Skocz do zawartości

Ostrzeżenie na mandaty we Włoszech


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, wiluś napisał:

nie wszedłem sobie na Google strit i według danych GPS na mandacie droga na której zrobiono to zdjęcie ma status autostrady a prędkość obowiązująca w miejscu gdzie podobno doszło do wykroczenia to 90 km/h i taka też obowiązywała w lipcu 2017 jest to widoczne na znakach z tamtego okresu.

No nie wiem czy autostrada. Gdyby nawet, to na autostrdzie z cepą we Włoszech masz zdaje się 80km/h, więc znak 90km/h nic ci nie dawał.

Już na oko bez szukania w googlach, patrząc po samej drodze (wąsko, wąsko rozstawione betonowe bariery) wygląda mi że to nie na autostrada, a co najwyżej i to w porywach "superstrada", czyli co najwyżej włoska ekspresówka (strada provinciale BS 510 Sebina Orientale (SP BS 510), gdzie z cepą max jest 70km/h. Jako że bez cepy można tam jechać 110 km/h, no to jest ograniczenie do 90-ciu, ale nic to nie zmienia dla przejazdu z przyczepą, nadal 70 km/h.  Często jak w nazwie jest "strada" /"droga"/ i ma dwie jezdnie Polacy traktują te drogi z automatu jak autostradę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

23 godziny temu, jacekzoo napisał:

Podejrzewam że się nie wymigasz, będziesz mił najdroższe parę km więcej

Jacek mam nadzieję że sie mylisz i jednak uda mi sie .....WYMIGAĆ☺️

 

23 godziny temu, SDeba napisał:

Znak 90km/h obowiązuje osobówki. Jadąc z przyczepą na tej drodze najprawdopodobniej limit to właśnie 70km/h.

Tak jak mówisz ta droga to jest niejaka lastrada czyli taka ekspresówka ale sęk w tym że ktoś musi analizować te pojazdy którym robione są zdjęcia???

 

22 godziny temu, Commander napisał:

Niestety doczytałem do miejsca gdzie napisałeś ,,polska,, a Włochy z dużej.... 

Nie bardzo wiem co chciałeś osiągnąć tą wypowiedzią ? Czy chciaeś wytknąć mi błąd ortograficzny pisząc Polska z małej litery czy miałeś jakiś inny cel ? Tym bardziej że nie mogę znaleźć tego zdania?:)

 

21 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Ale to się chyba przedawniło?

Podobno przedawnienie takich mandatów jest dopiero po 5 latach. to jest informacja od adwokata z którym dzisiaj rozmawiałem. Powiedział mi również że to pismo z tej firmy windykacyjnej nie ma żadnej mocy prawnej u nas w Polsce a jedynie jest informacją dla mnie ze mam tyle do zapłacenia , a ściągalność tylko przez sąd i to na wniosek włoskiego organu sądowego, Jeżeli chodzi o link do artykułu co mi podesłałeś to wydaje mi się ze od 2015 r. bo z tego okresu jest ten artykuł minęło trochę czasu i trochę sie mogło zmienić w przepisach.

 

10 godzin temu, maarec napisał:

Powodzenia w odkręcaniu tematu, kwota z windykacji zabija.

Dzięki ? Będę walczył do końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o błąd chodzi a podejście... Może jestem dziwny, może to efekt dzisiejszych wycieczek o zabarwieniu patriotycznym.

Mandaty państwowe są aktualnie nie do ominięcia. Jakieś bezdety parkingowe od samorządu...do kosza. Tyle podpowiem.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2020 o 20:59, tamtam napisał:

Zadales to pytanie na innych forach gdzie dostales jasna odpowiedz ze bylo ograniczenie do 70 i info o zawieszeniu biegu przedawnienia.
Po co powielasz to na nastepnych forach????

Wysłane z V30
 

Skoro tak bardzo śledzisz inne fora to wiesz że zadałem pytanie na jednym a nie na kilku. A skoro jestem częścią społeczności karawaning.pl to również mam prawo zadać takie pytanie tutaj. 

