Skocz do zawartości

Gdzie szukać taniej przyczepy


Lipton2020

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, smok_wawelski napisał:

przyczepy z tamtych lat i Bałkańska Adia i mój TE kiosk warzywny i inne  były wykonane duzo mocniej niż dzisiejsze i dlatego tyle przetrwały :) 

Co byś nie pisał to i tak wiem swoje - jak Ty rżnąłeś swój kiosk - to białe wióry leciały, bo wszędzie masz nasiąkliwy styropian panie... A Bałkany 30 lat temu robiły budki w styrodurze panie... Gdzie tylko porżnąłem swoją babinę - tam wszędzie miałem niebieskie wióry, a nie gówniany styropian. I tego starym  Bałkanom nikt nie odbierze - prawdziwy zwycięzca trwałości i jakości może być tylko jeden - i jest nim ADRIA... Sam sobie zobacz:

IMG_20180423_141130.thumb.jpg.0fe709b91a612149fa218f53665764fe.jpg

 

IMG_20180514_113019.thumb.jpg.eb368e65dd7651053b165e240bcae749.jpg

 

IMG_20190424_153043.thumb.jpg.9ec186d43519efbe865c2628c0d2522f.jpg

 

IMG_20180516_140237.thumb.jpg.9c9d40811486c3d239e8388dc015e246.jpg

 

Dlatego  już komuś kiedyś tam pisałem - stara Adria nie jest zła, nawet ta 30 letnia i warto kupić zadbany egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie zamierzam negować bo nie sposób zaprzeczyć - sandwich 30 lat temu to była duża rzecz, 

XPS a EPS też nie ma porównania  choć w sumie przy dobrze uszczelnionej wilgociowo  budzie to nie ma  znaczenia - wyłączywszy sztywność

A w sumie reszta bebechów to praktycznie wszędzie to samo - kuchnia ten sam klocek elektroluxa tylko z inna naklejka,  spód ten sam Knott lub to samo Alko 

No nijak wychodzi mi ze Bałkany  górą panie Marek :)  włażę pod stół gnac stare gnaty  i odszczekuje w stronę KCH :)  może będzie mi darowane :) 

A Kolega poszukujący budki przy okazji coś sie dowiedział - super :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie trwałości - nie to żebym próbował swojego ogona bronic ale prawidłowo uszczelniony niemiaszek byłby równo trwały - rżniecie u mnie było  karą za lenistwo nie wymieniłem na czas uszczelnień narożnych - wlazło H2O nie miało jak wyleź to pogniło - żal mogę mieć tylko do siebie a nie do konstrukcji jako takiej.

Właściwie to większość zniszczeń wilgociowo-gnilnych ma taki rodowód 

Niemniej jednak nadal jestem pod wrażenie Bałkańskiego sandwicha sprzed 30 lat - niech się kula szczęśliwie następne 30 życzę  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, chris_66 napisał:


A jak tam nie znajdziesz to wiórek k/poznania ma dużo tanich przyczep emoji33.png. O ile cena to jedyny wymóg emoji1787.png

nie ładujcie chłopaka na minę ?

A propo"s w Toruniu jest coś takiego  https://www.facebook.com/marketplace/item/502801050561202/

z prywatnych rąk

Edytowane przez Iven (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chris_66 napisał:


Kierując się ceną i chęcią dużego wyboru na placu sam się prosi o kłopoty. Za 6000 to Niewiadówkę w dobrym stanie ciężko kupić emoji31.png

...to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chris_66 napisał:

Za 6000 to Niewiadówkę   w dobrym stanie ciężko kupić

Tak to prawda - tyle że wytłumaczysz to temu co ma pojecie o karawaningu i remontach,  nabywca z ulicy patrzy generalnie cena kolor zasłonek bieżnik - więc sprzedawcy szroty upychają po niskiej cenie  i to tak hula bo małych bud jest jak na lekarstwo.  Ludzie zarażają się cena a później płaczą - pół biedy jak kto jest dłubacz nawet tylko ogarnięty a nie typowo ogarnięty przyczepowi to się nauczy  rzuci parę panienek i  sobie pomału naprawi ale jak przyjdzie budę za 5 koła robić w serwisie to trza sie zastanowić czy lepiej ze skarpy jej nie zepchnąć - naprawa to czas,  duzy czas , czas to szmal dla serwisu więc kasa spora leci o ile duży serwis w ogóle weźmie się za zgitka kupionego za 4-5 tysi w zakupie

