Jump to content
gzaw

Montaż bagażnika na rowery z tyłu przyczepu

Recommended Posts

Speedy

Troche odświeże temat, bo rozmyślam nad transportem rowerów.

Już prawie kupiłem bagażnik na tylną ścianę przyczepy, ale znalazłem w swojej budce fragment takiej ściany.....

post-10026-0-12493600-1363355697_thumb.jpg

...no kurcze jakoś nie widzę,żeby min 50kg mogło się utrzymać na czymś takim.....falować na wybojach...i nie wyrwać wielkiej dziury w ścianie.

rover

Troche odświeże temat, bo rozmyślam nad transportem rowerów.

Już prawie kupiłem bagażnik na tylną ścianę przyczepy, ale znalazłem w swojej budce fragment takiej ściany.....

attachicon.gifIMG_20130315_144351.jpg

...no kurcze jakoś nie widzę,żeby min 50kg mogło się utrzymać na czymś takim.....falować na wybojach...i nie wyrwać wielkiej dziury w ścianie.

Uchwyty górne bagażnika nie powinny być przykręcany bezpośrednio do ściany lub do części dachowej a tylko i wyłącznie do listwy jak to jest pokazane post wcześniej.

Pod listwą znajduje się łączenie blachy dachu i blachy ściany tylnej a pod nim wewnątrz drewniana belka wzmacniająca. Trzeba się przewiercić przez listwę, obie blachy, belkę wzmacniającą i zamocować uchwyty górne bagażnika na śruby a nie na wkręty. Widziałem bagażniki Fiamma mocowane właśnie w taki sposób. Mocowania górne od wewnątrz były wzmocnione dużymi prostokątnymi podkładkami ( blaszki z otworami ok. 3,5-4 cm X 5-6 cm). Śruby posiadały nakrętki z teflonem. Oczywiście wymagane jest dobre uszczelnienie całości. Trzeba też uważać aby wiercone otwory nie trafiły w półkę lub w ściankę.

Jark

Trzeba też uważać aby wiercone otwory nie trafiły w półkę lub w ściankę.

Gorzej kiedy z tyłu jest łazienka ;)

Montując takie bagażniki staramy się wzmocnić dużym podkładem od środka - choć widziałem kempingi z zagranicy które miały tylko fabryczne mocowanie od FIAMMA ;o i też jeździły

Ściana to tylko "sandwich" w konstrukcji są drewniane wzmocnienia.

Maras

Spotkałem też ,że w komplecie śrub i nakrętek były dodatkowe dystansy z tulejek co by tego sandwich-a za mocno nie ścisnąć .

Poczekamy na naszego Andrzeja ,pewnie nie jeden bagażnik montował i nie jedną sciankę rozbierał wiec jako fachowiec powie w którym miejscu jest najlepiej.

Cezarr

A nie wygodniej i prościej jest przewozić rowery na aucie  :niewiem: 

maarec

A nie wygodniej i prościej jest przewozić rowery na aucie  :niewiem:

wydaje mi się, że nie. Auto Speedy -iego ma prawie 180cm - razem z takim bagażnikiem - montaż na nim 3 rowerów to chyba dobra godzina roboty i duży stres - co by auta nie uszkodzić.

ja mam bagażnik w angielce - uchodzącej przecież za słaby jakościowo towar - zamontowany tak jak pod koniec poprzedniej strony w tym wątku - u góry przez listwę + podkładki metalowe w środku - a na dole przez ścianę też z niewielką blaszką pod nakrętką. Taki bagażnik zastałem na przyczepie - nie zakładałem, że będę go używał. Jednak po wizycie u Andrewa1 - kiedy to szarpał za bagażnik i stwierdził, że jest zamontowany bardzo solidnie - zrobiłem z rowerami min 4000km i jest super. Montaż od 10 do 20min - 2 rowerów i pokrowca. 

