Skocz do zawartości

Montaż bagażnika na rowery z tyłu przyczepu


gzaw

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Grzechu15 napisał:

Moja cepka to hobby 400SF

Mieszkam w NL. Teraz mam DMC 1150 ale te cepki misja homologację na 1350 i już jestem w trakcie zmiany DMC. 

A jak z przeglądem czegoś takiego? Przejdzie? Przecież to nie ma homologacji więc czy diagnosta holenderski się nie będzie czepiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 godzin temu, jacekzoo napisał:

Jak domontowałeś do ramy?

Bagażnik który widać można odczepić(wysunąć) z profilów pod zderzakiem i to jest ta cała część widoczna. A to co jest pod spodem to jest (w skrócie)2 profile wpuszczone na głębokość około70cm pod podłogę i przykręcone 6śrubami do podłogi na ich zakończeniu jest kontownik poprzeczny od ramy do ramy. Od strony zderzaka jest profil poprzeczny od podpory do podpory. Starałem się uzyskać efekt taki żeby siły rozkładały się na jak największej powierzchni.

Jak się ogarnę to jutro pykne zdjęcie od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Grzechu15 napisał:

córkę

Cepke

5 godzin temu, jacek00 napisał:

A jak z przeglądem czegoś takiego? Przejdzie? Przecież to nie ma homologacji więc czy diagnosta holenderski się nie będzie czepiał?

Tu przyczepy niepodlegają przeglądowi okresowemu jak w PL. Co prawda muszę się pofatygować do kontrolę do RDW(holenderski wydział komunikacji) celem weryfikacji czy spełnia wymogi czyli oś,zaczep,opony bo to są w stanie sprawdzić naocznie bo są tabliczki a odnośnie ramy trzeba zapytać hobby( robię to albo ja albo oni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy już jechałeś z rowerami ? Ciekawi mnie czy rowerki są cały czas  sztywno czy może jakieś tam drgania są . Platforma na haku samochodowym też potrafi z rowerami drgać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał:

A jak z przeglądem czegoś takiego? Przejdzie? Przecież to nie ma homologacji więc czy diagnosta holenderski się nie będzie czepiał?

to nie chodzi o przegląd czy inne cuda tylko o zwykłą kontrolę na drodze - masz coś dziwnego przyczepione do budki co może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, zbudowane przez nie wiadomo kogo bez badań

w razie W kłopoty gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maras napisał:

A czy już jechałeś z rowerami ? Ciekawi mnie czy rowerki są cały czas  sztywno czy może jakieś tam drgania są . Platforma na haku samochodowym też potrafi z rowerami drgać.  

Jest sztywne razem z budką. Ale dzięki zwrócę na to uwagę i będę obserwował jak to się zachowuje.

6 godzin temu, chris_66 napisał:

to nie chodzi o przegląd czy inne cuda tylko o zwykłą kontrolę na drodze - masz coś dziwnego przyczepione do budki co może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, zbudowane przez nie wiadomo kogo bez badań

w razie W kłopoty gotowe

Słuszna uwaga i tego nie przewidział email ale zapytam diagnostę jak będę na weryfikacji z tym że tu może powiedzieć że jest ok. A kasztanami że nie przejdzie. Z drugiej strony pojazd dopuszczony do ruchu więc w innym kraju niepowinni tego kwestionować.  Jakby się zastanowić to masz rację ale pracuje na warsztacie i niejednokrotnie do nowych ciężarówek doczepiana różne ustrojstwa własnej konstrukcji i problemu jeszcze nigdy z tym nie było a one sobie jeżdżą wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja mam pytanie w nieco zbliżonej kwestii.Mam trzecią tablicę na bagażnik rowerowy do auta. A czy jest możliwość uzyskania drugiej tablicy rejestracyjnej do przyczepy celem jej zakładania na tylny bagażnik rowerowy na przyczepie kempingowej.Pytam, bo w przypadku mojej przyczepy rozważam montaż bagażnika Fiamma CarryBike CL poniżej tylnego okna i wówczas rowery zasłaniałyby i tablicę i światła przyczepy więc ratunkiem byłoby zakładanie  listwy oświetleniowej wraz z tablicą rejestracyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mundek28 napisał:

A ja mam pytanie w nieco zbliżonej kwestii.Mam trzecią tablicę na bagażnik rowerowy do auta. A czy jest możliwość uzyskania drugiej tablicy rejestracyjnej do przyczepy celem jej zakładania na tylny bagażnik rowerowy na przyczepie kempingowej.Pytam, bo w przypadku mojej przyczepy rozważam montaż bagażnika Fiamma CarryBike CL poniżej tylnego okna i wówczas rowery zasłaniałyby i tablicę i światła przyczepy więc ratunkiem byłoby zakładanie  listwy oświetleniowej wraz z tablicą rejestracyjną.

Zgodnie z przepisami nie można dostać tablicy kolejnej do przyczepy - przepisy tego nie przewidują.  Tablic indywidualnych w przyczepie też teoretycznie mieć nie można, a mój znajomy ma ;) Dlatego warto uderzyć do swojego urzędu i może się uda uzyskać drugą  tablicę dla przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i w moim WK komunikacji odpowiedzieli że do przyczepy drugiej tablicy nie wydadzą.To moja koncepcja upadła. Chciałem w związku z tym zapytać czy ktoś z kolegów ma lub zetknął się z bagażnikiem Hymer Multi talent.Czy górne mocowanie tego bagażnika polega na jego zawieszeniu na specjalnym zestawie montażowym? Pomyślałem że wówczas po odkręceniu 2 śrub trzymających go w dolnej rynnie montażowej mógłbym go zdejmować łatwo ze ściany i korzystać swobodnie z otwieranego tylnego okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.