Skocz do zawartości

Ostrzeżenie na mandaty we Włoszech


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, chris_66 napisał:

Trochę bez sensu taka niefrasobliwość.
W CH i A wszyscy się pilnują co do 0,5km/h w we Włoszech już nie.

nie jest to takie proste  :oslabiony:

trzy wyjazdy do Włoch temu też mi przyszedł mandat coś ok 150e za przekroczenie 12 km poza zabudowanym.

Dwa kolejne wyjazdy jeździłem w miarę zgodnie z przepisami (GPS + 5 km ), czyli jak było ograniczenie do 70 to trzymałem licznikowe 78 na tempomacie

problem w tym że Włosi albo nie dostają tych mandatów albo dokładnie wiedzą gdzie i kiedy robią zdjęcia i jadąc jak powyżej robił się za mną spory korek , podjeżdżanie pod zderzak, trąbienie i wyprzedzanie mnie na ciągłej miałem kilkukrotnie w tym jeden włoski debil wyprzedzał mnie na wiadukcie na zakręcie pod górkę mało nie doprowadzając do kolizji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fatalny jest odcinek remontowanej autostrady mniej więcej na wysokości zjazdu na Bibione i w stronę Wenecji na południe. Tam jest fotoradar co 300-600m i ograniczenia przeważnie 70. Trzeba być czujnym przez 50km bo co chwilę słupek niebieski.

Nie zmieniałbym tego tematu w rozważania o prędkości jazdy. Trzeba uważać, jak widać we Włoszech bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalny jest odcinek remontowanej autostrady mniej więcej na wysokości zjazdu na Bibione i w stronę Wenecji na południe. Tam jest fotoradar co 300-600m i ograniczenia przeważnie 70. Trzeba być czujnym przez 50km bo co chwilę słupek niebieski.
Nie zmieniałbym tego tematu w rozważania o prędkości jazdy. Trzeba uważać, jak widać we Włoszech bardzo.


Ja właśnie tam domagałem bez przyczepy :( dziwne, że u nas był płacz o fotoradary ... jak widać można jeszcze więcej tego nastawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał:

Trzeba mieć jaja, żeby się przyznać ;)

ja jestem za stary, żeby się przejmować różnymi różnościami, pewno wiesz o co mi chodzi ?

Ponadto, za dużo widziałem w pracy takich zbiegów okoliczności, które z powodu braku użycia migacza, czy 5kmh za dużo, lub gadania z żoną podczas prowadzenia, spowodowały dupne konsekwencje. 

No i też jak jechałem teraz nad morze ze śląska, to na zwężkach na północ od Częstochowy, jeden kolo kierowca pomylił zwężenia, zatrzymał się z impetem, ale przejazd był, bo wjechał w pachołki, ale oczywiście za nim kierowca na hamulec i jazda, palenie opon, następny i następny, ja miałem odpowiednią odległość, nie paliłem opon, ale poczułem jak takie nagłe hamowanie z ogonem jest utrudnione. To w ogóle jestem z siebie dumny, że nie zabiłem tego kierowcy co zatrzymał się, mając wolny przejazd (pomyłkowicz nie tarasował drogi). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ausrtii jak nie zatrzymają a jest radar to płaci właściciel .Zapłacić musisz w terminie bo jak nie to mandat rośnie w góre co jakiś czas .Jeżeli nie ścigają to tak cię załatwią przy następnej kontroli w Austrii .Jednym słowem co się odwlecze to nie ucieknie haha .A jaki to będzie mandat to się dowiesz przy kontroli i nie będzie ze nie mam ojro haha .U nas możesz odmówić i do sądu .A w A musisz zapłacić i potem się odwoływać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, andiat napisał:

W Ausrtii jak nie zatrzymają a jest radar to płaci właściciel .Zapłacić musisz w terminie bo jak nie to mandat rośnie w góre co jakiś czas .Jeżeli nie ścigają to tak cię załatwią przy następnej kontroli w Austrii .Jednym słowem co się odwlecze to nie ucieknie haha .A jaki to będzie mandat to się dowiesz przy kontroli i nie będzie ze nie mam ojro haha .U nas możesz odmówić i do sądu .A w A musisz zapłacić i potem się odwoływać 

W DE jest dokładnie tak samo - trzymać w komputerach trzymają do 10 lat z tego co pamiętam wszystkie mandaty powyżej 35EUR - tak mi przyszło z ostatnim "sądowym klepnięciem popełnienia przestępstwa, a nie mandatu" z DE. Jak przy kontroli sprawdzą, a będziesz miał kilka niezapłaconych to płacisz wszystko i nie ma że boli.

O mandatach z IT nie chcę rozmawiać...bardzo dobrze znam przypadki mandatów pod 1000€ jak i powyżej 2000€, ale to z wagi ciężkiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2019 o 16:57, bw81 napisał:

Ale to Twoim obowiązkiem jako właściciela pojazdu jest wskazanie kierującego jeśli to nie Ty prowadziłeś

Pokaż przepis który nakazuje mi ewidencje kto i kiedy kierował pojazdem

Zresztą wystarczyło by gdyby przysłali zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo: Natomiast, zgodnie z art. 96 § 3 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz. U. 2015 r., poz. 1094, z późn. zm.), właściciel pojazdu ma obowiązek wskazania, komu powierzył samochód do kierowania lub używania w oznaczonym czasie. Jeżeli nie wskaże kierowcy może zostać na niego nałożona grzywna w wysokości do 5 000,00 zł.

 

A tu 2 wyroki:

..."Najnowsze orzeczenia pokazują jednak, że nie jest to wystarczające usprawiedliwienie, żeby uniknąć odpowiedzialności za niewskazanie kierującego pojazdem. Jak stwierdził Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia w wyroku z dnia 5 sierpnia 2015 r. (sygn. akt VI W 2447/15)  „tłumaczenie obwinionego, że nie pamięta, która z osób, którym zezwolił na poruszanie się należącym do niego pojazdem, kierowała nim w oznaczonym czasie i miejscu, nie tylko nie zwalnia go od odpowiedzialności karnej, ale stanowi jej istotę. Jako właściciel samochodu, wziął on na siebie określone obowiązki. Jednym z nich jest wiedza na temat tego, kto – poza nim samym- porusza się tym pojazdem i wskazanie takiej osoby na żądanie określonych organów” (orzeczenie nieprawomocne). Podobnie wypowiedział się ten sam Sąd w wyroku z dnia 1 czerwca 2015 r. (sygn.. akt VI W 558/15) uznając, że „wykroczenie z art. 96 § 3 kw na celu między innymi zapewnienie szybkiego i sprawnego toku postępowania w sprawach o wypadki i kolizje drogowe, w których kierujący zbiegli z miejsca zdarzenia (…). Oczekuje się w nim bowiem jedynie tego, by właściciel lub posiadacz pojazdu orientował się co do tego, kto i kiedy porusza się jego samochodem, a przez to, by w sposób właściwy zabezpieczał pojazd” (orzeczenie nieprawomocne).  Jeżeli zatem pracodawca nie kontroluje, kto w danym czasie używa samochodu służbowego i w związku z tym nie potrafi wskazać kierującego pojazdem na żądanie uprawnionego organu, może ponieść odpowiedzialność za wykroczenie z art. 96 § 3 Kodeksu wykroczeń

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.