Skocz do zawartości

Ostrzeżenie na mandaty we Włoszech


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Obcy urząd nie ma/miał prawnej możliwości wystawiania nakazów płatniczych na terenie RP. taki nakaz musi/musiał wystawić polski sąd na wniosek obcego urzędu. Sąd też powinien sprawdzić, czy przy nakładaniu mandatu zostały spełnione wszystkie wymagane prawem czynności i czy urząd przedstawił wymagane dowody na popełnienie wykroczenia. Tak było kilka lat temu, nie wiem czy się to zmieniło. W każdym razie wtedy było dużo wałków i sądy to filtrowały, bo zagraniczne urzędy często nie dopełniały wszystkich czynności. A jak jest teraz to trzeba by doczytać,prawo się dosyć dynamicznie zmienia.

Tak , teraz zrozumiałem co miałeś na myśli,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.03.2023 o 06:33, Helmut napisał(a):

Tak , teraz zrozumiałem co miałeś na myśli,

W tej chwili panstwa unijne maja dostep do naszgo CEPIKu wiec nie ma z tym problemu. Ja dostalem dzisiaj mandat za sierpien 2022r. 80e- przekroczenie predkosci mniej niz o 10 km:). Strzał z tylu, to przyslali na przyczepe:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

odświeżę temat bo przyszła pocztówka z wakacji we Włoszech  :-]

w liście papierowym nie ma fotki, ale można sobie ściągnąć z https://ariano.segecnet.it/CittadinoOnLine

image.thumb.png.7e485a4762a9faa764d238bb00c2873f.png

miejsce https://maps.app.goo.gl/WZe3iHe214rQsc8A9

image.thumb.png.ce548c55f87632ed86e89ebd08a4e666.png

gdyby ktoś miał wątpliwości - ograniczenie 90km/h ale z przyczepą 70km/h,

prędkość zarejestrowana 84km/h, mandat za przekroczenie o 9km/h (odejmują 5km/h 84-5=79)

83e, przy szybszej płatności -30% - 70e 

jak widać są w stanie odróżnić auto z przyczepą i wystawić odpowiedni rachunek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2024 o 20:16, konrad_b napisał(a):

odświeżę temat bo przyszła pocztówka z wakacji we Włoszech  :-]

Do albumu jako pamiątka trafi?

Z jednej strony sam chciałbym taką pamiątkę, ale z drugiej  drogo... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie tez dostalem dopiero co i mam rozkmine , czy to oplacac czy nie. Bo z jednej strony nie jest to mandat tylko swistek z jakiegos funduszu odkupu wierzytelnosci, na ktorym brak fotki, tylko info ze przekroczenie predkosci o 3km/h. Nie jest to wyslane poleconym, wiec nawet nie wiadomo czy doszlo, co wiecej wyslali na adres zameldowalnie, a nie zamieszkania. A z drugiej strone w przyszlym roku albo za 2 bede pewie w IT i wtedy niepotrzebny bedzie dodatkowy stres. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze co ja bym zrobił: nie płaciłbym, czekalbyn na puszczenie sprawy droga sadową, co najprawdopodobniej nigdy nie nastąpi.  (Mandat jest wystawiony nielegalnie, nie można z góry zakładać, że właściciel pojazdu był jego kierowcą. Nawet Cię nie zapytali, kto kierował? Bo pewnie zdjęcia kierowcy oczywiście nie mają?) Stres? Nie, jak by mnie zatrzymała policja włoska i stwierdziła że mam nieopłacony mandat no to bym stwierdził, że nic o tym nie wiem i bym opłacił na miejscu jakby chcieli. (no bo nie miałbym czasu, żeby się szarpać z systemem - wiadomo Włochy państwo tolerujące prawie każde bezprawie, więc nie ma się co szarpać o ~100€). Ale.w PL mamy jakiś tam kartonowy system prawny i jakąś tam podstawowa ochronę swoich praw masz(np. domniemanie niewinności, prawo do nieprzyjęcia mandatu i złożenia wyjaśnień) i muszą się go trzymać, jak chcą kasę.

Prawdopodobieństwo że cię włoska policja zatrzyma jetst niewielkie, a że gdzieś znajdzie jakiś mandat jeszcze niższe. Wszelkie instytucje państwowe mają taki burdel, że nie spodziewał bym sie kiedykolwiek jakichkolwiek kłopotów związanych z tym pseudo mandatem..

Z Włoch takiego nigdy nie dostałem, ale dostałem z Austrii. Poszlo na podpałek do kominka. Już chyba 7 lat czekam na oficjalne pismo z sadu 🤣😹

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.