeśli robic DIY - tylko wspierać na podłodze i sztywnić do ścian i mebli

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szafko-łóżko miałem w Knausie i ograniczenie było do chyba 70kg :hmm: Gdzie opisywałem to na forum ale to lata temu było i teraz do odkopania złota łopata by była potrzebna :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałość konstrukcji ścian sandwiczowych Eriba w swoich produktach reklamowała w ten sposób:
nosnosc.png

Pewnie problemem nie jest nie tyle co nośność ścian, a samo solidne zakotwiczenie czegoś w ścianie o takiej konstrukcji.
Może trochę zrobie off-topa, ale patrzcie - ta przyczepa pod kamperem jest prawie uniesiona na podporach, albo przynajmniej takie to sprawia wrażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomii napisał:

ta przyczepa pod kamperem jest prawie uniesiona na podporach, albo przynajmniej takie to sprawia wrażenie. 

tak ale to nie całkiem nieistotne skoro rozważamy wytrzymałość ścian owszem  :) ta Hiace /Misiek czy inny podobny mały kamper tez nie waży tak wiele a może i mu bebechy dla celów marketingowych wypruto :) ale widomo gabaryt robi wrażenie marketingowe  jak jedno na drugim :)  pudełko ma spora wytrzymałóść  na ściskanie o ile nie dochodzi do wyboczenia - tu można by się obawiac również o same punkty nacisku opon na dach ale są w sumie przy krawędziach więc w dużej mierze przenoszą sie na ściany.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Zamocowanie do samych ścian wykluczone

Smok kłamie!!! :)

A jak my mamy w swoich starych Adriach - tylko do ścian montowane i zdaje egzamin.Wisi wyrko na dwóch nędznych klipkach zamontowanych do ściany i jednym długim zawiasie szarnierowym przykręconym pod sufitem.

Wysoki sądzie - przedkładam nawet dowód rzeczowy :

 

IMG_20180516_171047.thumb.jpg.f61bc02d0a358ffd1995ac14092c3e2f.jpg

 

 

Wnoszę o ukaranie Smoka za niewiedzę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kalapan napisał:

Smok kłamie!!! :)

A jak my mamy w swoich starych Adriach - tylko do ścian montowane i zdaje egzamin.Wisi wyrko na dwóch nędznych klipkach zamontowanych do ściany i jednym długim zawiasie szarnierowym przykręconym pod sufitem.

Wysoki sądzie - przedkładam nawet dowód rzeczowy :

 

IMG_20180516_171047.thumb.jpg.f61bc02d0a358ffd1995ac14092c3e2f.jpg

 

 

Wnoszę o ukaranie Smoka za niewiedzę :)

 

Ale to jest fabrycznie rozwiązane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kalapan napisał:

Wnoszę o ukaranie Smoka za niewiedzę :)

najpierw daje się oskarżonemu prawo do obrony  :)  to główna zasada wraz z zasadą domniemania niewinnosci sprawiedliwego prawa aczkolwiek nie zawsze stosowana :) 
Qurde  hallo pomału - tu PL  podobno EU a nie Republika Bananowa :)  


Zatem proszę Wysokiego Sądu - oświadczam że przysługuje mi prawo do rezygnacji z adwokata i obrony siebie przez siebie :) 

- odpisywałem kol Bartek - widząc ze jest nowym - założyłem że nie ma za dużego pojęcia o konstrukcji przyczepy bowiem jakby ja miał to nie pytałby o to
-  nie miałem informacji że przyczepa Bartka to Adria z sandwiczowa ścianą
- rozwiazanie podparcia na podłodze jest bezpieczniejsze - wnosze o powołanie zespołu biegłych  z zakresu konstrukcji przyczep i wytrzymałosci materiałów oraz o to aby Wysoki Sąd wiął ich opinie pod rozwagę
-  napisałem np. są Deftlessy   górne wyro jako niby szafka ale tam jest dane mocniej w ścianach a wyro górne raczej dla dziecka - z naciskiem na NP.  co nie wyklucza Adrii
- toż samo potwierdził dla Knausa kol. @kit więc wnoszę o współsądzenie
- myślę że Wysoki Sąd przychyli się do wniosku o współsądzenie nas razem
- kierując się dobrem podatników  w przypadku skazania wnioskuję o osadzenie nas w celach typu Transit i Jumper ponieważ zakłady karne sa przepełnione
- wnioskuje  o skierowanie nas do odbywania kary za ok 3 miesiące bowiem jak na razie cela Jumper nie spełnia warunków do odbywania kary co gwarantują mi prawa człowieka w EU
- PROTEST!  w materiale dowodowym są uchybienia ze strony Prokuratora kol. @kalapan - nie przedstawiono dowodu iż Adria nie nakazała ograniczenia wagowego dla wyrka

W związku z powyższą argumentacją  - proszę Sąd  o odroczenie rozprawy do czasu uzyskania opinii biegłych i gdy Prokuratura przedstawi w/w dowody gwarantując dobrowolne poddanie sie karze w przypadku udowodnienia mojej winy
W przypadku braku przedstawienia dowodów przez Prokuraturę - wnoszę o uniewinnienie kol. @kit oraz mnie


 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra uniewinniam Smoka, bo nie wiedział co czyni :):) Sprawę umarzam !