Powiem tak - wrzuciłem na OLX i Sprzedajemy wczoraj swoją - ciekawym czy poczytali i ilu  tego Pana Tadeusza co napisałem tak jak tu w naszej giełdzie i wrzuciłem tiptop opis remontu i spis rzeczy do dokończenia  i full  fot na One Drive czy tylko popatrzyli ze malowana, opona  jest i 3600zł  kosztuje  - dziś telefon się urywa "ile do wzięcia"  a konkretnych ludzi  jest ze dwóch co dają sobie wytłumaczyć że toto ma ponad 40 lat i zostało owszem naprawione i zrobione ok ale też troszkę jeszcze trzeba dokończyć i zadbać - a pies tam z tymi "do wziecia"  tańcował  - mądrej głowie dość po słowie - a ten co nie chce usłyszeć niech nie słyszy przecież ślepy w karty nie gra.
Wiesz @chris_66 jak z nią jest bo czytałeś na CT - policzyłem że trume albo webasto  i okno za nią mam mieć i niech idzie do ludzi choć się serce kraje - no ale emocjonalnej wartości nikt nie kupuje ani ja nie sprzedam  :) 

Jeszcze jeden temat tak żeby obraz dla Kolegi @Lipton2020 z wcześniejszej  gaduchy o Adriach  był pełny - Adria pokazywana przez Kolegę na fotkach z telefonu to nie jest ta generacja Adrii  co Marka i o której z Nim tu gadałem  - to jest wcześniejsza generacja  Adrii  skoro Marek ma 30 ta będzie przypuszczam ok 35-cio letnia  one chyba raczej nie były w sandwichu ze styrodurem a w zwykłym szkielecie listwowym wypełnionym styropianem jak niemki  i pisząc "z tych lat" miałem raczej na myśli  tę generację  co Kolega pokazał na zdjęciach z telefonu  -   niestety  nie mam   wiedzy od  którego roku w Adrii wprowadzono pokazywany przez Marka sandwich - tak na nosa wydaje mi się ze pewnie  jak weszła Optima - może Marek to wie i napisze , albo popytaj w wątku sympatyków Adrii
Jeśli szukać Adrii - szukałbym takiej jak u Marka - na podstawie moich obserwacji z ubiegłego roku Adrie z przedziału cenowego koło 8tysi chodziły  tak z tysiaka niżej od niemek  w porównywalnym układzie i wyposażeniu - to tez plus jeśli zakładasz wersję budżetową
Tak tylko informacyjnie dodam że  na poziomie ok 12 tysi można już było kupić egzemplarze następnej generacji Adrii  Unica nawet dwie  takie oglądałem - naprawdę fajnie wyposażone  z bojlerem ciepłej  wody i z bardzo ładnym wnętrzem - dobra stop bo już przekroczyłem budżet x2 a za chwile do kwot sześciocyfrowych dojdę bo i tyle na full wypas budę można wydać :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

W środku ładnie. Chyba ktoś jakiś większy remont robił. Ale te kwiatki i parę jakichś wiszących ozdóbek mnie zastanawia.

Czy to nie jest już stacjonarna czasem?

Piotrekm13 nie jest to przyczepa stacjonarna, posiada dowód rejestracyjny i rozmawiałam z sprzedawcą :) ale faktycznie remont był robiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kalapan napisał:

A teraz sobie wybierz najlepsze dla Ciebie rozwiązanie - powodzenia...

Kalapan więc tak jest nas dwójka budżet mamy mały ale po pierwsze będzie to nasza pierwsza przyczepa wiec tez nie wiemy co wyjdzie z tego naszego karawaningu  plan jest prosty chcemy kupić budę w której będziemy mogli spać, czyli potrzebujemy łóżka i miejsca do gotowania choć kuchenka w przyczepie nie jest nam potrzebna bo planujemy gotować na kuchence przenośnej na dworze. Oczywiście kibelek  /przenośny mamy zamiar kupić wiec nie wymagamy aby był w przyczepie. Prysznic nam nie potrzebny bo planujemy stać na kampingach wiec kupujemy długi przedłużacz i lecimy kierunek główny kierunek to Hiszpania ale wcześniej chcemy wybrać sie gdzieś w Polsce aby sprawdzić stan przyczepy i co nam będzie potrzebne na takim polu taki wyjazd próbny.  

