Skocz do zawartości

Uszczelnienia w "Szato"


kpr

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na troszkę lepszą pogodę żeby wrócić do prac przy Szato i tak sobie szukam wkrętów....i nie mogę znaleźć odpowiednich. Macie może jakieś namiary/link ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, kpr napisał:

szukam wkrętów....i nie mogę znaleźć odpowiednich. Macie może jakieś namiary/link ?

Ja wszystkie wkręty, śruby , nakrętki itd. kupuję zawsze u tego sprzedawcy:

https://allegro.pl/uzytkownik/e-nierdzewne_pl?order=m&bmatch=baseline-cl-n-uni-1-2-1123

Zobacz , może znajdziesz coś u niego, bo nie wiem jakie potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kpr napisał:

Czekam na troszkę lepszą pogodę żeby wrócić do prac przy Szato i tak sobie szukam wkrętów....i nie mogę znaleźć odpowiednich. Macie może jakieś namiary/link ?

Naprawdę odpowiednich raczej nie znajdziesz.  Ja szlifowałem łebki na mniejsze, żeby pasowały do listwy. Robiłem boczną wiec nie dawałem nierdzewnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wkręty stosowane w Burstner są ciężko dostępne. Ja zastosowałem wkręty płaskie od spodu. Napisałem o tym w relacji. Uważam je za zdecydowanie lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem rączki - śrubki wymienię na nierdzewki. Miejsce "przecieku" przeszlifowane i przygotowane pod żywicę.

20190309_122625.thumb.jpg.a825533f42f52919176df3a31de824d2.jpg20190309_122924.thumb.jpg.844087cac0283340f9e675a43c34f55a.jpg

Żywica musi się utwardzić i będę szlifować :)

Pod rączki dam butyl żeby mieć pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal czekam na temperaturę więc cosik napiszę ;) .

Pierwsza warstwa żywicy...

20190310_113557.thumb.jpg.e44781f58458d40bfb4a91017225b3ee.jpg

Nie zrobiłem więcej fotek bo w ciuchach roboczych telefonu (który i tak już jest połamany) nie noszę.

Jak tylko do prac przy Szato  wrócę to coś popstrykam :).

A!!! przyszły uszczelki i ta plastikowa "listwa" do tej aluminiowej listwy. Mam nadzieję,  że coś z tą temperaturą się ruszy bo już mnie "swędzi na wyjazd jakiś" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze raz nad wymianą całej uszczelki pod listwą. W jakimś innym temacie @Commander pisał że instrukcja Burstnera mówi o wymianie uszczelnienia co 10 lat. Jak masz tyle zdjęte to już zrobić tak żeby być spokojnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachelku dałem tylko troszkę i psiknięte podkładzikiem :):

20190316_105450.thumb.jpg.c795b3582395aad123368332744901d0.jpg

20190316_110852.thumb.jpg.7ea9a34de10c36def352932940a2cf0e.jpg0

 

Teraz trzeba poczekać żeby temperatura była troszkę wyższa :). 10*C wystarczy na podkład. Do poliuretanki już ponad 15*C bym chciał mieć, pomimo tego, że jest chemoutwardzalna. Później uszczelnienia i w drogę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.