Skocz do zawartości

Zakaz wjazdu dla auta z przyczepą - Włochy Passo San Boldo


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jacek00 napisał:


 

 


Trzeba było poszukać innego ubezpieczyciela. Ja za nową, za OC i AC płacę około 1000 zł.

A nawet 2200 zł to jest nic w przypadku szkód czy kradzieży. Dlatego dziwi mnie tego typu oszczędność

 

W którym towarzystwie masz ubezpieczenie? Jeśli nie tajemnica?. Masz w pakiecie holowanie/transport przyczepy z zagranicy do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki



W którym towarzystwie masz ubezpieczenie? Jeśli nie tajemnica.


Chyba w AXA


Masz w pakiecie holowanie/transport przyczepy z zagranicy do Polski?


To mam akurat w assistance od Renaulta. Ale nie do Polski a do serwisu.

Ciekawe czy w ogóle jest jakiś assistance dla przyczep, który przywiezie ją nam do Polski?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał:


 

 


Chyba w AXA



To mam akurat w assistance od Renaulta. Ale nie do Polski a do serwisu.

Ciekawe czy w ogóle jest jakiś assistance dla przyczep, który przywiezie ją nam do Polski?

 

PZU daje holowanie z zagranicy, ale koszt polisy jest słuszny. Bardzo słuszny. Wiem, bo płakałem jak płaciłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Ciekawe czy w ogóle jest jakiś assistance dla przyczep, który przywiezie ją nam do Polski?

 

Ja ostatnio na wyjazd wykupiłem assistance na 2 tyg. za 80 zł, ale holowanie tylko do 400 km...

Na roczny assistance z holowaniem do 1000 km miałem ofertę za 450 zł...:-(

Dokładnie tyle samo kosztowało mnie AC;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2019 o 15:06, jacek00 napisał:


 

 


Trzeba było poszukać innego ubezpieczyciela. Ja za nową, za OC i AC płacę około 1000 zł.

A nawet 2200 zł to jest nic w przypadku szkód czy kradzieży. Dlatego dziwi mnie tego typu oszczędność

 

Mam pytanie, przy ofercie około 1000zł za AC na nową przyczepę odszkodowanie uwzględnia szkodę gdy np. spadnie gałąź i uszkodzi przyczepę, np. na kempingu?

W dniu 18.07.2019 o 17:11, jacek00 napisał:


 

 


Chyba w AXA


jest 
To mam akurat w assistance od Renaulta. Ale nie do Polski a do serwisu.

Ciekawe czy w ogóle jest jakiś assistance dla przyczep, który przywiezie ją nam do Polski?

 

Nie wiem czy wiecie że holowanie sprawnej przyczepy jest często w pakiecie AC auta. Ja się tego dowiedziałem przypadkowo w tym roku. Mam ubezpieczenie AC w Allianz i w pakiecie jest holowanie sprawnej przyczepy do kwoty 1000 euro (też za granicą). Mi to dali bez pytania, podobno przy zawieraniu ubezpieczenia warto się zapytać o taką opcję, często są bezpłatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to już nie jest Assistance, a w ramach AC - to może to być w ciężar sumy ubezpieczenia Casco (tzn. limit odpowiedzialności w zakresie AC na holowanie cepy), np. w sytuacji, w której z powodu szkody pokrywanej z AC, holowanie przyczepy ubezpieczonym pojazdem nie jest możliwe (np. w wypadku spowodowanym przez kierowcę holownika ucierpiał holownik, cepa jest cała), czyli jeśli nie będzie szkody kwalifikującej się do likwidacji z AC (np. awaria mechaniczna holownika), to może to nie zadziałać. Allianz często przewiduje takie "podlimity" lub opcje w ramach AC na szczególnych warunkach (np. ubezpieczenie szyb - tam jest dodatkowa składka, ale i tak jest to likwidacja z AC, tyle że w Allianzu nie "leci" przez szybę szkodowość i naprawa szyby nie "konsumuje" s.u. [nie trzeba doubezpieczać po szkodzie w szybie, max 2 szkody w roku], ale już w UFG widać to niestety jako normalną szkodę w casco, co u innych ubezpieczycieli wpływa na wys. składki), trzeba dokładnie przeczytać OWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2019 o 17:11, jacek00 napisał:


 

 


Chyba w AXA



To mam akurat w assistance od Renaulta. Ale nie do Polski a do serwisu.

Ciekawe czy w ogóle jest jakiś assistance dla przyczep, który przywiezie ją nam do Polski?

 

Axa nie ubezpiecza przyczep.

jest assistans dla przyczep 1000km to składka 300zl i nie jest to PZU.

nowe przyczepy czasem ubezpieczam poniżej 700zl jak dane właściciela są ok.

3 godziny temu, Tomek75 napisał:

Mam pytanie, przy ofercie około 1000zł za AC na nową przyczepę odszkodowanie uwzględnia szkodę gdy np. spadnie gałąź i uszkodzi przyczepę, np. na kempingu?

Nie wiem czy wiecie że holowanie sprawnej przyczepy jest często w pakiecie AC auta. Ja się tego dowiedziałem przypadkowo w tym roku. Mam ubezpieczenie AC w Allianz i w pakiecie jest holowanie sprawnej przyczepy do kwoty 1000 euro (też za granicą). Mi to dali bez pytania, podobno przy zawieraniu ubezpieczenia warto się zapytać o taką opcję, często są bezpłatne.

AC jest o żywiołów , kradzieży, wypadków. Ogółem od gałęzi też.

Holowanie przyczepy czasem jest w pakiecie do dobrego assistans auta. Przeważnie jest to do miejsca bezpiecznego typu parking po wypadku czy awarii auta.

W PZU jak dobrze pamiętam przyczepy są w wykluczeniach.

1 godzinę temu, czyś napisał:

Tylko to już nie jest Assistance, a w ramach AC - to może to być w ciężar sumy ubezpieczenia Casco (tzn. limit odpowiedzialności w zakresie AC na holowanie cepy), np. w sytuacji, w której z powodu szkody pokrywanej z AC, holowanie przyczepy ubezpieczonym pojazdem nie jest możliwe (np. w wypadku spowodowanym przez kierowcę holownika ucierpiał holownik, cepa jest cała), czyli jeśli nie będzie szkody kwalifikującej się do likwidacji z AC (np. awaria mechaniczna holownika), to może to nie zadziałać. Allianz często przewiduje takie "podlimity" lub opcje w ramach AC na szczególnych warunkach (np. ubezpieczenie szyb - tam jest dodatkowa składka, ale i tak jest to likwidacja z AC, tyle że w Allianzu nie "leci" przez szybę szkodowość i naprawa szyby nie "konsumuje" s.u. [nie trzeba doubezpieczać po szkodzie w szybie, max 2 szkody w roku], ale już w UFG widać to niestety jako normalną szkodę w casco, co u innych ubezpieczycieli wpływa na wys. składki), trzeba dokładnie przeczytać OWU.

OWU, kartę produktu, lub poprosić o potwierdzenie np mailem swoich wątpliwości. Ostatnio dostałem dla klienta odpowiedź, gdyż naczytał się gazet, że ubezpieczyciele nie płacą za zalanie mieszkania po akcji ratowniczej straży pożarnej piętro wyżej. Jednak niektórzy płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.