2 godziny temu, Maras napisał:

Jak chcesz tanią i w okolicy to w Wapnicy jest plac i tam naprawdę są tanie ... Pytanie tylko czy taką tanią wrócisz na kołach do domu ?

 http://camp-ozi.pl/   

Maras sprawdzę ten plac bo mam bardzo blisko wiec nawet jeśli nic tam nie będzie to nic nie stracę  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smok_wawelski napisał:

 

Jeszcze jeden temat tak żeby obraz dla Kolegi @Lipton2020 z wcześniejszej  gaduchy o Adriach  był pełny - Adria pokazywana przez Kolegę na fotkach z telefonu to nie jest ta generacja Adrii  co Marka i o której z Nim tu gadałem  - to jest wcześniejsza generacja  Adrii  skoro Marek ma 30 ta będzie przypuszczam ok 35-cio letnia  one chyba raczej nie były w sandwichu ze styrodurem a w zwykłym szkielecie listwowym wypełnionym styropianem jak niemki  i pisząc "z tych lat" miałem raczej na myśli  tę generację  co Kolega pokazał na zdjęciach z telefonu  -   niestety  nie mam   wiedzy od  którego roku w Adrii wprowadzono pokazywany przez Marka sandwich - tak na nosa wydaje mi się ze pewnie  jak weszła Optima - może Marek to wie i napisze , albo popytaj w wątku sympatyków Adrii
Jeśli szukać Adrii - szukałbym takiej jak u Marka - na podstawie moich obserwacji z ubiegłego roku Adrie z przedziału cenowego koło 8tysi chodziły  tak z tysiaka niżej od niemek  w porównywalnym układzie i wyposażeniu - to tez plus jeśli zakładasz wersję budżetową
Tak tylko informacyjnie dodam że  na poziomie ok 12 tysi można już było kupić egzemplarze następnej generacji Adrii  Unica nawet dwie  takie oglądałem - naprawdę fajnie wyposażone  z bojlerem ciepłej  wody i z bardzo ładnym wnętrzem - dobra stop bo już przekroczyłem budżet x2 a za chwile do kwot sześciocyfrowych dojdę bo i tyle na full wypas budę można wydać :) 

Smok_wawelski ta Adria która jest na zdjęciach to dokładnie Adria 305 SL z roku  1983.  Jest to tylko przykład potrafimy trochę zrobić sami w przyczepie a przynajmniej tak myślę a jeśli nie my to mamy "Złotą rączkę" w domu która jest stolarzem, hydraulikiem, elektrykiem w jednym wiec  myślę ze coś pomoże :) Nie oczekujemy też nie wiem czego za taka cenę tak jak pisałam wcześniej chodzi głównie o suche miejsce do spania resztę da się osiągnąć w mniej profesjonalny sposób :)  @smok_wawelski  razem z @kalapan dużo podpowiedzieliście i nawet te mniej pozytywne komentarze dały dużo do myślenia dzięki wielkie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Lipton2020 napisał:

plan jest prosty chcemy kupić budę w której będziemy mogli spać, czyli potrzebujemy łóżka i miejsca do gotowania choć kuchenka w przyczepie nie jest nam potrzebna bo planujemy gotować na kuchence przenośnej na dworze. Oczywiście kibelek  /przenośny mamy zamiar kupić wiec nie wymagamy aby był w przyczepie.

I takie podejście mi się podoba - brawo,  żebyście byli bliżej to namawiałbym Was na swoją której jestem pewien ale to w czorty daleko - no i nie Adria  :) 
będziesz coś potrzebował, utkniesz na jaki knifie remontowym - pisz robiłem i swoja i inne staruszki co wiem to pomogę.
Sorki czasem za kubeł zimnej wody na łeb ale i to bywa czasem potrzebne

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N-ka też ma zalety - lekkie, nie gnije - fakt małe ale to n126 są inne większe wersje Niewiadów też  robione na lic Steckermana i chyba TECa a na forum jest taki gdzieś watek Nka vs zachód
Wykonanie nieco bardziej siermiezne ale do przyjecia a zewnatrz jak Steckerman i TEC - spód to to samo Alko czy Knott

Troche do głowy Ci nakładliśmy, resztę doczytasz, dokminisz   - szukajcie a znajdziecie napisano - powodzenia :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.