Skocz do zawartości

Uszczelnienia w "Szato"


kpr

Rekomendowane odpowiedzi

...... jak już wymienasz uszczelnienia .... to jak zrobisz całość to masz wieloletni spokój ....

.... a tak naprawdę koszt uszczelnień ..... w porównianiu z innymi kosztami związanymi z ww hobby są skromne .... (większość budek jak się rozszczelnią,  nie opłaca się naprawiać i czeka ich los ..... tzw. budowlany)

TOM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tomi - 1-> dzięki za posty, 2-> Twój temat to już znam na pamięć (w ulubionych mam nawet żeby później nie szukać).3-> mi też się wydaje (jako mechanikowi), że wkręty ze stożkowym łbem będą lepsze. Tylko rozmiar trzeba dobrać żeby móc włożyć listwę jak już wspominałeś.

zuczek -nie mogłem znaleźć po szukałem po autorach tematu :).

No faktycznie chłopacy macie rację - z żoną stwierdziliśmy, że lepiej porządnie i nie martwić się później 1500km od domu, że coś podcieka. A zamierzamy jeździć dużo :) -jak pogoda będzie sprzyjać to już od marca.

(P.S.Jedno dodatkowe pytanko - lodówka mi strzela (nie ma płomienia) przy próbie uruchomienia na gazie. Żeby uściślić: ustawiam na max, wciskam pokrętło i na płomień, tak trzymam i strzelam iskrownikiem... jeśli dobrze to co może być problemem? Piecyk za to napierda.....ghrmmm, grzeje jak jasny gwint!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kpr napisał:

P.S.Jedno dodatkowe pytanko - lodówka mi strzela (nie ma płomienia) przy próbie uruchomienia na gazie. Żeby uściślić: ustawiam na max, wciskam pokrętło i na płomień, tak trzymam i strzelam iskrownikiem... jeśli dobrze to co może być problemem? Piecyk za to napierda.....ghrmmm, grzeje jak jasny gwint!)

A czy sprawdzałeś to przed zakupem, razem ze sprzedającym ? Czy wtedy działało ?

Na zaworze rozdzielającym masz otwarte podawanie gazu na lodówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - temat lodówki poruszę później ;) 

Wracając do właściwego tematu:  ta taśma butylowa na uszczelce wystarczy?  Czy dać może jeszcze dodatkowo ścieżkę butylu od strony dachu ? Tak na wszelki wypadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 16:54, kpr napisał:

No i się przeraziłem :(:

 

Nie wie czy to taka sama ale cena rozsądna. Może Ci się przyda.

https://sklep.klaja.pl/pl/p/Uszczelka-do-listwy-naroznej-27x11mm/6756

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2019 o 06:44, kpr napisał:

Wracając do właściwego tematu:  ta taśma butylowa na uszczelce wystarczy?  Czy dać może jeszcze dodatkowo ścieżkę butylu od strony dachu ? Tak na wszelki wypadek. 

Jeśli po zdjęciu obecnego uszczelnienia, po dokładnym wyczyszczeniu powierzchni zobaczysz szpary, ubytki, większe nierówności, .... to nie zaszkodzi potraktować je uszczelniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za przednią częścią na pozostałej długości wszystkie wkręty jak nowe :). Uszczelka jak nowa, butyl na całej długości dachu aż po tylną ścianę plastyczny.

Muszę naprawić dwa małe narożniczki ścianek przy bakiście i mogę zabierać się za naprawę i malowanie ściany przedniej. Farba Novol Cobra już kupiona razem z barwnikiem.

I teraz doradźcie: pomimo bdb stanu uszczelki i plastyczności butylu wymienić całą długość uszczelki? Czy skupić się tylko na przedniej ścianie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił tylko przód. Nie ma gwarancji, że zrobisz to lepiej od fabryki ;)  U mnie w Burstnerku oryginalne uszczelnienia wytrzymały 32 lata. Jak wymieniałem kominek to butyl był prawie jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak to sobie wyobrażasz.

Rozumiem że listwy są już zdjęte po całości. Uszczelka jest zdjęta tylko na przedniej ścianie. Uszczelkę będziesz czyścił czy utniesz i wstawisz nową? 

Nie wiem czy z czyszczeniem Ci się uda - może być ciężko. Sztukowanie uszczelki to też słaby pomysł. Dlatego wszystko rozbija się o to czy uda Ci się wyczyścić uszczelkę. 

Pod wyjęte wkręty od listwy alu też trzeba będzie dać trochę uszczelniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrety kupię nierdzewne i uszczelnie otwory. Uszczelke na przód nową koniecznie bo ta ma jednak 2 miejsca ktore ją dyskwalifikują na odcinku ok 1m z obu stron. Czyszczenie uszczelki? Wolę jednak kupić nową. Łaczenie uszczelki bedzie jedynym miejscem podwyższonego ryzyka. Ale już wiem jak to zrobić. 

Narazie obetnę przednią część uszczelek i naprawię ścianę. Po pomalowaniu będę myśleć co dalej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, BUMERANG napisał:

Ja bym wymienił tylko przód. Nie ma gwarancji, że zrobisz to lepiej od fabryki ;)  U mnie w Burstnerku oryginalne uszczelnienia wytrzymały 32 lata. Jak wymieniałem kominek to butyl był prawie jak nowy.

 

9 godzin temu, kpr napisał:

Powiem uczciwie, że to jest wlasnie to czego się boję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.