Skocz do zawartości

Zakup samochodu sprowadzonego przez handlarza z zagranicy, a VAT


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, jacek00 napisał:

A nie przyszło Ci już do głowy że znajomość przepisów, procedur itp wynikać może właśnie z doświadczenia życiowego?

 

Jak byś miał doświadczenie życiowe to byś wiedział czemu nie wypełniać tego PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak byś miał doświadczenie życiowe to byś wiedział czemu nie wypełniać tego PIT

No to powiedz, bazując na swoim doświadczeniu życiowym na jakiej podstawie mamy nie składać rocznego zeznania podatkowego?  Bo to w zeznaniu rocznym wykazuje się stratę albo dochód z takiej sprzedaży

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek00 napisał:

Tak, odnosi się do wszystkiego co kupiliśmy i kosztowało więcej niż 1000 zł więc i przyczep też. W przypadku samochodów i przyczep najczęściej płacimy PCC więc US wie kiedy i za ile dany pojazd kupiliśmy i ewentualnie sprzedaliśmy.

A jeśli kupiłem przyczepę poniżej 1000 zł to nie składam pcc, i sprzedam w krócej niż w pół roku poniżej 1000 to co wtedy? Albo jeśli sprzedam za więcej niż 1000? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykupiliśmy auto z leasingu to tez musieliśmy czekać pół roku do momentu sprzedaży.

Jeśli sprowadzę na siebie przyczepę z DE i chciałbym ją sprzedać to tez muszę czekać pół roku? Bo jest teraz obowiązek rejestracji wiec muszę to zrobić w ciągu 30 dni? W zasadzie tu nie ma akcyzy ani nic, więc skąd Państwo będzie wiedziało że takowa sprowadziłem i np nie rejestrowałem czekając na nowego właściciela, dojdą później bo dacie na umowie kupna sprzedaży która przedstawię w WK?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Stu napisał:

Nie ma obowiązku rejestracji tylko obowiązek poinformowania o kupnie. Dodatkowo ten termin został przedłużony do 180 dni...

Pzdr

W ciągu 30 dni od zakupu masz obowiązek powiadomienia WK o nabyciu (lub zbyciu) i złożenia wniosku o rejestrację pojazdu, teraz faktycznie ten termin wynosi 180 dni. Za niedopełnienie tego obowiązku obecnie jest kara, wcześniej jej nie było. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, borek6 napisał:

Wniosku o rejestracje czy info o zakupie ?

To zależy czy pojazd sprowadzony czy nie. Jeśli sprowadzony to masz 30 dni na rejestrację. Jeśli pojazd jest już zarejestrowany w kraju to masz 30 dni na poinformowanie WK o nabyciu pojazdu.

Cytat

Czy de facto mam 6 miesięcy na ewentualna sprzedaż bez rejestracji?

Obecnie tak, ale w każdej chwili to się może zmienić. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele nieścisłości, ale jest jak Jacek pisał:

- zakup/sprzedaż samochodu używanego zarejestrowanego już w kraju - 30 (teraz: 180) dni na zawiadomienie o nabyciu/zbyciu  - ważne: każda ze stron (kupujący i sprzedający mają ten obowiązek!) Zawiadomienie można wykonać przez platformę elektroniczną i jest to w pełni skuteczne, nie trzeba być w WK.

- pozjazd sprowadzony z zagranicy/niezarejestrowany w kraju - 30 (180 dni) na rejestrację  

Ja zawiadomię, i czekam, nie będę wymieniał tablic, za cirka 3 m-ce nie będzie trzeba wymieniać. Będę trochę incognito :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czyś napisał:

Jest wiele nieścisłości, ale jest jak Jacek pisał:

- zakup/sprzedaż samochodu używanego zarejestrowanego już w kraju - 30 (teraz: 180) dni na zawiadomienie o nabyciu/zbyciu  - ważne: każda ze stron (kupujący i sprzedający mają ten obowiązek!) Zawiadomienie można wykonać przez platformę elektroniczną i jest to w pełni skuteczne, nie trzeba być w WK.