 

W dniu 20.08.2020 o 21:00, Commander napisał:

 

Mandaty państwowe są aktualnie nie do ominięcia. 

Czyli chcesz powiedzieć że zapłacenie mnie nie ominie?

Edytowane przez wiluś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I olałeś sprawę z Austrii? Jak to się skończyło?

Pytam, bo w tym roku stałem zaparkowany w Wiedniu, miałem bilet parkingowy ważny, a i tak na mnie nałożyli opłatę nie wiadomo za co - chyba 30 eu. Na razie olałem temat, ale zastanawiam się co z tym zrobić. 

Ja dostałem w zeszłym roku w sumie 3 mandaty z AT a raczej info o mandacie / przekroczeniu prędkości, fizycznie to co przyszło do domu to nie mandat. Pierwszy zapłaciłem (60 euro) drugiego i trzeciego nie (kwoty podobne - wszystkie z fotoradaru w tej samej mieścinie, skubany był dobrze ukryty). Drugi nawet listonosz zostawił u sąsiada chyba myląc adresy, nie było potwierdzenia odbioru wiec olałem i tłumaczyłbym się ze nic takiego nie przyszło do domu. Doczytałem tylko gdzieś w necie ze jak mnie w AT zatrzymają i spojrzą w system, to będę musiał zapłacić na miejscu równowartość mandatów. Wiec olałem temat.

Nie wiem jak z IT ale tak jak koledzy piszą. To musi przejść przez nasz sąd żeby mieć moc prawną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2020 o 17:57, wiluś napisał:

Odświeżę trochę temat ponieważ też dotyczy to niejako mojej osoby z racji rzekomego zdjęcia za przekroczenie prędkości we Włoszech w lipcu  2017r (...)

Poszukaj jak masz fejsbuka strony -> "włoski problem", ludzie pomagają właśnie w sytuacjach z włoską policja i wszelkimi służbami drogowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądy wchodzą w grę jak winowajca się miga albo właściciel nie chce podać kierowcy który wtedy jechał. Rok albo dwa temu większość krajów UE podpisało z Pl porozumie o udostępnieniu danych właścicieli pojazdów. Po coś to zrobili.

Moim zdaniem zwłoka spowoduje dodatkowe koszty. Jeśli się jest niewinnym to trzeba walczyć, a jeśli się zawiniło to trzeba ponieść konsekwencje. Austria przoduje w tym temacie z kilku względów....ordung, mnogość problemu z uwagi na bycie krajem tranzytowym, itd.

Włosi zaczęli natomiast szukać kasy wszędzie....

Moim zdaniem jeśli kwota tak urosła to znaczy że nadano bieg sprawie i ew polski sąd jak będzie musiał to to klepnie i koszty wzrosną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu kilka dziwnych rzeczy, ale po kolei.

Zobacz sobie na te dwa artykuły - artykuły na inforze może nie mają 100% gwarancji, ale przeczytaj sobie uważnie, bo większość z tego co tam jest znajdziesz potwierdzenie, albo na stronie gov.pl/web/dyplomacja/wlochy, albo w poradniku na stronie ambasady włoskiej:

https://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/wykroczenia-drogowe/292372,Mandat-we-Wloszech-co-robic.html

https://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/wykroczenia-drogowe/321186,Kiedy-nastepuje-przedawnienie-mandatu-drogowego-z-Wloch.html

Musisz sprawdzić, czy prawdą jest to, że mandat zaoczny (a taki jest ten) MUSI być doręczony w terminie do 90 dni od popełnienia wykroczenia. Jeśli tak - sprawa jest oczywista. Dostałeś mandat po 10 miesiącach z tego co piszesz.

Niestety może to nie być prawda. U nas masz tak, że mandat zaoczny musi być wystawiony w terminie 60 dni od popełnienia wykroczenia. Ale mowa tu o dacie WYSTAWIENIA, a nie DORĘCZENIA. Jeśli mandat wystawiono w tym terminie, to przedawnienie masz dopiero po upływie roku od wykroczenia, albo dwóch, jeśli w tym czasie wszczęto postępowanie.

