Skocz do zawartości

Adria Aviva, Burstner Premio Life lub Dethleffs c'joy


tomekst

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, jacek00 napisał:

To ciekawe. Nie wiem ile gniazdek jest w Adriach Avivach tych mniejszych, ale wątpie aby były tylko dwa. U mnie w Avivie 472 PK jest 6 gniazdek elektrycznych. Dwa to faktycznie bardzo mało. 

 

Zapomniałem o gnieździe w łazience (łącznie w przyczepie są trzy). Ale przecież nie ładuje się laptopa albo komórki na sedesie ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

15 minut temu, BDG81 napisał:

Zapomniałem o gnieździe w łazience (łącznie w przyczepie są trzy). Ale przecież nie ładuje się laptopa albo komórki na sedesie ?.

 U mnie w toalecie akurat nie ma żadnej, a przydałaby się, np do ładowania szczoteczek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BDG81 napisał:

przydałoby się trzecie gniazdo elektryczne w części sypialnej (jak to brzmi, co?) - są tylko dwa: w kuchni (jest z tyłu) i w środkowej części (dlatego trzeba pamiętać o rozdzielaczu); mogłoby być trochę więcej miejsca przy stole, ale już to opanowałem i kiedy trzeba mam wystarczająco miejsca na pracę z laptopem i dokumentami,

W stareńkich małych Adriach też robili tylko 2 gniazdka + jedno w łazience. nawet nie zrobili gniazdka przy drugim stoliczku z tyłu, jest tylko jedno przy wejściu na boku szafki kuchennej i jedno z przodu na dole siedziska. Do stoliczka tylnego też muszę jakoś 230 podciągnąć, wtedy wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jacek00 napisał:

Minusem zarówno Dethleffs c'joy 410 QL jak i Burstner Premio Life 430TS jest mała lodówka

 

21 godzin temu, jacek00 napisał:

Plusem obu Adrii jest też przednie duże okno, czego nie uświadczysz ani w Dethleffsie ani w Burstnerze

Duża lodówka nie musi być zaletą, tak samo jak brak okna z przodu może nie być wadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, vrs napisał:

Duża lodówka nie musi być zaletą, tak samo jak brak okna z przodu może nie być wadą.

Dokładnie, mi wystarcza zwykła lodówka. A w lmc nie mam okna z przodu i nie ciągnie po łbie w nocy jesienią czy zimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jacekzoo napisał:

Dokładnie, mi wystarcza zwykła lodówka. A w lmc nie mam okna z przodu i nie ciągnie po łbie w nocy jesienią czy zimą

Mi też wystarcza mała lodówka, co do okna z przodu to je mam tylko nigdy go nie używałem, jest cały czas zamknięte, zasłonięte rolety, moskitiery, w sumie nie jest mi do niczego potrzebne, mogłoby go nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego.czasu organoleptycznie porównywałem Dethleffsa z Adrią  .  Ten budżefowy Dethleffs w moim odczuciu wyglądał gorzej niż Aviva.  Drzwi łazienki zacinały się w jakiż dziwny sposób, nie były spasowane ,bakista miałem wrażenie że była jak z papieru. Ja wtedy wybrałbym Adrię.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Przemysław napisał:

Mi też wystarcza mała lodówka, co do okna z przodu to je mam tylko nigdy go nie używałem, jest cały czas zamknięte, zasłonięte rolety, moskitiery, w sumie nie jest mi do niczego potrzebne, mogłoby go nie być.

Okna z przodu nie mam i nie cierpię; nawet lepiej bo ja tak się wiercę, że już dawno bym je wybił :-).

Mała lodówka też mi wystarcza; w końcu nie opuszczam cywilizacji i w okolicy zawsze znajdzie się jakiś sklep w zasięgu jazdy rowerem. Najważniejsze, żeby można było schłodzić napoje i jedzenie i mieć lód. A najbardziej lubię moją lodówkę za to, że nie muszę się do niej schylać i jest vis a vis stołu, więc korzystam z niej nie ruszając się z miejsca; no, chyba że jadam na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża lodówka to jest zaleta i to ogromna. I nikt mi nie wmówi, że jest inaczej :D To że ktoś ma małą i mu wystarcza? Wystarcza bo musi - taka prawda ;) Ja miałem poprzednio małą, teraz mam dużą i do małej nigdy nie wrócę. Zaraz się pojawią głosy, że zbiornik 12 litrowy na świeżą wodę też jest lepszy i komuś wystarcza, i w ogóle super bo mniej kilogramów trzeba wozić ;) 

Ja napisałem swój punkt widzenia. Ja wolę mieć okno niż go nie mieć, bo po pierwsze jest jaśniej, po drugie jak jest skwar to mogę je otworzyć, ale nie muszę. Czyli wg mnie lepiej okno mieć niż go nie mieć - z takiego założenia wychodzę. Z takiego też powodu wolę mieć większą lodówkę niż mniejszą, nie muszę przecież jej ładować na maksa. Z takiego samego powodu wolę mieć większy zbiornik niż mniejszy, też nie muszę jeździć z pełnym zbiornikiem na full, z tego samego powodu wolę też mieć ciepłą wodę niż jej nie mieć.

I pamiętajcie, że pytanie jest o przyczepę nową. Czyli mamy jakiś wybór, możemy wybierać wśród producentów, patrzeć na wyposażenie. Zupełnie nieistotne jest to co istotne jest przy kupnie przyczepy używanej - przy używanej najważniejszym czynnikiem jest stan przyczepy, jej szczelność itp. Dodatki schodzą na drugi plan. Przy nowej to te dodatki są właśnie atutem. Każdy z was wolałby większą lodówkę gdyby miał do wyboru przyczepę z dużą vs z małą, każdy z was wybrałby zbiornik na wodę większy niż mniejszy, każdy z was wybrałby przyczepę z zamontowanym bojlerem na ciepłą wodę niż taką bez. Bo te wszystkie dodatki kosztują. Czyli jak mamy je ekstra to czemu ich nie wziąć? 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jacek00 napisał:

I pamiętajcie, że pytanie jest o przyczepę nową. Czyli mamy jakiś wybór, możemy wybierać wśród producentów, patrzeć na wyposażenie.

Właśnie! Każdy bierze to co lubi/potrzebuje i dlatego jest ciekawie.

Ja kupowałem nową i miałem możliwość wyboru. I wybrałem świadomie - małą przyczepę z małą lodówką. Każdy ma swoje priorytety - dla mnie to była masa.

Świadomie też nie jeżdżę SUVem, ale długachnym kombi (kupując też miałem wybór).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.