Skocz do zawartości

Podłoga z paneli podłogowych


krycha

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Adamie tylko żeby kondensacja była to musza być pustki powietrzne. Zresztą jeśli chodzi o wilgoć to musimy uważać żeby nie zamknąć jej między dwoma materiałami nie przepuszczającymi pary wodnej. Duża część przyczep produkowana w latach 90tych miała na podłodze wykładziny gumowe. Odchylając taką wykładzinę po 20 latach od daty wyjazdu z fabryki niczego niepokojącego tam nie znalazłem. Moim zdaniem w przyczepie można mieć przytulne wnętrze i jeździć nią po świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moim zdaniem albo w przyczepie jest jak w domu i stoi ona tylko pod domem albo jest "jak w przyczepie" i jeździmy po świecie.

Wilgoć pojawi się zawsze z kondensacji pary wodnej albo z wylanej szklanki herbaty i jeżeli podłoga będzie w większej części hermetyczna, to zakisi nam się i zapleśnieje pod spodem. Podłoga powinna "oddychać" i z tego powodu lepsze są materiały przepuszczające wodę i powietrze, czyli wszelkiej maści wykładziny ale nie gumowane.

Zaletą grubych, czy włochatych wykładzin dywanowych jest efekt ocieplenia podłogi.

Celem usztywnienia podłogi, położyłbym cienką płytę wiórową, bez jej klejenia, na piance i na to wspomnianą wykładzinę.

Kolejną zaletą jest to, że taką wykładzinę można wyjąć i wytrzepać z piachu.

W mojej budzie mam dwie warstwy wykładziny, w tym jedną typu wycieraczka, dodatkowo w niektórych miejscach pod wykładziną jest mata piankowa,, która mozolnie perforowałem dziurkaczem, by zapewnić wentylację.

Kolejna zaleta, to możliwość chodzenia w zapiaszczonym, czy zabłoconym obuwiu, bez strachu, że się zarysuje, no i mały ciężar.

Próba zrobienia z przyczepy willi z kolumienką ,ogródkiem i żeby to jeszcze jeździło, mało komu się udają.

Mam jednak respekt do takich tunerów, zupełnie jak dla instalujących w terenówkach nisko profilowe opony i obniżających zawieszenie.

To kawał dobrej, nikomu nie potrzebnej roboty :)

 

ciekawe teorie głosisz. wątek o niskoprofilowych oponach w terenówkach (choć się zgadzam z ta opinią) kompletnie nie pasuje jako analogia do zmiany podłogi

w przyczepie. A czy chcę mieć z przyczepy willę, a w środku salony - na pewno nie chce mieć chlewu

 

 

rozumiem, ze podłogi w nowych modelach np. hobby są robione wg Twojej technologii (poniżej foto)?

Pytanie do uzytkowników nowszych hobby - z czego jest ta podłoga?

post-5084-0-09554500-1299778068_thumb.jpg

Edytowane przez killbill (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe teorie głosisz. wątek o niskoprofilowych oponach w terenówkach (choć się zgadzam z ta opinią) kompletnie nie pasuje jako analogia do zmiany podłogi

w przyczepie. A czy chcę mieć z przyczepy willę, a w środku salony - na pewno nie chce mieć chlewu

 

 

rozumiem, ze podłogi w nowych modelach np. hobby są robione wg Twojej technologii (poniżej foto)?

Pytanie do uzytkowników nowszych hobby - z czego jest ta podłoga?

 

 

W swoje produkty kładę taką samą jest to wykładzina PCV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minusem montażu według mojego pomysłu ( ze na całej przyczepie) to to ze nie mozna zdemontowac wadliwego panela bez zorbiórki np. szafki kuchennej, lub łóżek i to mi daje znów do myslenia czy nie połozyc panela tylko na powierzchni widocznej ..tak aby w razie czego można było zdemontowac...

 

I drugim poważniejszym minusem jest to że musisz zdemontować wszystkie graty stojące na podłodze. A ja bym drogi Serku zrezygnował z układania panel.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.