Możliwe więc, że wiadomość w artykule na inforze nie jest precyzyjna - mowa tam jest o "przesłaniu" w ciągu 60 dni, a nie "wystawieniu" lub "doręczeniu". To miałoby niby znaczyć, że wystarczy samo przesłanie w jakiejkolwiek formie i nie musi być doręczenia?

Firmę windykacyjną z jednej strony można by olać (zwłaszcza jak przyszło zwykłym listem), ale z drugiej nie jest to może taka całkowita lipa, no bo skąd mieliby Twoje dane - zdjęcie cepki i dane adresowe? Poza tym - niezależnie od tego - od wykroczenia upłynęło już 3 lata, a wg. prawa polskiego (które nie ma tu zastosowania), przedawniłoby się to już - nie wiem jak w przypadku przedawnienia we Włoszech...

Przeczytaj sobie jeszcze ten artykuł:

https://www.rp.pl/Prawo-drogowe/312069955-Zagraniczny-mandat-polskiego-kierowcy-trudno-podwazyc.html

i zobacz wyrok TSUE (na dole jest sygnatura).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisywania na 6 stron, a wystarczy jeździć zgodnie z przepisami i po sprawie. Chyba, że kogoś stać na taki luksus to niech płaci, a nie kombinować jakby tu wymigać się. Masz fantazję to płać - frajda musi kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisywania na 6 stron, a wystarczy jeździć zgodnie z przepisami i po sprawie. Chyba, że kogoś stać na taki luksus to niech płaci, a nie kombinować jakby tu wymigać się. Masz fantazję to płać - frajda musi kosztować.

A nie pomyślałeś ze może ktoś się lekko zapędził i mu strzeliło fotę? Nie mów ze tak idealnie jeździsz ze nigdy się Tobie nie zdarzyło dostać zdjęcia z fotoradaru...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ed napisał:

Rozpisywania na 6 stron, a wystarczy jeździć zgodnie z przepisami i po sprawie. Chyba, że kogoś stać na taki luksus to niech płaci, a nie kombinować jakby tu wymigać się. Masz fantazję to płać - frajda musi kosztować.

Ja również przychylam się do zdania kolegi powyżej. Takie rzeczy śmierdzą mi polowaniem na turystów. Kto udowodni że przekroczył prędkość o 20 a nie o 5 km / h ????.

Jak było sam zainteresowany może już nie pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2020 o 21:48, jacekzoo napisał:

Ja też jestem tego zdania, i obawiam się że wyskoczysz te 1100€ :( 

Jacek mam nadzieję że jednak się mylisz?

W dniu 26.08.2020 o 23:32, borek6 napisał:

tłumaczyłbym się ze nic takiego nie przyszło do domu. Doczytałem tylko gdzieś w necie ze jak mnie w AT zatrzymają i spojrzą w system, to będę musiał zapłacić na miejscu równowartość mandatów. Wiec olałem temat.

Nie wiem jak z IT ale tak jak koledzy piszą. To musi przejść przez nasz sąd żeby mieć moc prawną.

Też mam zamiar tak się tłumaczyć bo żadnego  potwierdzenia odbioru nie ma na ten list. A do Włoch w najbliżym czasie się napewno nie wybiera. Z tego co sie już dowiedziałem ta firma windykacyjna nie żadnych instrumentów prawnych w Polsce aby ściągnąć coś takiego. Jedynie co to strona Włoska musiałaby wystąpić do polskiego sądu o przeprowadzenie postepowania na co mają 5 lat od chwili wykroczenia.

 

W dniu 27.08.2020 o 07:46, Commander napisał:

polski sąd jak będzie musiał to to klepnie i koszty wzrosną....

Polski sąd może rownież nałożyć swoją karę obowiązującą w Polsce a że nie obowiązuje go taryfikator może byż to różna kwota?

 

W dniu 27.08.2020 o 08:26, Zulos napisał:

Jest tu kilka dziwnych rzeczy, ale po kolei.