Moja buda jest za stara żeby przeprowadzać na niej jakieś eksperymenty. Na 100% w ścianie jest przewidziana konstrukcja pod to wyrko, inaczej by to wszystko wraz ze śpiącym się urwało w diabły. Ograniczenie wagowe też pewnie jakieś jest, ale po 30 latach po naklejce ostrzegającej, czy tam informującej została tylko szprycha i para laczek. Ale prawda taka, że nigdzie w dokumentacji nie znalazłem informacji na ten temat i to jest ciekawe. Raz dokonałem próby i wlazłem na to wyro i jakoś żyję, /a waga ciężka 107 kg/, ale przyznaję, że nie odważyłbym się na tym spać całą noc - choćby dlatego, że w tym cudactwie nie ma żadnych szczebelków , czy innych wzmocnień, po prostu śpisz na drzwiczkach od szafek i tyle/ wg mnie idiotyczne rozwiązanie/ . Może prezes Tomii wie coś więcej, bo miał taką samą budę i dzieci. Dla jasności dodam tylko, że sama idea takiego wyrka jest doskonała, ale powinni zastosować specjalne sztachetki czy inne szczebelki żeby to wszystko miało ręce i nogi.

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie.....   nie dziwota o przestępczość w PL jak prokuratura tak marnemu adwokacinie ulega po pierwszej rozprawie  :bevil:
To ze liczyłem na dłuższy przewód sądowy i ciekawe opinie biegłych to pikuś ale co gorsza nie pocieszony jestem że  ze nie  posadzą mnie w porządnym towarzystwie kol. @kit a Prokurator @kalapan jaka skrzynke i kiełbachę na grila przywiezie cobyśmy nie zgineli na tej kwarantannowej odsiadce   :lol:

Bebeszyłen kupę lat temu Mareczku kumpeli takiego Detfflessa - były listwy gęściej pod takie wyro - test też był - no ale wtedy trochę mniej ważyłem  :ok:
 

Wg tego przyczepowego wzoru rozważałem też piętrówkę dla córki w zielonej puszce - ona (córka) pomimo tego że mogłaby spoko mieć już dzieci to w dziecinnych sklepach sie ubiera a waży jak oszukany worek cementu za komuny - w puszcze nie ma problema jest do czego sie mocno chwycić ale w sumie pójdę w 3-cie wyrko w kabinie  bo pojedzie może 1-2 razy w roku z wapniakami i to tylko jak wapniaki zafunduja jakąś ciekawą wyprawę :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie robiłem w zeszłym roku łóżko rozkładane na szafce ze zlewem i kuchnią i dwiema podporami opartymi na podłodze. 

Zdjęcia są tutaj ?

Nie widzę zdjęcia, być może nie wrzuciłem, a znaleźć i u siebie nie mogę na komputerze - przez całą szerokość przyczepy pod nogami idzie deska, która jest przyklejona do wykładziny i dodatkowo wkrętami przykręcona do podłogi (wkręty tak długie, żeby weszły tylko w pierwsza warstwę sklejki, bez dziurawienia podłogi na wylot), do ściany przykręcone są tylko "zewnętrzne podpory", ale tylko w miejscach gdzie są listwy szkieletu - u mnie rama drzwi, a reszta do szkieletu mebli (nie myl z meblami, bo one potrafią być z cieniutkiego forniru(?) na szkielecie z listew i ja właśnie do tych listew szkieletowych się wkręcałem)

Jak chcesz to mogę dokładniejsze zdjęcia tego jak to mam zrobione zrobić później, jak nasze Potwory pójdą spać (ok 21).

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że już po sprawie :D i wyroku nie będzie trzeba odsiadywać w blaszance bo po 3 miesiącach w tej konserwie, moja resztka rozumu by "zgniła" :D

 

Do materiałów dowodowych proszę załączyć; https://forum.karawaning.pl/topic/5531-kolejny-knaus-kitk%C3%B3w/page/3/

Nadmienie jeszcze tylko że po opukaniu i obmacaniu ściana w miejscu łóżka była ewidentnie jakaś gęściejsza Listwy nad oknami były tez zakotwiczone w ścianki kuchni i łazienki, więc to też przenosiło ciężar na podłoge Teraz jak zobaczyłem zdjęcia to co nieco sobie przypominam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.