Skocz do zawartości

Uszczelnienia w "Szato"


kpr

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, zuczek napisał:

Ale dokładnie co poprzeć albo negować bo nie do końca rozumiem ?

No bo te wkręty które miałem mają b. mały łeb (foto nr1 strona1). No i najkorzystniej to faktycznie byłoby użyć wkrętów z łbem płaskim lub soczewkowym. Jeśli zdecyduję się na standardowe wkręty z łbem stożkowym to trzeba będzie wszystkie otwory "poprawiać" na wymiar łba -żeby prawidłowo się "schował" w aluminiowej listwie. Przymierzyłem dziś wkręt 3,5X30 taki hartowany do drewna i pracy by było sporo żeby to prawidłowo schować w listwie. Może więc jednak dać z płaskim i butyl pod łbem załatwi sprawę ;)

Nie chciałbym mieć po montażu alu-listwy  problemów z zamontowaniem taśmy maskującej (tej w środek).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wracamy do tematu o którym już rozmawialiśmy: Ja zrobiłem na wkrętach o płaskim łbie, uważam to za lepsze rozwiązanie (napisałem dlaczego), nie miałem najmniejszych problemów z osadzeniem klinu - listwy wykańczającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w https://sklep-inox.pl/kategoria/126,din-7504n-walcowy-krzyzak

Kupiłem minimalnie większe na średnicy od oryginalnych i takich użyłem. Na pierwszej stronie tematu pisałem o sprawie z załączeniem linku do mojej relacji z prac. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem dokładnie z tego linku = miejsca https://sklep-inox.pl/kategoria/117,din-7981-walcowy-wypukly-krzyzak

Nie pamiętam, który rozmiar :-(.

Zmierz długość części gwintowanej wkręta (te które odkręciłeś), średnicę i dobierz najbardziej odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem i znów bym robił na łbie stożkowym. W Fendzie miałem problem i wiertłem frezowałem otwory żeby nie było problemu z włożenie klina. Bez frezu nie było szans żeby klin się zmieścił. Przy łbach płaskich bym poległ z klinem.

Z jakiegoś powodu fabrycznie też robią to na stożku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomii U mnie takiego problemu nie było: wnęka aluminiowej listwy, w której znajdują się otwory i wkręcone w nie wkręty jest na tyle szeroka, że bez problemu mieści łeb wkręta i jest na tyle wysoka aby bez najmniejszego problemu wsunąć osłonę = klin. Od łba wkrętu do osłony jest jeszcze sporo wolnego miejsca.

To wszystko można pomierzyć = przewidzieć. Strona na której kupowałem wkręty dostarcza grafiki z dokładnym wymiarowaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wkręty które pokazujecie to blachowkręty z gęstszym i mniej naciętym zwojem. Do konstrukcji drewnianej szukajcie wkrętów do drewna lub do płyt wiórowych. Zdecydowanie lepiej trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zuczek napisał:

Aby było konstruktywnie, rzeczowo i taktownie, w odpowiedzi i dla dobra wątku zrobiłem trzy fotki :-).

Widać że Burstner ma głębsze te listwy. Nawet nacięcia na klin są wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem z tego sklepu.... różne ?. Długości od 32-50, różne łby i fajnie mieć taką różnorodność... Zacząłem przykręcać listwy aluminiowe i powiem uczciwie, że przykręcając listwę, warto mieć kilka rodzajów wkrętów. Ale nie jest tak różowo - nie oszukujmy się, i tak trzeba będzie użyć "boszki" z cienką tarczką żeby przyciąć łby które nie pozostawiły za dużo miejsca na listwę maskującą...

Usunąłem końcówki uszczelki z tyłu bo podejrzewałem przeciek,... na szczęście sucho i niepotrzebnie ?. Dałem nową uszczelkę i tyle butylu, że musiałem go na końcu zbierać bo wyglądał jak "gluty z nosa" ?.

Foty - dołożony butyl, łączenie, kominek przed "wklejeniem", tył przed położeniem uszczelki ?

20190408_200102.thumb.jpg.fd302bd7cc13ba5708c82a934b0741a5.jpg

20190408_200111.thumb.jpg.d0904488941ccdcb2d9580907753de53.jpg4

20190413_162532.thumb.jpg.465df1929ab8439ae49d5486b16f22ab.jpg

20190413_180817.thumb.jpg.874a26c666415d3b7488c932cbe91b6e.jpg

 

Jak widać butylu nie szczędzę ale to jedyna słuszna droga ?....

P.S.na początku kląłem na butyl bo to skur..byk a teraz powiem tak na serio -> genialny środek uszczelniający ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.