Jedynie trzeba mieć na uwadze - wyważenie przyczepy, te 30kg na plecach przyczepy - zabiera nam obciążenie z haka - zawsze wyjazd z rowerami wymaga rozsądniejszego pakowania

Cezarr

No tak jest to uciążliwe, ale wtedy rowery można wozić również bez przyczepy :hmm: 

Ale tak jak piszesz montaż na dachu wysokiego auta jest uciążliwy.

Speedy

S=max ma 165cm wzrostu, więc wrzucam rowery na dach ( jak jadę bez budki to mam uchwyt na hak...rewelka).

Znam sposób montażu bagażnika na tylnej ściance. Tyle ,że to fragment konstrukcji, nazwany tu "belką" bardziej przypomina listwę. I nawet jakby dać blachy od środka 10x10cm...to ciągle mówimy o min 50kg ( 3 x15kg/rower + 10kg sam bagażnik) huśtających się tak jak tył budki, co (jak wmoim  przypadku) przy jednej osi, 7m długosci całkowitej i polskich dziurach.....no to po prostu nie może być zdrowe dla konstrukcji cepki.

Cytrus

ja po zlocie w Częstochowie właśnie zostawiam przyczepę u Andrzeja na montaż bagaznika, nie chce samemu kombinować, próbować czy się uda prawidłowo przewiercić ścianę.  

a bez przyczepy to platforma na haku,( auto prawie 2 metry )  spokojnie można i ponad 100/h i nic nie gwiżdże, trzeba tylko pamiętać że tam za autem jeszcze metr ma platforma. Bagażnik na dach cenowo jest porównywalny z platformą na hak.  

Pierzasty

zrobiłem z rowerami min 4000km i jest super. Montaż od 10 do 20min - 2 rowerów i pokrowca. 

U mnie (dachowiec Mont Blanc) montaż 2 rowerów, to 2 minuty... Homologacja do 130 km/h. Już raz kiedyś naszarpałem się z Teścia bagażnikiem na hak porzyczając go...

Dobry dachowiec, tylko powtarzam dobry! i połowa nerwów z głowy, ja ze swoim bagarznikiem śmigałem po autostradzie 140 i rowery są trzymane bardzo stabilnie. Oczywiście przeciwieństwem są supermarketowe bagażniki na dach auta- tu rzecz określiłbym jako kręcenie bata na włąsną ....!

To jest np: dobry, stabilny bagażnik jednak jeden uchwyt to koszt 350 zł średnio...

Speedy

Też mam porządny dachowy bagażnik, ale odkąd mam platformę na hak, to jest inne życie. Cisza, cisza i zupełnie inne prowadzenie się samochodu....no i można rowery zapakować już w garażu podziemnym. Spalanie oczywiście też niższe

Cezarr

U mnie (dachowiec Mont Blanc) montaż 2 rowerów, to 2 minuty... Homologacja do 130 km/h. Już raz kiedyś naszarpałem się z Teścia bagażnikiem na hak porzyczając go...

Dobry dachowiec, tylko powtarzam dobry! i połowa nerwów z głowy, ja ze swoim bagarznikiem śmigałem po autostradzie 140 i rowery są trzymane bardzo stabilnie. Oczywiście przeciwieństwem są supermarketowe bagażniki na dach auta- tu rzecz określiłbym jako kręcenie bata na włąsną ....!

To jest np: dobry, stabilny bagażnik jednak jeden uchwyt to koszt 350 zł średnio...

Ale ten bagażnik jest droższy jak moje auto :look:   :lol:

Pierzasty

Proszę Cię Tomek.... Albo dobra, daję Ci komplet takich uchwytów (no niech stracę :hmm:  na 4 rowery), a ty mi swoją 530-tkę :-]

Cezarr

Proszę Cię Tomek.... Albo dobra, daję Ci komplet takich uchwytów (no niech stracę :hmm:  na 4 rowery), a ty mi swoją 530-tkę :-]

Ale co ja zrobię z uchwytami jak nie będę miał auta :]

Sorki za OT.

seba1

Tomek sprzedasz uchwyty i jeszcze zarobisz