Skocz do zawartości

Adria Aviva, Burstner Premio Life lub Dethleffs c'joy


tomekst

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Szukam nowej przyczepy, do wyboru ze względu na DMC mam jedną z: Adria Aviva, Burstner Premio Life lub Dethleffs c'joy - w każdej z nich jeden z najmniejszych modeli. Układ wnętrza i wyposażenie mam wybrane.

Proszę Koleżanki i Kolegów o opinie. Na co zwrócić uwagę?

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

Szukam nowej przyczepy, do wyboru ze względu na DMC mam jedną z: Adria Aviva, Burstner Premio Life lub Dethleffs c'joy - w każdej z nich jeden z najmniejszych modeli. Układ wnętrza i wyposażenie mam wybrane.

Proszę Koleżanki i Kolegów o opinie. Na co zwrócić uwagę?

Pozdrawiam i dziękuję.

Przy nowej? Na odległość do serwisu, cenę, co masz w standardzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek00 napisał:

Przy nowej? Na odległość do serwisu, cenę, co masz w standardzie

Ja bym jeszcze patrzył na warunki gwarancji. No właśnie czy warunki gwarancji producentów są gdzieś w Internecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał:

Przy nowej? Na odległość do serwisu, cenę, co masz w standardzie

 

Jacek00: dziękuję. Akurat wszędzie mam daleko: Warszawa (Dethleffs), Poznań (Burstner), Kraków (Adria), Szczecin (Adria) Wyposażenie i cena mniej więcej takie same.

Godzinę temu, Tomii napisał:

Ja bym jeszcze patrzył na warunki gwarancji. No właśnie czy warunki gwarancji producentów są gdzieś w Internecie? 

Tomii: dziękuję - będę pytał.

 

A coś na temat jakości? Jakieś inne wrażenia? Wiem że to subiektywne, ale może coś pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, peja76 napisał:

To jak, nie serwisować nowej przyczepy. Robić serwis w własnym zakresie. A co na to lizing, masz jakieś doświadczenie w tym zakresie.

Nie rozumiem? Jak robić serwis we własnym zakresie? Rok w rok musisz jechać na kontrolę szczelności. Innych przeglądów robić nie musisz. 

8 minut temu, tomekst napisał:

A coś na temat jakości? Jakieś inne wrażenia? Wiem że to subiektywne, ale może coś pomogą.

Wszystko będzie raczej to samo. Dethleffs i Burstner to będą dokładnie te same przyczepy - to są marki należące do jednej grupy. Celujesz w linie budżetowe, więc musisz się liczyć z pewnymi ograniczeniami po prostu i rozwiązaniami budżetowymi. Ja, jako posiadacz Avivy, mogę Ci szczerze napisać, że jestem z niej zadowolony - po 3 sezonach, kilkuset już nocach w przyczepie nie mam się do czego przyczepić. Z przyczepą się nic nie stało, nie miałem potrzeby ani razu niczego reklamować. Jedyny minus to właśnie serwis Adrii - muszę raz na rok jechać do Krakowa na przegląd szczelności.

 

Które konkretnie modele wytypowałeś? Możesz podać linki do modeli, albo nazwy?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:

Nie rozumiem? Jak robić serwis we własnym zakresie? Rok w rok musisz jechać na kontrolę szczelności. Innych przeglądów robić nie musisz. 

Ale chodzi o to czy u Dilera danej marki nie robić serwisu tylko w warsztacie nie autoryzowanym, wiadomo sprawdzić trzeba, ale tak zrozumiałem z twojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, peja76 napisał:

Ale chodzi o to czy u Dilera danej marki nie robić serwisu tylko w warsztacie nie autoryzowanym, wiadomo sprawdzić trzeba, ale tak zrozumiałem z twojej wypowiedzi.

Na odwrót. Odległość do dealera, czy tam autoryzowanego serwisu może być dużą niedogodnością. Znam przypadek, gdzie właściciel nowego Knausa musi regularnie jeździć z reklamacjami po 200 kilka km w jedną stronę do Wrocławia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leasing ma w nosie jak użytkujesz i serwisujesz przyczepę. Oni tylko sprawdzają czy faktury płacisz.

Odległość od serwisu jest ważna. Ja łącze serwis że zwiedzaniem Krakowa. Weekend z poniedziałkiem lub piątkiem od rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, peja76 napisał:

A co na to lizing, 

Nic. To jest Twoj interes. 

1 minutę temu, maarec napisał:

a łącze serwis że zwiedzaniem Krakowa. Weekend z poniedziałkiem lub piątkiem od rana.

Ja w drugą stronę czyli jezdzimy nad morze? 

Jesteśmy może z nascie razy w ciągu roku nad Bałtykiem więc to żaden problem raz być w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek00 napisał:

[..]

Które konkretnie modele wytypowałeś? Możesz podać linki do modeli, albo nazwy?

jacek00: między takimi wybieram

Dethleffs c'joy 410 QL

Burstner Premio Life 420TS albo 430TS

Adria Aviva 400PS albo 442PH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekst napisał:

jacek00: między takimi wybieram

Czyli jednak nie najmniejsze? 

