Skocz do zawartości

No i Kupilismy Dethleffs Camper QSK500


Bighos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, Bighos napisał:

... ale obnize jej DMC do 1500 moze 1475...

Powodzenia Ci życzę ale słabo widzę to obniżanie DMC poniżej granicznej wartości 1500kg...

3 godziny temu, Bighos napisał:

... Po zmianie auta zmienie DMC przyczepy znow na 1800...

Pomyśl o zmianie holownika a nie zmianie DMC...

2 godziny temu, Bighos napisał:

Mielismy campera Dethleffsa...

I nie umiem pojąć, jak mogłeś nie wiedzieć o DMC dla Twojego samochodu. Gdybyś był "żółtodziobem" w karawaningu to bym zrozumiał ale ...

2 godziny temu, Bighos napisał:

Dostalismy dobra oferte z moverem i panelem slonecznym.

I takim oto sposobem pozbyłeś się 50kg ze swojej ładowności. Polecam przejechać się na wagę bo się może okazać, że ładowność będziesz miał na poziomie kilkunastu kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo: bardzo fajna budka. Są tam jakieś okna przy piętrusach? Przy DMC 1800 nie chciałeś 250cm szerokości? 

Secundo: zmiana holownika to JEDYNE rozsądne rozwiązanie w tym przypadku, żadne inne czary nie pomogą ponieważ...

Tertio: ładowność jest potrzebna, zwłaszcza że już sobie zdjąłeś dodatkowym wyposażeniem a to pewnie nie koniec dokładania gadżetów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Mandrol napisał:

Powodzenia Ci życzę ale słabo widzę to obniżanie DMC poniżej granicznej wartości 1500kg...

Pomyśl o zmianie holownika a nie zmianie DMC...

I nie umiem pojąć, jak mogłeś nie wiedzieć o DMC dla Twojego samochodu. Gdybyś był "żółtodziobem" w karawaningu to bym zrozumiał ale ...

I takim oto sposobem pozbyłeś się 50kg ze swojej ładowności. Polecam przejechać się na wagę bo się może okazać, że ładowność będziesz miał na poziomie kilkunastu kg...

Zmiana DMC do 1475 potwierdzona,

Waga przyczepy pustej (z wszystkimi normalnymi dodatlami, bez wody w zbiorniku) oszacowana na 1295kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, vrs napisał:

@Maras@Bighos IMHO można obniżać DMC w granicach homologacji. Jeżeli najniższa jest na 1500 to już poniżej tego się nie obniży. 

Nie do końca. 1500 kg to jest wartość podstawowa dla której dany model był homologowany. I od tej wagi producent może jeszcze coś zmieniać. Na moim przykładzie, gdzie wartość podstawowa to 1350 kg i to DMC mogłem obniżyć maksymalnie do 1250 kg. W górę mogłem zwiększyć pod warunkiem zmian technicznych. To producent decyduje w jakim zakresie DMC homologuje dany pojazd. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bighos napisał:

No tak, bo auto musi jeszcze pociagnac gora dwa lata, a przyczepa troche wiecej :)

Moim zdaniem tutaj odpowiedziałeś sobie na swoje wątpliwości - przyczepę kupujesz na lata zaś auto i tak zamierzasz zmienić za jakieś 2 lata. Jeśli nie stoi na przeszkodzie nic, co nie pozwala Ci zmienić holownika (nie wiem: leasing, wypożyczenie, czy jakiekolwiek inne restrykcje, które zaakceptowałeś w chwili nabycia auta), to po prostu zmień holownik wcześniej i nie czekaj tych 2 lat.

Jak zmniejszysz DMC przyczepy, to może się okazać (szczególnie po dołożeniu już movera i solara, a jeśli przyjdzie Ci ochota na dołożenie klimy - kolejne ~30 kg) zostanie Ci tak mała ładowność, że do przyczepy załadujesz tylko.... ubrania (zapomnij o wszelkich gratach kempingowych, przedsionkach, rowerach na przyczepie i wszelkich innych gadżetach, które przy kempingowaniu są po prostu niezbędne a swoje po zsumowaniu jednak ważą, a do holownika wszystkiego nie załadujesz).

