Skocz do zawartości

Kraków - Centrum Campingowe Elcamp


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

44 minuty temu, Zulos napisał:

Mój Knaus ma chyba 6, ale ponieważ został zakupiony na firmę, to automatycznie gwarancja spadła do 2 lat:-)

NIe ma znaczenia czy był kupiony na firmę czy na osobę prywatną. Gwarancja na szczelność do 2018 roku wynosiła 5 lat pod warunkiem robienia corocznych przeglądów szczelności.

Ile kosztują w Knausie nie wiem bo dostałem pakiet przeglądów na 5 lat w cenie przyczepy. Co ciekawe jest on wpisany do systemu Knausa i mogę je robić u każdego dealera w Eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KNAUS daje 10 lat gwarancji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!? , LMC 12 lat. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!☺️

Dane są dostępne na stronach producentów. Dla tych co nie potrafią/nie mogą znaleźć poniżej zamieszczam:

https://www.caravaning.de/tipp/jaehrliche-dichtigkeitspruefung-neuwagen-garantie-erhalten-wasserschaeden-vermeiden/

?

So lange gibt's Garantie bei den Herstellern

Die Dichtheitsgarantie ist bei allen Caravan-Herstellern unterschiedlich. So lange ist sie in Jahren:

  • Adria: 7
  • Bürstner: 5
  • Caravelair: 5/7 (7 Jahre bei Modellen mit GfK-Aufbau)
  • Dethleffs: 6
  • Eriba: 6
  • Fendt: 6
  • Hobby: 5
  • Kabe: 7
  • Knaus: 10
  • LMC: 12
  • Sprite: 10
  • Sterckeman: 5/7 (siehe Caravelair)
  • Tabbert: 10
  • Weinsberg: 10
Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Helmut napisał:

KNAUS daje 10 lat gwarancji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

10 lat daje od tego roku chyba. Wcześniej to było 5 lat - tak samo Weinsberg i chyba Tabbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacek00 napisał:

A ja jestem mocno zawiedzony Elcampem. W piątek robiłem roczny przegląd szczelności przyczepy. Umówiłem się na godzinę 11, z przyczepą byłem po 10. W środku niestety zerowe zainteresowanie, ale w końcu mnie obsłużył miły pan w okularach. Powiedziałem, że mi zależy na czasie, bo jak szybko się uporają to jeszcze tego samego dnia wrócę z przyczepą do Warszawy. Zostałem zapewniony że około 2h i przyczepa będzie gotowa. Zostawiłem i pojechałem z synem pokręcić się po Krakowie. Wróciłem po niecałych 3h i się okazało, że mojej przyczepy nawet nikt nie raczył jeszcze ruszyć - to po co umawiać się na 11 godzinę na przegląd? Próbowałem się w Elcampie czegoś dowiedzieć, ale oczywiście nikt nic nie wiedział - obsługa klienta dramat. Z jednym człowiekiem, który był recepcji serwisu udało się porozamawiać ale on nic nie wiedział. Po kilkudziesięciu minutach się zlitował i widząc, że nadal czekam na pana, który mnie przyjmował, poszedł i się dowiedział co z moją przyczepą - którą łaskawie wzieli na serwis celem sprawdzenia szczelności. Po 40 minutach przyczepa była sprawdzona.

A teraz najlepsze. Rok temu za test szczelności zapłaciłem 350 zł. W tym roku zapłaciłem 700 zł! Wzrost cen o 100%. Szkoda gadać.

I tak najlepszy był człowiek, który przyjechał odebrać kampera. Okazało się, że kampera mu nie wydadzą, bo go nie doposażyli nawet o zamówione rzeczy na kwotę 4k złotych. I kampera wydać nie chceli, bo nie działała już księgowość ( o 13:30) i nikt nie był wstanie sprawdzić czy leasing przesłał pieniądze. 

A ja zamiast 300 w tym roku 100 :) hahaha. Cały elcamp. Tam pracuje tylko Pan Jan kierownik serwisu.

Mój problem rozwiązał w 24 h po powrocie z urlopu, później dzwonił i pytał czy się udało. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - po co te wykrzykniki?!?
Wystarczy poczytać parę postów wstecz, żeby się zorientować.
Knaus daje 10 lat dopiero od 2018 roku - wcześniej było 5...
Jak kupowałem Adrie to na Weinsberga było 5 lat. Zresztą czy to jest kluczowe przy wyborze przyczepy? Specjalnej wagi do tego nie przykładałem, chociaż wtedy Adria była jednym z producentów, ktory oferował najdłuższą gwarancję na szczelność akurat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku przed wyjazdem zapytam czy jest pan Jan i ile kosztuje przegląd. Oczywiście mailowo. Ja mam już zresztą obiecany rabat.
Ja nie spytałem, bo nie pomyślałem nawet, że cena przez rok może skoczyć o 100%!

No ale co się dziwić. Sami powiedzieli że mają tyle roboty że nie dają rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 czy 10 lat 

Może być tak ,że nowa po trzech latach pocieknie a inna po 15 będzie nadal sucha. Będziesz dbał będziesz miał :). Przede wszystkim delikatna jazda na wybojach i dziurawych jezdniach ,odpowiednie załadowanie dodatkowego wyposażenia oraz po sezonie zadbanie o garaż/wiata  -IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.