Cytat

Dethleffs c'joy 410 QL

Malutka lodówka, duży minus. 

Cytat

Burstner Premio Life 420TS

Tej już na 2020 chyba nie ma w ofercie

Cytat

albo 430TS

To jest dokładnie to samo co Dethleffs c'joy 410 QL

Minusem zarówno Dethleffs c'joy 410 QL jak i Burstner Premio Life 430TS jest mała lodówka, i dla mnie mała szerokość. Obie mają tylko 212 cm szerokości. Nie wiem w ile osób zamierzasz jeździć, ale może być zwyczajnie ciasnawo. Przez to też mają krótsze łóżka, więc spanie będzie mniej komfortowe. 

Cytat

Adria Aviva 400PS albo 442PH

Adria Aviva 400PS też jest wąska - jeszcze węższa od dwóch pozostałych, i też ma małą lodówkę. Czyli ma te same wady co powyższa dwójka.

Dla mnie faworytem z tych 4 przyczep jest natomiast Aviva 442PH. Jest największa i najszersza. Ma dużą lodówkę, kuchenkę 3 palnikową, ma duże łóżko do spania, bo aż 215x136 cm. Do tego ma największą ładowność, bo fabrycznie występuje z DMC do 1350 kg. Wprawdzie ma ona układ ciut inny niż pozostałe 3 przyczepy, ale może on się okazać najlepszym i dającym najwięcej przestrzeni, zwłaszcza w kuchni i łazience.

Plusem obu Adrii jest też przednie duże okno, czego nie uświadczysz ani w Dethleffsie ani w Burstnerze.  Kolejne plusy przemawiające za Adrią to dużo lepsze wyposażenie seryjne, za które u konkurencji musisz dopłacić. W Adriach dostajesz w serii bardzo duży pojemnik na świeżą wodę, bo aż 50 litrów - w Detku/Buernsterze masz raptem 12 litrów! Do tego w Adriach w standardzie masz ciepłą wodę, adapter USB, bluetooth (tu może się wyposażenie różnić od kraju), prysznic.

Generalnie Adria w podobnej cenie da Ci więcej niż konkurencja. Jak masz możliwość to pomyśl o kupnie Adrii na rynek niemiecki - jest ona lepiej wyposażona fabrycznie. 

Tu masz całkiem sensowną ofertę:
https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Adria-AVIVA-442-PH-OHNE-HEIZUNG/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:400,mld:aviva+442ph,cnd:new,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/265798725.html

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2019 o 23:37, tomekst napisał:

Cześć

Szukam nowej przyczepy, do wyboru ze względu na DMC mam jedną z: Adria Aviva, Burstner Premio Life lub Dethleffs c'joy - w każdej z nich jeden z najmniejszych modeli. Układ wnętrza i wyposażenie mam wybrane.

Proszę Koleżanki i Kolegów o opinie. Na co zwrócić uwagę?

Pozdrawiam i dziękuję.

Cześć,

jestem właścicielem nowego c'joya 390. Przejechałem nim dotąd ok. 7 tys. km i mam następujące spostrzeżenia:

1. bardzo dobrze i równo się prowadzi (holownik 2100 DMC) - na tempomacie max. do 95 km/h,

2. ma dużą ładowność,

3. jest wąska, więc sprawdza się na bramkach autostradowych i ciasnych kempingach,

4. jest praktycznie rozplanowana (pojemne szafki, półki, schowki itd.),

5. budżetowość wykonania w ogóle nie razi; jest dobrze spasowana i zmontowana,

6. da się swobodnie zamontować uchylny bagażnik rowerowy, ale tylko na 2 rowery,

7. przydałoby się trzecie gniazdo elektryczne w części sypialnej (jak to brzmi, co?) - są tylko dwa: w kuchni (jest z tyłu) i w środkowej części (dlatego trzeba pamiętać o rozdzielaczu); mogłoby być trochę więcej miejsca przy stole, ale już to opanowałem i kiedy trzeba mam wystarczająco miejsca na pracę z laptopem i dokumentami,

8. wnętrze szybko się nagrzewa i dobrze trzyma temperaturę (sprawdzone przy -3 na zewnątrz),

9. z toalety dotąd nie korzystaliśmy, żona raz brała prysznic i dała radę; toaleta generalnie jest używana do mycia zębów i jako dodatkowy schowek np. na wiosła do kajaka.

Generalnie jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Zaraz wychodzę zrobić ostatnie przygotowania przed zimą.

A serwis - Kutno CC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, BDG81 napisał:

7. przydałoby się trzecie gniazdo elektryczne w części sypialnej (jak to brzmi, co?) - są tylko dwa: w kuchni (jest z tyłu) i w środkowej części (dlatego trzeba pamiętać o rozdzielaczu); mogłoby być trochę więcej miejsca przy stole, ale już to opanowałem i kiedy trzeba mam wystarczająco miejsca na pracę z laptopem i dokumentami,

To ciekawe. Nie wiem ile gniazdek jest w Adriach Avivach tych mniejszych, ale wątpie aby były tylko dwa. U mnie w Avivie 472 PK jest 6 gniazdek elektrycznych. Dwa to faktycznie bardzo mało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.