Skocz do zawartości

Wymiana kompletna podwozia przyczepy kempingowej


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, pawel1966 napisał:

Witam!

A ja będę wymieniał samą oś Alko. Dziś zamówiłem nową w firmie Wiola. Całość - 4000 brutto. No ale w mojej ewidentnie jest skrzywiony wahacz koło nie stoi prosto i pewnie to miało też wpływ na wystrzał mojej opony ( bieżnik był obciążony mocniej od wewnętrznej strony koła) . Z tego co mówili w Wioli, wymiana nie jest taka prosta bo ramy przyczep campingowych są po zdjęciu osi muszą być odpowiednio usztywnione żeby buda się nie rozjechała...:) No zobaczymy - nowa oś ma przyjechać za 4 tygodnie i wtedy będziemy ją zmieniać...Na co zwrócić szczególną uwagę???ma ktoś doswiadczenie z taką operacją?

Czy to będzie DELTA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.09.2019 o 19:07, pawel1966 napisał:

jest skrzywiony wahacz koło

wahacze prostuje i ustawia geometrie p. Mirek w Bielsku  Białej - koszt jest dużo dużo  niższy od wymiany osi  -  nie zawsze wahacz daje się prostować ale może warto  sprawdzić, czy robi Delty - nie wiem
mój watek na ten temat     oferta i kontakt do p. Mirka - 1        oferta i kontakt do p. Mirka - 2

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może - u mnie już jest po sprawie. Generalnie wolę jednak nową oś, całymi nowymi bębnami, hamulcami i linkami(choć akurat bębny, szczęki i cały mechanizm były w starej idealne, dlatego fachowcy z Wioli mi je odkręcili od ośki) Resztę żelastwa jedna zostawiłem im na złom. Czy to było drogo, czy w normie...to już nie ważne. Planujemy znów długi wakacyjny wyjazd w przyszłym roku i cotygodniowe weekendowe wypady więc będziemy spokojniejsi. Tym bardziej,że często jeżdżą z nami wnuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, smok_wawelski napisał:

wahacze prostuje i ustawia geometrie p. Mirek w Bielsku  Białej - koszt jest dużo dużo  niższy od wymiany osi  -  nie zawsze wahacz daje się prostować ale może warto  sprawdzić, czy robi Delty - nie wiem
mój watek na ten temat     oferta i kontakt do p. Mirka - 1        oferta i kontakt do p. Mirka - 2

Ale Paweł ma zwykłą oś. No i dla tego taka no powiedzmy niska cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było tylko info - może komuś się przyda, każdy przecież podejmuje własne decyzje
Przecież nie sposób ocenić opłacalności - własnie czynnik zużycia elementów ma znaczenie a i naprawiane nowe nigdy nie będzie
U mnie hamulec, łożyska był po remoncie bębny ok więc poszedłem tą drogą

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smok_wawelskioczywiście każda informacja o serwisach jest potrzebna.

@danielpoz powiedzmy, że niska...wymiana osi w 10 letniej przyczepie to prawie 20 % jej wartości ( o ile przyjąć ceny jakie mniej więcej są podawana za takie przyczepy, oczywiście bez dodatkowego wyposażenia, które jest coś tam warte). Myślę, że przyszłym roku oddam ją do wymiany uszczelnień i mam nadzieję, że na jakiś czas będzie spokój z poważniejszymi naprawami. Dla mnie najważniejsze było podwozie, urządzenie najazdowe i to w tym roku udało mi się  doprowadzić do porządku, aby spokojnie jeździć. N wiosnę zamierzam jeszcze kupić nowe felgi i założyć na nie opony 185/17 R13 jakiejś dobrej marki.  A zimę cepka będzie spędzać na tych chińskich, które upiłem awaryjnie na Węgrzech.

20191026_151050.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - u mnie wymiana osi to ponad 50% budy :) - no bez kompleksów Twoja to nówka - co powiesz na wiek 41lat ?
Uszczelnienia zewnętrzne to prosta robota idzie spoko ogarnąć samemu - robiłem jeśli potrzebujesz porad pytaj śmiało to spoko idzie zrobić samemu

5 godzin temu, pawel1966 napisał:

Cepka sroi wyzej, mnie sie trzęsie na wybojach.

cepka stoi wyżej ale nie za sprawą amorów - nowe gumy w osi to ich zasługa :)  mniejsze trzęsienie to gumy i amory do kupy :)  no i fajnie tylko jeździć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pawel1966 napisał:

@smok_wawelskioczywiście każda informacja o serwisach jest potrzebna.

@danielpoz powiedzmy, że niska...wymiana osi w 10 letniej przyczepie to prawie 20 % jej wartości ( o ile przyjąć ceny jakie mniej więcej są podawana za takie przyczepy, oczywiście bez dodatkowego wyposażenia, które jest coś tam warte). Myślę, że przyszłym roku oddam ją do wymiany uszczelnień i mam nadzieję, że na jakiś czas będzie spokój z poważniejszymi naprawami. Dla mnie najważniejsze było podwozie, urządzenie najazdowe i to w tym roku udało mi się  doprowadzić do porządku, aby spokojnie jeździć. N wiosnę zamierzam jeszcze kupić nowe felgi i założyć na nie opony 185/17 R13 jakiejś dobrej marki.  A zimę cepka będzie spędzać na tych chińskich, które upiłem awaryjnie na Węgrzech.

20191026_151050.jpg

To pomysl ile by kosztowalo jak by wsadzili DELTE?

Poważnie w przyczepie z 2009r poleciala oś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielpoz no a myślisz, że wymieniałem dla przyjemności? lewe koło miało bardzo duży negatyw. Skrzywiona była oś - taka diagnoza więc  nie dyskutuję. Zresztą widać to było bardzo wyraźnie. Różnica w stosunku do ustawienia prawego koła była bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Koledzy podepnę się pod ten temat, myśle żeby u siebie wymienić amortyzatory gdyż pomiędzy lewa a prawa strona przyczepy jest Ok 1 cm różnicy w odległości do ziemi, i faktycznie tez po niższej stronie amor jest tez cm bardziej schowany niż drugi (strona wejściowa, tam gdzie kuchnia, lodówka...) domyślam się ze się bardziej zużył gdyż na tej stronie chyba jest większe obciążenie. Czy sama wymiana amorów jest łatwa i zrobię to sam pod domem? Unosić przyczepę i robić tak jak stoi?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienisz to sam pod domem ale nic Ci to nie pomoże. Albo masz wygięty wahacz albo zużyte wałki gumowe w osi. W tych Knausach jak Twój była tendencja do siadania osi :(. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość to nie amortyzator teleskopowy. Ten amor ma za zadanie tłumić a nie pracuje ma jak obrazowo mówiąc resor

To najprawdopodobniej będą gumy osi do wymiany albo wahacz jest skrzywiony jak pisze Tomek

 

Co to za oś bo nie bardzo tylko rozumiem czemu w typowej osi Alko lub Knott miałoby to dotyczyć Knausa a nie wszystkich przyczep.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, smok_wawelski napisał:

Coto za oś bo nie bardzo tylko rozumiem czemu w typowej osi Alko lub Knott miałoby to dotyczyć Knausa a nie wszystkich przyczep.

To na 90% Alko. Nie wiem czemu. Może producent dobierał je bez żadnego zapasu a może Knausowi trafiła się jakaś gorsza partia od Alko. Sporo nie najstarszych Sportów w moim odczuciu wygląda jak by miało ochotę szurać brzuchem po drodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.