Zobacz sobie na te dwa artykuły - artykuły na inforze może nie mają 100% gwarancji, ale przeczytaj sobie uważnie, bo większość z tego co tam jest znajdziesz potwierdzenie, albo na stronie gov.pl/web/dyplomacja/wlochy, albo w poradniku na stronie ambasady włoskiej:

https://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/wykroczenia-drogowe/292372,Mandat-we-Wloszech-co-robic.html

https://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/wykroczenia-drogowe/321186,Kiedy-nastepuje-przedawnienie-mandatu-drogowego-z-Wloch.html

Musisz sprawdzić, czy prawdą jest to, że mandat zaoczny (a taki jest ten) MUSI być doręczony w terminie do 90 dni od popełnienia wykroczenia. Jeśli tak - sprawa jest oczywista. Dostałeś mandat po 10 miesiącach z tego co piszesz.

Niestety może to nie być prawda. U nas masz tak, że mandat zaoczny musi być wystawiony w terminie 60 dni od popełnienia wykroczenia. Ale mowa tu o dacie WYSTAWIENIA, a nie DORĘCZENIA. Jeśli mandat wystawiono w tym terminie, to przedawnienie masz dopiero po upływie roku od wykroczenia, albo dwóch, jeśli w tym czasie wszczęto postępowanie.

Możliwe więc, że wiadomość w artykule na inforze nie jest precyzyjna - mowa tam jest o "przesłaniu" w ciągu 60 dni, a nie "wystawieniu" lub "doręczeniu". To miałoby niby znaczyć, że wystarczy samo przesłanie w jakiejkolwiek formie i nie musi być doręczenia?

Firmę windykacyjną z jednej strony można by olać (zwłaszcza jak przyszło zwykłym listem), ale z drugiej nie jest to może taka całkowita lipa, no bo skąd mieliby Twoje dane - zdjęcie cepki i dane adresowe? Poza tym - niezależnie od tego - od wykroczenia upłynęło już 3 lata, a wg. prawa polskiego (które nie ma tu zastosowania), przedawniłoby się to już - nie wiem jak w przypadku przedawnienia we Włoszech...

Przeczytaj sobie jeszcze ten artykuł:

https://www.rp.pl/Prawo-drogowe/312069955-Zagraniczny-mandat-polskiego-kierowcy-trudno-podwazyc.html

i zobacz wyrok TSUE (na dole jest sygnatura).

 

Bardzo Ci dziękuję za te linki . Poczytam je na spokojnie i przeanalizuję.Tak jak napisałeś jest tu  kilka dziwnych rzeczy i stąd mój post w tej sprawie. Bo nie twierdzę że jestem nadzwyczaj przepisowym kierowca ale jadąc z przeyczepką staram się ich przstrzegać a jazda powyżej 10-15 km/h powyżej limitu to powiedzcie sami komu się nie zdarzyło??????

A tu nie chodzi o samo popełnienie wykroczenia tylko o te niejasności w tych mandatach. 

W dniu 27.08.2020 o 13:41, ed napisał:

Rozpisywania na 6 stron, a wystarczy jeździć zgodnie z przepisami i po sprawie. Chyba, że kogoś stać na taki luksus to niech płaci, a nie kombinować jakby tu wymigać się. Masz fantazję to płać - frajda musi kosztować.

A dlaczego nie można sie rozpisać na 6 stron w sprawie nurtującego nas problemu. Płacenie mandatu nigdy nie jest luksusem czy kogoś na to stać czy nie , jesnak tu nie chodzi o sam mandat ale o niejasności jakie z tego wynikły. A czy ktoś kombinuje czy sie miga od płacenia to mam nadzieję ze będziemy mieli okazję pogadać W Białym Brzegu bo jak tylko czas pozwoli to na pewno się tam wybiorę ?

 

W dniu 27.08.2020 o 13:48, borek6 napisał:


A nie pomyślałeś ze może ktoś się lekko zapędził i mu strzeliło fotę? Nie mów ze tak idealnie jeździsz ze nigdy się Tobie nie zdarzyło dostać zdjęcia z fotoradaru...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuję? Tak jak piszesz każdy się może zapędzić o te 10-15 km/h więcej to jest ....CHWILA...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.