Co do holowania przyczepy cięższej niż przewiduje producent w homologacji - ja bym się nie odważył, powody Koledzy wymienili już wcześniej.

ps. wyobraź sobie sytuację najmniej drastyczną dla Ciebie i dla innych użytkowników dróg, z którymi to jednak poruszałbyś się tak przeciążonym zestawem: zatrzymuje Cię policja w innym kraju, 800 km od domu i informuje Cię, że.... otrzymałeś właśnie czerwoną kartkę - masz zakaz dalszego poruszania się takim zestawem (przeciążony i nie możesz nic przepakować do holownika, w dodatku nie masz jeszcze PJ B+E/B96) - a to pierwszy dzień Twoich długo oczekiwanych wakacji....
Mnie już to przekonuje - bo poziom zawodu dzieciaków i małżonki, którym muszę wytłumaczyć, że tatuś myślał, że może się uda są poza zakresem mojej wyobraźni ?

Powodzenia w szukaniu nowego holownika (szczerze - bez szyderki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandrol - pisałem o MILIONIE EURO ...a to już daje prawie 4,3 miliona złotówek. To sporo.... 

 

W tym przypadku jeśli emocje nie opadną i nie wróci rozsądek to mogę "uszczypliwie" określić to jak trudny przypadek do wyleczenia. Bez urazy.

Oby obyło się bez ofiar i doznań na zdrowiu . Wystarczą same finanse.

W dalszym ciągu mam nadzieję ,że kolega żyje dniem wczorajszym i toczy fajną bekę a reszta kolegów daje się wkręcać.

Halo , halo...już 2-gi kwietnia i wieje jak cholera !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rufio napisał:

Jak zmniejszysz DMC przyczepy, to może się okazać (szczególnie po dołożeniu już movera i solara, a jeśli przyjdzie Ci ochota na dołożenie klimy - kolejne ~30 kg) zostanie Ci tak mała ładowność, że do przyczepy załadujesz tylko.... ubrania (zapomnij o wszelkich gratach kempingowych, przedsionkach, rowerach na przyczepie i wszelkich innych gadżetach, które przy kempingowaniu są po prostu niezbędne a swoje po zsumowaniu jednak ważą, a do holownika wszystkiego nie załadujesz).

Przy dobraniu movera i akumulatora jak najlżejszych możliwych, razem z solarami od razu waga +60...:-)

A gdybym nie oszczędzał na wadze to +70 lub nawet +80...

Tylko mover, solar i aku.

27 minut temu, jacek00 napisał:

Na moim przykładzie, gdzie wartość podstawowa to 1350 kg i to DMC mogłem obniżyć maksymalnie do 1250 kg.

No tak - i do cepki wsadziłbyś wtedy waciki do uszu, chusteczki do nosa i ładowarkę do laptopa (sam laptop by już nie wszedł)...;-)

32 minuty temu, Bighos napisał:

Zmiana DMC do 1475 potwierdzona,

Waga przyczepy pustej (z wszystkimi normalnymi dodatlami, bez wody w zbiorniku) oszacowana na 1295kg

Trochę wody trzeba zawsze wieźć + błędy w szacunkach i masz max. ładowność 150 kg...

Jak zmieścisz 90% ładunku w samochodzie (bagażnik + duża trumna) to może i ogarniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo obniżenie DMC oczywiście jest możliwe - mój poprzednik zamówił obniżone do 1.100,- a ja teraz (po zamontowaniu movera i solarów) będę zapewne sporo to przekraczał i stoję przed koniecznością powrotnego podniesienia do 1.200,- żeby spać (a właściwie jechać) spokojnie.

Jeśli jesteś w stanie przez 2 lata do zmiany holownika "przebidować" pakując przyczepę do tych 1475 kg i jeśli Twój holownik ma MW przekraczające tą masę rzeczywistą cepki (plus 1,33 oczywiście) to nie demonizowałbym tak tego - wszystko powinno być w porządku, jeśli będziesz miał w głowie ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jesteś w lekkiej kropce. Ale nie bez wyjścia.

Co można zrobić? Obniżyć DMC przyczepy do żądanej wartości, kupić duży box na dach samochodu i ładować tam cały szpej, aby dociążać auto, oraz ważyć przyczepę przy każdym wyjeździe. RMC nie może przekroczyć 1500 kg. Nie rozpędzał bym się też za bardzo z tym zestawem. Jakiś te 2 lata przecierpisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

o tak - i do cepki wsadziłbyś wtedy waciki do uszu, chusteczki do nosa i ładowarkę do laptopa (sam laptop by już nie wszedł)...;-)

 

U mnie nie jest tak źle, bo przyczepa zapakowana na wyjazd, z rowerami i całym szpejem waży około 1200 kg. Na pusto mam wagę z moverem i innymi pierdołami na poziomie 1020 kg. Ja specjalnie kupowałem lekką przyczepę więc ładowności trochę mam.

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

@Zulos gość jest z holandii, tam 1,33 nie obowiązuje

Ale może auto zarejestrowane w PL? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.