- pozjazd sprowadzony z zagranicy/niezarejestrowany w kraju - 30 (180 dni) na rejestrację  

Ja zawiadomię, i czekam, nie będę wymieniał tablic, za cirka 3 m-ce nie będzie trzeba wymieniać. Będę trochę incognito :)

 

Warto dodać, że niektóre WK nie mają druków o zbyciu nabyciu i wmawiają że się nie da, i trzeba przerejestrować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacek00 napisał:

Warto dodać, że niektóre WK nie mają druków o zbyciu nabyciu i wmawiają że się nie da, i trzeba przerejestrować :D

Nie potrzeba druku, i dla zawiadomienia, i dla jakiejkolwiek czynności w WK (druczki to już inwencja każdego z urzędów z osobna). 

Wystarczy podać dane swoje (imię, nazwisko, adres, PESEL, ew. numer kontaktowy), pojazdu (VIN, nr rejestracyjny, marka, typ), napisać 2 zdania (Informuję iż dnia ................... nabyłem/zbyłem samochód/pojazd o nr rej. ..........................., nr VIN ..............................., od/na rzecz ......................../dane zbywcy/nabywcy/, w załączeniu przedkładam kopię faktury/umowy stwierdzającej w/w), załączyć kopię faktury/umowy i złożyć nawet nie w okienku, a "na dziennik" mając na swoim egzemplarzu potwierdzenie.

Nie ma żadnych opłat, formularzy i innych formalności.

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czyś napisał:

Nie potrzeba druku, i dla zawiadomienia, i dla jakiejkolwiek czynności w WK (druczki to już inwencja każdego z urzędów z osobna). 

Ależ ja to wiem. Mówię Ci tylko jak niektóre WK się zachowują i próbują petenta zbyć i wmawiają mu, że koniecznie musi przerejestrować pojazd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz

Bzdury mówisz? To co powiesz na poniższe orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego ze Szczecina? Skarga dotyczyła tego, że WK odmówił przyjęcia zawiadomienia o zbyciu pojazdu, bo wraz z zawiadomieniem nie złożono wniosku o rejestrację pojazdu.l:

 http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/E6408E18AC

 

I to nie jest odosobniony przypadek. W WK często jest wolna amerykanka. Chyba to powinieneś wiedzieć. Sam jako osoba prywatna za każdym razem musiałem boksować się w WK, zarówno z rejestracją zakupionych pojazdów, czy z informacją o zbyciu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek00 napisał:

Bzdury mówisz? To co powiesz na poniższe orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego ze Szczecina? Skarga dotyczyła tego, że WK odmówił przyjęcia zawiadomienia o zbyciu pojazdu, bo wraz z zawiadomieniem nie złożono wniosku o rejestrację pojazdu.l:

 http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/E6408E18AC

 

I to nie jest odosobniony przypadek. W WK często jest wolna amerykanka. Chyba to powinieneś wiedzieć. Sam jako osoba prywatna za każdym razem musiałem boksować się w WK, zarówno z rejestracją zakupionych pojazdów, czy z informacją o zbyciu.

 

 

 

 

 Na to jest ustawa, nie trzeba się boksować, ty powinieneś to wiedzieć . Rejestrujemy około 50 aut w miesiącu i nigdy ale to nigdy nie było takiego przypadku, a nawet na samym początku to musieliśmy wysyłać pisma do innych wydziałów komunikacji w Polsce o zbyciu, a dla tego że ich nie rejestrowaliśmy, a do końca nikt nie wiedział jak to będzie i nigdy nie było problemu.

Podstawę odmowy przyjęcia zawiadomienia stanowił fakt, że wraz ze zgłoszeniem nabycia pojazdu nie złożono wniosku o jego rejestrację

Sam widzisz czemu odmówili, jak rejestrujesz to powinieneś wiedzieć jak wygląda procedura, chyba nie muszę ci tego wyjaśniać.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.