Skocz do zawartości

No i Kupilismy Dethleffs Camper QSK500


Bighos

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Bighos napisał:

osobiscie mysle ze jesli zarejestruje przyczepe na 1500kg nie bedzie klopotu.

To co myślisz nie ma znaczenia w kwestii orzepisów. Tyle masz na haku i koniec kropka. 

 

Jeżeli to nie 1 kwietnia, to będziesz musiał zmienić auto albo zamówienie na inny model budki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli przyczepa jest z placu a nie z produkcji to już mu DMC w fabryce nie zmienią ale da się to DMC obniżyć zgodnie z homolacją przyczepy. Było to gdzieś na forum wałkowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bighos napisał:

Kurcze, ktos tu wlasnie pojechal z 1 kwietnia, ale to powazne kwestie sa wiec przydala by sie porzadna opinia.

osobiscie mysle ze jesli zarejestruje przyczepe na 1500kg nie bedzie klopotu.

troche nie usmiecha mi sie zmiana auta.

O kurcze, ja zanim kupiłem swoją to zaczerpnąłem wiedzy co i jak i ile, a kolega widzę nie kupował bez sprawdzenia najważniejszego, czy auto podoła z wagą proponowanej przyczepy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Voku napisał:

To wlasnie moja przyczepa:)

8 minut temu, borek6 napisał:

O kurcze, ja zanim kupiłem swoją to zaczerpnąłem wiedzy co i jak i ile, a kolega widzę nie kupował bez sprawdzenia najważniejszego, czy auto podoła z wagą proponowanej przyczepy ;)

No tak, bo auto musi jeszcze pociagnac gora dwa lata, a przyczepa troche wiecej :)

28 minut temu, Voku napisał:

Kupowałeś przyczepę w Holandii i co tam ją zostawiłeś? 

Nie, ja mieszkam w Holandii, przyczepe wlasnie szykuja do odbioru :)

powinienem moze od tego zaczac watek :)

 

21 minut temu, vrs napisał:

het kenteken wordt nog geregistreerd, dit kan op 1500,1600,1700 en 1800 kg.

VRS, i tym tropem chyba pojde, tylko jak zmienie auto to czy bede mogl spowrotem zwiekrzyc DMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

A to musisz sprawdzić jak u was jest, czy mr czy dmc

Masz pelna racje, DMC sie liczy bezwzgledu na kraj. Wlasnie rozmawialem z instruktorem (bo prawojazdy BE tez musze zrobic), sprobuje obnizyc DMC przyczepy do 1500, mam nadzieje ze pozniej uda sie je znow dzwignac do gory jak kupie cos mocniejszego. Ale cisnienie mi podskoczylo i to zdrowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Ale jeżeli obowiązuje dmc to 1500 też będzie za dużo

To jest roznica 25kg, mam nadzieje sobie jakos z tym poradzic, podobno przeladowanie do 10% nie powinno byc karane. Po za tym to 1475kg jest tylko przez wzglad na automatyczna skrzynie ktora nb jest bardzo delikatna. To samo auto z manualna skrzynia moze ciagnac do 1800 kg, a dokladnie 1775 kg, wiec to nie kwestia bezpieczenstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeładowanie to co innego. Jakbyś miał bude 1400 i przeładował o 25kg to wtedy nie problem. Ale masz w dowodzie 1475, na tym się kończy, nie ważne czy ze względu na skrzynie czy ktoś miał taki kaprys czy się pomylił, tyle i koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.